Derinceli STK’lar tek yürek

İstiklal Marşı ve Kur’an-ı Kerim tilaveti

15 Temmuz tarihinde Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından gerçekleştirilmek istenen darbe girişimini geri püskürten ve meydanlara inen vatandaşlar, demokrasiye sahip çıkmaya devam ediyor. Derince’de her akşam Kent Meydanı’nda bir araya gelen vatandaşlar burada ellerinde ay yıldızlı bayraklarla, sabahın ilk ışıklarına kadar nöbet tutup demokrasiye sahip çıkıyor. Derince Belediyesi’nin öncülüğünde düzenlenen ilçedeki programlarda dev ekrandan yansıtılan gelişmeleri sıcağı sıcağı takip eden Derinceliler, tek ses ve tek yürek olarak milli iradenin yanında olduklarını beyan ediyor. Derince Kent Meydanı’nda düzenlenen demokrasi nöbetine bu kez AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu konuk oldu. Coşkulu konuşmaların yapıldığı programda Merve Gözütok, İstiklal Marşı’nın 10 kıtasını seslendirerek alanda bulunanları coştururken gece boyunca Kur’an-ı Kerim tilavetinde bulunuldu ve ilahiler okundu. Yine programda İlçe Müftüsü Birol Nurlu, şehitlerimiz ve gazilerimiz için dua yaptırdı.

Ali Haydar Bulut: “Sizler tankların, kurşunların önüne geçtiniz”

Programda ilk konuşmayı yapan Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut önemli mesajlar verdi. Alanı her gün tıklım tıklım dolduran Derincelilere teşekkür eden Başkan Bulut “On gündür bu meydanda beraberiz. Ben burada olan vatandaşlarıma ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum. Burada AK partililer, CHP’liler, MHP’liler, diğer partililerimiz var. Sivil toplum örgütlerimiz, muhtarlarımız, meclis üyelerimiz var. Kısaca tüm Derince burada diyebiliriz. Sizlere şükranlarımızı minnettarlığımızı sunuyoruz. Tarih sizleri yazacak. Çünkü sizler milli iradeye zarar vermek isteyenlerin, tankların, kurşunların önüne geçtiniz. Bu 15 Temmuz tarihi hiçbir zaman unutulmayacak. Bu milletin vergileri ile alınan tankları milletin üzerlerine sürenler de unutulmayacak. Biz hiçbir zaman üzüntüye düşmedik. Allah var gam yok dedik. İyi ki sizler varsınız, iyi ki birlik beraberlik içerisindeyiz. Ülkemize vatanımıza ne kadar şükretsek azdır. Konu vatan ise gerisi teferruattır. Vatanımızın birliği ve beraberliği bizim için önemli. Onun için biz belediye başkanlarının çok değerli halkımıza, vatanımıza hizmet etmek boynumuzun borcu. Bu doğrultuda yapmış olduğumuz bütün projeleri hayata geçiriyoruz. Asfalt olmayan yollarımız asfaltlanıyor. Projelerimizin ihalesi yapıldı temelleri atılıyor. Hizmetler devam ediyor durmadı ve durmayacak” dedi.

Celal Ayvaz: “Bu oyun basit küçük bir oyun değil”

Sivil toplum kuruluşu MÜSİAD’ın Kocaeli Şube Başkanı Celal Ayvaz da programda bir konuşma yaptı. Milli irade mesajı veren Ayvaz “Kocaeli MÜSİAD şube başkanı olarak şahsım ve yönetim kurulum adına 15 Temmuz’da yaşanan hain, kalleş, vatanına ihanet kalkışmasını şiddet ve nefretle kınıyorum. Rabbim bunlara asla fırsat vermesin. Rabbim birliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi daim kılsın. Birliğimize ve kardeşliğimize göz dikenlere asla fırsat vermesin. Bu kalkışmayı dize getiren siz değerli kardeşlerimize şükranlarımızı sunuyorum. İçimizdeki hainleri sizler durdurdunuz. Sizler tarihin sayfalarına altın harflerle yazılacak destanlar yazdınız. Bu oyun basit küçük bir oyun değil. Dünyada nadir bir coğrafyada yaşıyoruz. Dışımızdaki düşmanları anlıyoruz ama içimizdeki hainleri anlamakta zorluk çektik. Bu kutlu direnişte hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun” dedi.

