banner168

Baran: Körfez’de 15 ayda 30 milyonluk yatırım yaptık

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran dün Tütünçiftlik Sahilde yer alan Körfez Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde basın toplantısı düzenledi. Son dönemde bazı yayın organları tarafından algı yaratılarak kamuoyunun yanlış bilgilendirildiğini dile getiren Baran, muhalefet meclis üyeleri tarafından ‘Belediye usulsüzlük yaptı’ ‘iddialarını da yalanladı. Bazı muhalefet meclis üyelerinin kendilerine yanlış kılavuz seçtiklerini dile getiren Baran, “Belediye ile ilgili yalan yanlış haberlere itibar ettiler ve yargı yolu ile çalışmalarımızı sekteye uğramaktadır” şeklinde konuştu.

BAŞSAĞLIĞI DİLEDİ

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde yaşanan olaylara değinen Baran, “Ülkemizi yasa boğan terör saldırısı nedeniyle ölenlere Allah’tan rahmet yararlılara acil şifalar diliyorum. Şehit polis ve askerlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum. Tüm halkımızı, dış güçlerin oyunu olan bu tezgâhlara gelmemeye ve sağduyulu olamaya davet ediyorum” ifadeleriyle üzüntüsünü dile getirdi.

HABERLER YALAN

Son zamanlarda Körfez Belediyesi hakkında çıkan haberlerin yalan haber olduğunu ve Belediye’ye karşı kamuoyunda yanlış algı oluşturmak isteyen bir kesimin var olduğunu ifade eden Baran, “Bugün bu basın açıklamasını yapmamızın en temel nedeni belediyemiz hakkında çıkan yalan haberlerin yalan olduğunu söylemek ve yaptığımız çalışmaları genel perspektifle halkımız ile paylaşmak ve kamuoyunda oluşan yanlış algıyı kırmaktır” şeklinde konuştu.

30 MİLYONLUK YATIRIM

Belediyenin faaliyetleri ve yaptıkları hizmetler hakkında da bilgilendirmelerde bulunan Baran, “15 aylık başkanlık döneminde 30 milyon TL’lik yatırım yaptık. İlçemizin çehresini değiştirme anlamında birçok projeye imza attık. Borçsuz bir belediye amaçlayarak tüm geçmiş dönem borçlarımızı yapılandırdık. Şu ana kadar yapılandırma taksitlerinin tamamını ödeyerek 15 ayda 12 milyon TL vergi ve SSK borcu ödedik” dedi.

HALKIN OYLARIYLA SEÇİLDİK

Basın camiasının içinde yapılan çalışmaları örtbas etme gayreti içerisinde olan bir kısmın var olduğunu söyleyen Baran, “Güneşi balçıkla sıvamak gibi yapılanları yok göstermek, halkın oylarıyla seçilmiş ve sevgisine mazhar olmuş Belediye Başkanı’nı Körfez’in talihsizliği olarak gösteren basın kuruluşlarının, altyapısı olmayan içi boş safsatalarla yaratmak istedikleri algının vatandaşlarımızın nezdinde yeri yoktur” diye konuştu.

BİLGİ ALDI 

Son zamanlarda bazı muhalefet meclis üyelerinin kendilerine yanlış kılavuz seçtiklerini ve belediye ile ilgili yalan yanlış haberlere itibar ettiklerini kaydeden Baran, “Muhalefet meclis üyelerimiz yargı yolu ile çalışmalarımızı sekteye uğratma gayreti içerisindedir. Yaşananları bizler de halkımız gibi hayretle izliyoruz” dedi. Basında Körfez Belediyesi’ne müfettiş tarafından baskın yapıldığıyla ilgili yer alan haberlerin gerçeği yansıtmadığını vurgulayan Baran, “Büyükşehir Belediyesi tarafından gönderilen müfettiş sadece bizden bilgi aldı” dedi.

 

İŞTE BAŞKAN BARAN'IN BASIN BİLDİRİSİNİN TAM METNİ

Yaptığımız çalışmaları genel perspektifle halkımız ile paylaşmak ve Belediyemiz aleyhinde kamuoyunda yanlış algı oluşturmak istenen konular hususunda birinci ağızdan ve gerçekçi şekilde sizlere aktarmak amacıyla bugün burada bu basın açıklamamızı gerçekleştiriyoruz.

Öncelikle; kentimiz ve bölgemiz için faydalı olduğuna inandığımız her işin üstesinden gelerek yapmaya devam edeceğiz. Gerek ziyaretlerle, toplantılarla gerek anket çalışmalarıyla gerekse çeşitli kanallar vasıtasıyla halkımızın talep isteklerini dikkate alarak proje ve hizmetlerimizi sürdürmeye devam ediyoruz. Ve bir yılı aşkın süredir ekiplerimizle birlikte mesai kavramı gözetmeksizin gece gündüz çalışarak Körfez’in en temel ve kangren haline gelmiş, çözümü sağlanmamış olan hizmetleri sizlerinde takip ettiğiniz gibi birer birer çözdük ve çözmeye de devam ediyoruz.

15 aylık başkanlık dönemimde 30 milyon TL’lik yatırım yapmış bulunmaktayım. İlçemizin çehresini değiştirme anlamında bir çok projeye imza attık, onlardan bir kısmını sayacak olursak;

·        - Necmettin Erbakan Kültür Merkezi ve Kapalı Pazarı

·        - Tütünçiftlik Kültür Merkezi çevresi projesi

·       -  Viyadükaltı projesi

·        - Çamlıkpark projesi

·      -  Yarı Olimpik Yüzme Havuzu

·        - Hereke Kalesi

·        - Sevindikli Yağlı Güreş Alanı

·        - Atış Poligonu

·        - Köy çalışmaları

·       -  Okul, cami, kurs hizmetleri

·        - Müftülük Sitesi

·        - Kültür - sosyal faaliyet ve yayınlar

·        50.000 ton asfalt bunlardan sadece birkaç tanesidir.

