Kur'an-ı Kerim,  insanlara doğru yolu göstermek üzere gönderilen son ilahi kitaptır. 
Bir Müslüman’ın en önemli görevlerinden birisi de, Kur'an-ı Kerim'i okumak ve okutmaktır. Zira Kur'an-ı Kerim’den ibadetini yapacak kadar ayet ve sure okuyup ezberlemek her Müslüman’ın üzerine farzdır. 
Sevgili peygamberimiz (s.a.v) de: "Sizin en hayırlınız Kur'an-ı Kerimi öğrenen ve onu başkalarına öğretenlerinizdir" buyurarak Kur'an'ı öğrenmeyi ve öğretmeyi tavsiye etmiştir.
Cenab-ı Hak insanı mükemmel bir şekilde yaratmış bu hayata göndermiş ve ona çeşitli nimetler lütfetmiştir ve yine insana bir takım ödevler vermiştir. 
Bu nimetlerden biri de ailemizin neşe kaynağı, bahçemizin gülleri ve geleceğimizin teminatı çocuklarımızdır. 
Yine Allah’ın bize verdiği ödevlerden biri de çocuklarımızı en iyi şekilde terbiye etmektir. Her anne-baba çocuğunu terbiye etmekle, eğitimini ve öğretimini yapmakla görevlidir. Sevgili Peygamberimiz, hiçbir anne-baba çocuğuna terbiyeden daha üstün bir miras bırakamaz buyurarak anne babalar olarak yavrularımıza bakacağımız en değerli miras onların eğitim ve öğretimidir. 
Yine Peygamberimiz, hepiniz çobansınız ve mahiyetinizdekilerden mesulsünüz buyurarak yavrularımızdan ve ailemizden mesulüz ve sorumluyuz.
Yüce Allah da Kur’an’da ‘Ey iman edenler, ailenizi yakıtı insanlar ve taşlardan olan cehennem azabından koruyun’ buyurarak mesul olduğumuz ailemizi çocuklarımızı her türlü tehlikeden korumakla sorumluyuz.
Okullarımızın tatile girmesiyle çocuklarımızın yaz tatillerini verimli bir şekilde geçirmeleri için ve sokakta kötü alışkanlıklara alışmamaları için camiler ve kuran kursları iyi bir fırsattır. Bu haftadan itibaren camiler ve kuran kursları çocuklarla çıvıl çıvıl olacak, camilerimiz şenlenecektir.
Çocuklarımıza karşı görevlerimizi yerine getirmek ve yarınlara edepli, ahlaklı, terbiyeli, insanları seven, başkalarına karşı hoşgörülü nesiller yetiştirmek zorundayız. 
Dahası Allah’ın kelamı, son mesajı olan Kuran’ı Kerimi ve ilmihal bilgilerini öğretmek en büyük görevimiz ve ödevimizdir. Diyanet işlerinin bu sene ki sloganı çok güzel seçilmiş; “Gel bu yaz Kuran’ı gönlüne yaz.”
Gelin bu yaz biraz daha fedakâr olalım çocuklarımızı camiyle, kuranla buluşturalım, onların gönüllerine Kuran’ı yazalım.
İyi bir din eğitim almış çocuk, anasına-babasına, vatanına-milletine faydalı olacaktır. Başkalarının hakkına saldırmayacaktır. 
Allah’ın yasakladığı fillere buluşmayacaktır, vurmayacak, kırmayacak, çalmayacak, çırpmayacaktır.
Çocuklarımıza, kitapların en yücesi Kur'anı öğretmek bizlere yüce Allah'ın hoşnutluğunu kazandıracak, dünya ve ahirette ikramların kapılarını açacaktır. 
Kur'an okumayı öğrenmiş ve onun terbiyesi ile büyümüş evlatların anne ve babalarını cennette herkesi imrendirecek mükâfatlar beklemektedir. 
Sevgili Peygamberimiz: “Kim Kur'an okur ve onunla amel ederse, kıyamet günü anne ve babasına ışığı güneş aydınlığından daha parlak bir taç giydirilir ve yine onun anne ve babasına değeri dünyalara değişilmez iki elbise giydirilir. Onlar: "Bize niçin giydirildi?" diye sorduklarında; kendilerine: çocuğunuzun Kur'an öğrenmesinden diye cevap verilir” buyurmaktadır.
Haydi çocuklar camiye, camiler sizi bekliyor, hocalarımız sizi bekliyor.
 
 
 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner2

banner4

banner16

banner19

banner23

banner5

banner35

banner21

banner7

banner17

banner18