Mehmet Özer: “Hiçbir güç millet iradesinin üstünde değildir”

Derince Kent Meydanı’nda düzenlenen programda Oğuz Boyları Konfederasyonu Başkanı Mehmet Özer de bir konuşma yaptı. Özer konuşmasında şunları söyledi; “Hiçbir güç millet iradesinin üstünde değildir. İhanet şebekesinin başarısızlıkla sonuçlandırılan darbe girişimi ile Türkiye Cumhuriyeti devleti ve milleti büyük badire atlattı. Ülkemiz yönetimine el koyma girişimi, milletimizin iradesi ve devletimizin dirayetine yenik düştü. Bu girişim bu coğrafyada etkili bir güç olan Türk milletinin yükselişinin engellenmesine dönük bir girişimdir. Demokrasiye olan inancımız ve sahip çıkmamız ülkemiz üzerinde kötü emelleri olan tüm oyun kurucuların oyunlarını bozdu. Yaşanan bu menfur kalkışma milletimizin birlikteliğini ortaya koydu. Bu duruş Türk milletinin demokrasiyi özümsemesinin dünyaya ilanı olmakla beraber bundan sonraki düşünülecek olan şer girişimlerin başarısızlığa uğraması demektir”

Avni Gözütok: “Mevzu vatansa gerisi teferruattır”

Kocaeli Erzurumlular Derneği Başkanı Avni Gözütok konuşmasında önemli mesajlar verdi. Başkan Gözütok “Biz Erzurumlular olarak 15 Temmuz’da yapılan darbe girişimini şiddetle kınıyoruz. Bu darbe girişimini yapanların vatan haini olduklarını ilan ediyorum. Milletimizin ve vatanseverlerin bu hain girişimler karşısında nasıl durduğuna hepimiz şahit olduk. Bu süreçte toplumumuzda her siyasi kimlikten olan kardeşlerimizin vatanına milletine nasıl sahip çıktığını hepimiz gördük. Benim siyasi görüşümü herkes bilir ama mevzu vatansa gerisi teferruattır diyoruz. Mevzu vatansa, mevzu milletse, mevzu demokrasi ise biz de buradayız. Ben bütün dadaşlar adına, bütün Erzurumlular adına, bütün Derinceliler adına bu vatan hainlerini kınıyorum. Allah birliğimizi, dirliğimizi bozmasın diyorum. Her şey vatan için” dedi.

Yaşar Baş: “Milletin iradesinin göstergesi sandıktır”

Kiğı-Yayladere Dernek Başkanı Yaşar Baş, Derince halkını selamlayarak konuşmasına başladı. Yaşar Baş konuşmasında şunları söyledi “Nereden ve kimden gelirse gelsin darbelerin hepsine karşıyız. Gün barış içinde kardeşçe birlikte yaşama günüdür. Bizler milletin iradesine ve demokrasiye inanmış insanlarız. Demokrasinin en güzel göstergesi olan sandığa saygı duymalıyız. Çünkü milletin iradesinin göstergesi sandıktır. Bunun dışında hiçbir gücün demokrasiyi yıkmasına asla izin vermeyeceğiz. Bu halk hangi siyasi düşünceden olursa olsun milletin iradesine karşı olanlara karşı tek vücut olarak durmayı bilmiştir. Tankların önüne hiç düşünmeden yatmıştır. Darbe meraklıları şunu iyi bilsinler ki artık bir sabah uyandıklarında bizi tanklarıyla kuşatamayacaklar ve bu halkı kendi emelleri doğrultusunda teslim alamayacaklar. Bize düşen bu birlikteliği barış ve demokrasi adına her zaman ayakta tutmaktır. Bugün her günden daha fazla bir arada barış içinde kardeşçe yaşamaya birbirimizi daha çok sevmeye ihtiyacımız var. Yaşasın demokrasi diyorum”

Çetin Kıranşal: “Allah nöbet tutan bu gözleri inşallah yakmayacaktır”