Birçok sosyal projeyi de hayata geçirdik.

Bunlardan birkaç tanesini hatırlatmak isterim ki;

·   2300 öğrenciye eğitim bursu – Günışığı Derneğimiz üzerinden 6 ay süreyle verilmiş olup 1 yılda 2.1 milyon burs verilmiştir.

·        22.000 öğrenci e-dershane hizmetinden yararlanmış olup Kocaeli’de bir ilke imza atılmıştır.

Borçsuz bir belediye amaçlayarak tüm geçmiş dönem borçlarımızı yapılandırdık. Şu ana kadar yapılandırma taksitlerinin tamamını ödeyerek 15 ayda 12 milyon TL vergi ve SSK borcu ödedik.

Kentimizin daha modern ve daha yaşanabilir olması için bir çok projeye imza attık.

·        Üniversite( eski belediye binası alanı) 10.500 metrekare kapalı alan 3500 öğrenci eğitim kapasiteli

·        İlimpark (800 dönüm)

·        Sarnıçhan

·        İlimtepe Kültür Merkezi

·        Hereke Kültür Merkezi

·        İlimtepe Yolu

·        Atalar Battı-Çıktı Projesi

·        Bilgi Evi Projesi

·        Spor Kompleksi Projesi

·        Kapalı Spor Salonu Projesi

·        Gençlik Merkezi Projesi

Yapılan çalışmaları örtbas etme gayreti içerisinde olan bir kısım basının içler acısı hallerini kamuoyu ile paylaşmak isteriz. Güneşi balçıkla sıvamak gibi yapılanları yok göstermek, halkın oylarıyla seçilmiş ve sevgisine mazhar olmuş Belediye Başkanını Körfez’in talihsizliği olarak gösteren basın kuruluşlarının altyapısı olamayan içi boş safsatalarla yaratmak istedikleri algının vatandaşlarımız nezdinde yersiz olduğunu ve ilçemizin lehine olan uygulamaların yine vatandaşlarımız tarafından takdir gördüğünü ayrıca belirtmek istiyorum.

Atalarımızın güzel bir lafı vardır; “İt ürür, Kervan yürür.” Abdestimizden şüphemiz olmadığı gibi, namazımızdan da şüphemiz yoktur. Hakkın emrinde, halkın hizmetinde olmayı şeref biliriz. “Ben kefenimi giydim, siyaset yapıyorum” diyen bir liderimiz ve Bilge Adam Başbakana sahibiz. Çalışmayı ibadet sayan Ak kadrolarımızla hizmet kervanının bir mensubu olmaktan dolayı Cenabı Allaha hamd ediyorum.

Yapılanları görmemek, doğruları yanlış göstermek, Hakkı batıl, batılı Hak göstermek nasıl bir anlayıştır? Halkımız yapılan yanlış haberlerin maksadını bilmekte ve desteklerini esirgememektedir.

Son zamanlarda bazı muhalefet meclis üyelerimizinde kendilerine yanlış kılavuz seçtikleri ve belediyemiz ile ilgili yalan yanlış haberlere itibar ettikleri, yargı yolu ile çalışmalarımızı sekteye uğratma çalışmalarınıhalkımız da bizim gibi hayretle izlemektedir. Farklı siyasi düşüncelerin olayı basına yanlış aktararak algı operasyonu yaptığı, olayda mağduriyet varmış gibi göstererek siyasi rant sağlamaya çalıştığı açıkça görülmektedir.

Maksatlı usulsüz olduğu iddia edilen konularla ilgili siyaseten çirkefçe ve çamur at izi kalsın mantığıyla hareket edenler, kendi siyasi çizgilerini ortaya koymaktadır. Bazı meclis üyelerimizin meclisimize dernekleri çağırarak meclisi sabote etme girişiminde bile bulunduklarını görmüş bulunmaktayız.

Biz omzumuza yüklenen sorumluluğun ne olduğunun bilincindeyiz. Çalışmalarımızda adalet ölçüsünü dikkate alarak 36 mahallemizde nüfus yoğunluğu ve ihtiyaç sıralamasına göre hizmeti sunmaktayız. Bundan halkımız razı, fakat birileri rahatsız olmaktadır.

İlçemize başka vilayetlerden yardım isteyeceklerini ifade edecek kadar edepten mahrum olanları da gördük. Bunları da ibretle izliyoruz. Bütün bu olumsuz gayretler, bizi ve ekibimizi asla yıldırmayacak, hizmetlerimiz her geçen gün artarak devam edecektir.

Her ay “Değişen Körfez” gazetemiz ile yaptığımız faaliyetlerin bir kısmını halkımız ile paylaşıyoruz.

Ramazan ayında 16 adet mahalle iftarı gerçekleştirdik. Tüm mahallelerimizi iftar soframızda ağırladık. Son iftarımızı Tütünçiftlik sahilinde 5.000 kişi ile yaptık. Bu Ramazan ayı Körfez ilçemizde maneviyat dolu ve birliktelik içerisindeydi. İftarlarımıza katılan tüm halkımıza teşekkür ediyorum. Bu güzel organizasyonda emeği geçen tüm arkadaşlarımı kutluyorum.

Şimdi birlik zamanı. Halkımızı bölmek, ayrıştırmak ve ülkemizi kan gölün çevirmek isteyenlere fırsat vermeyelim. Birlik ve beraberlik mesajlarımızı dilden dile, gönülden gönüle ulaştıralım..

 

""

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner169

banner171

banner96

banner23

banner16

banner170

banner172

banner84

banner18

banner19