Memur Sen Derince Temsilcisi Çetin Kıranşal ise konuşmasında “Birliğimiz, beraberliğimiz ve kardeşliğimiz daim olsun. Vatan sevgisi imandandır diyor kutlu nebi. Hepinizi Memur Sen ve Diyanet Sen adına bu kutlu davada gösterdiğiniz birlik ve beraberlik adına tebrik ediyorum. Sözlerimize rahmet elçisinin bir hadisi ile devam etmek istiyorum. Rahmet elçisi buyurdular ki iki gözü cehennem ateşi yakmaz. Birincisi Allah aşkıyla ağlayan göz, ikincisi sınırda nöbet tutan göz. Bugün hain düşman içeriden saldırıya geçmiştir ve sizler burada bu hain düşmanlara karşı nöbet tutuyorsunuz. İşte Allah nöbet tutan bu gözleri inşallah yakmayacaktır. Vatanı işgal etmek isteyenlerin 15 Temmuz’da kalkıştığı darbeyi püskürten bir milletin mensubu olmanın onurunu yaşıyorum. Millete ve devlete karşı ayaklananlar küresel şebekelerin tetikçiliğe soyunanlar bilsinler ki Türk milleti ayaktadır. Millete silah doğrultan şerefsizlere geçit vermedik, geçit vermeyeceğiz” dedi.

Osman Koçyiğit: “Tek irade halkın iradesidir”

Çenedağ Mahalle Muhtarı ve Derince Esnaf Sanatkarlar ve Kredi Kooperatifi Başkanı Osman Koçyiğit de programda sivil toplum kuruluşları adına söz aldı. Demokrasi vurgusu yapan Koçyiğit “Bugün burada darbe kalkışmasının 10. gününü sizlerle birlikte geride bırakıyoruz. Halkımız, polisimiz, basınımız hep birlikte bu darbeyi engellemişlerdir. Halkımızın tankların önüne geçerek darbeyi engellemeleri, demokrasiye sahip çıkmaları tarihe geçmiştir. Bizler de vatandaşlarımızla beraber burada demokrasi nöbetine devam ediyoruz. Siz halkımız burada gerekirse yemeden, içmeden vaktinizi ayırarak nöbet tutuyor, demokrasiye sahip çıkıyorsunuz. Devletimizin bekası için, alanları dolduran tüm vatandaşlarımızı saygı ve sevgilerimle selamlıyorum. Tek irade halkın iradesidir. Güçlü Türkiye için birlik ve beraberlik için daha çok çalışmaya devam etmeliyiz. Gün birlik beraberlik günüdür. Daha güçlü Türkiye için bayraklarımızla meydanlardayız” dedi.

Radiye Sezer Katırcıoğlu “Ülkemizi 50 yıl geri götürmek istediler”

Sivil toplum kuruluşlarının ardından programda son olarak söz alan isim AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu oldu. 15 Temmuz gecesi Ankara’da yaşanan gelişmeleri de aktaran Katırcıoğlu vatandaşlara seslenerek şunları söyledi; “Sizleri vatan, millet için ay yıldızlı bayraklar içerisinde burada gördüğüm için rabbime şükürler olsun. Elhamdülillah 11 gündür hiçbir şeyden korkmadan bu caddelerde yürüyebiliyoruz. Bugün bunları yaşayamıyor olabilirdik. 11 gün önce o hain teröristler emellerine kavuşmuş olsa, bugün burada huzur içerisinde geleceğe umutla bakacak günlerimiz olmayabilirdi. Hepinize demokrasi nöbetine geldiğiniz için teşekkür ediyorum. Bu nöbetlere katılanlara 7’den 70’e dememiz bile eksik oluyor. Çünkü ben bu nöbetlerde 20 günlük bebek de gördüm, 90 yaşında dedelerimizi, ninelerimizi de gördüm. 15 Temmuz gecesi bizim geleceğimize, yavrularımızın geleceğine darbe vurmak ve ülkemizi en az 50 yıl geriye götürmek istediler. Ülkemizi iç savaşa götürmek isteyenlerin planı gerçekleşmedi. Bu aziz millet şanlı tarihine altın harflerle yazılacak kahramanlıklar gösterdi. Milletimiz dünyaya bir kere daha kanıtladı ki bu aziz millet topla, tankla, tüfekle durdurulamaz. Birlik ve beraberliğimiz daim olsun inşallah” 

Anahtar Kelimeler:
Derince Belediyesi
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner2

banner4

banner16

banner19

banner23

banner5

banner35

banner21

banner7

banner17

banner18