Ecz. Caner Göçmez: Çöpten adamlar değiliz

 Göçmez, “Biz kesinlikle çöpten adamlar değiliz. İki sanayinin arasında (birisi TÜPRAŞ diğeri İGSAŞ vs.) aşağıdaki güney sahillerimizdeki sanayi ve yukarıda oluşturulacak çöp fabrikası sanayisi ile alakalı iki arada bir derede kalmak da istemiyoruz “dedi.

-Körfez’i yakinen tanıyan ve Körfez’de tanınmış bir insansınız. Körfez’in sizce öncelikli sorunları nelerdir? Körfez’de neler yapılması gerekir? Sizin gözlemlediğiniz eksiklikler nelerdir? Bu konu hakkında bilgi verir misiniz?

Körfez’de benim ilk önce gördüğüm insanların birbirleriyle olan iletişimindeki eksiklik. İnsanların her birinin kendine ait farklı düşünceleri olsa dahi, ki bu düşünceler çoğu kez istişare edilmeden düşünülse de paylaşılmadığı için, konuşulmadığı için, bununla alakalı fikirler dinlenmediği için bence Körfez’in en büyük sorunlarından bir tanesi iletişim diyebilirim. Bu konuyla alakalı siyasi partilerin diğer ilçe başkanlarının birbiriyle alakalı iletişimleri, diğer partilerin belediye başkan adaylarıyla ve mevcut belediye başkan adayı arasındaki iletişimleri, halkın erk ve erkin halkla olan iletişimde bir sıkıntı var. İnsanların birazcık daha dinlenilir olması, konuyla alakalı dinleyicilerin de dinleyebilen bir kapasiteye sahip olması iletişimi hem arttıracaktır hem de Körfez ilçeye fayda sunacaktır diye düşünüyorum. Körfez ilçesinin sorunlarına değinirsek, bence en büyük sorunlarından bir tanesi buydu. Ama ben ikinci sorununu da söyleyeyim; Bir trafik keşmekeşliği yaşanıyor. Fiziksel olarak bir sorun tabi bu. Bu trafik keşmekeşliğinde insanlar arabalarını park edecek yerler bulamıyorlar. Dolayısıyla katlı otoparklara ihtiyacı olan bu Körfez’in sorunu bilinmesine rağmen bu konuyla alakalı bir adım atılmamakta henüz. Ancak kapalı pazar yerlerinin yukarıda Necmettin Erbakan Pazar Yeri ve Kültür Merkeziyle alakalı yaptığımız şekilde yapılacak daha büyük, kapsamlı alt tarafında da iki üç katlı kapalı pazarın otopark kurduğumuzu, bu sorunların da çözüleceğini, Pazar yerlerinde çalışan arkadaşların daha sağlıklı ortamda çalışabileceğini ve insanların daha sağlıklı alışverişler yapabileceğini düşünüyorum. Haritalandırma ve levhalandırma ile alakalı bazı sıkıntılarımız var. Pek çok kez yurt dışına çıktım ve adamların yaptıklarını gördükten sonra neden bizim de ülkemizde bu olmasın diye düşünüyorum. Bence Körfez’e çok da yakışır. On iki ilçeden biri olan sanayi ilçesinde böyle bir levhalandırmanın diğer ilçelere de örnek olabileceğini ve bu otopark sorununun katlı otoparklarla çözülmesinin diğer ilçelere örnek olabileceğini düşünüyorum. Çoğu zamanda mevcut çöp fabrikasıyla alakalı bir gündem oluşturmak istiyoruz arkadaşlarımızla birlikte. Biz kesinlikle çöpten adamlar değiliz. İki sanayinin arasında (birisi TÜPRAŞ diğeri İGSAŞ vs) aşağıdaki güney sahillerimizdeki sanayi ve yukarıda oluşturulacak çöp fabrikası sanayisi ile alakalı iki arada bir derede kalmak da istemiyoruz. Bunlarla alakalı çalışmaları da arkadaşlar yapıyor.

-Genç nesine önereceğiniz tavsiyeler var mı?

Genç nesil sıradan davransın istemiyorum. Sıra dışı olsunlar; fakat entelektüel bilgi kültürüne sahip olan, okuyabilen, okumayı seven, bu okuduklarını paylaşan ve bu paylaşımlarında insanlara iyilik ve fayda olarak dönebilecek projelerle gelecek bir genç neslin alnından değil, ayağından öperim. Yalnız şimdi ki genç nesil, bizden daha çok şey yapacak, tabi bilgi çağında oldukları için. Bütün bilgiye bizden daha çok erişebilecek şansa sahip. Fakat bir araya gelip bu gençlere örnek olabilecek ortamları yaratmak da biz büyüklerin ellerinde. Ve fırsatları bir şekilde gençlere vermektense biz birazcık daha değerlendirelim demenin peşindeyiz bizlerde. Bence gençlerin artık bir şeyler yapma ve söyleme zamanı. Onlara koltukları vermenin, yola çıkan gençlerin önünü açmanın zamanı diye düşünüyorum. Bu konuda gençleri çok seviyorum, dostlukları çok seviyorum, dürüstlüklerini çok seviyorum, mertliklerini çok seviyorum. Gençleri bize başka türlü tanıtan diziler var ya esasında öyle bir gençlik yok. Çok daha iyi gelen, çok daha bilinçli, çok daha kültürlü, çok daha okumayı seven, araştırmayı seven bir gençlik gelmesine rağmen bize dizilerde gösterilen gençliğin halini dizi filmleri seyreden insanların düşüncelerinden konuşmalarından anladığım kadarıyla bizi dejenere etmeye çalışan bazı unsurlar görüyorum ben. Hal bu ki Atatürk Gençliği çok ciddi manada kendisine güvenilir şekilde okuyan, zaten üniversite mezunlarının yüzdesi de bakıldığı zaman son yirmi senede ne kadar değiştiği görülebilir. Bu şekilde müştemilatlı bir şekilde gençlik geliyor. Onlara birazcık daha şans vermemiz gerekiyor her alanda.

-Peki Caner Göçmez nasıl bir insandır? Neleri sever neleri sevmez? Kendinizi tanıtır mısınız?

Caner Göçmez akrep burcu bir insandır. Kıskançtır. Kafasında bir şeyi yapmadan önce plan yapar. Bu planı ince ayrıntılarına kadar yazar. Yazdıktan sonra da oku yaya koyar. Yayı çektikten sonra da oku bir şekilde hedefe fırlatır. Caner Göçmez’in sabrı çoktur. Eşini alacak olan bu Caner Göçmez yedi yıl almak için beklemiştir. Eşi buradan altı buçuk yıllığına Tekirdağ’a gittiğinde yine beklemiştir. Alaycılığa kaçmayan mizah anlayışım var. İnsanları seviyorum diyebilirim. Özür dileyebilirim bir insandan ya da teşekkür ederim çok güzel yapmışsın diyebilirim. Bir insanın yaptığı bir mahareti diğer insanların arasında helal olsun, çok güzel yapmışsın sana da bu yakışır diyebilen bir insanım. Sosyal bir insanım. Kültürel faaliyetleri çok seviyorum. Bazı projelerim var Körfez’e yapılmış olan. Yine çalıştığım Körfez’e faydalı olabileceğini düşündüğüm bazı projelerim daha var. Bunları zaman içerisinde halkla da paylaşacağım. Düşünmeyi seviyorum, boş oturmayı sevmiyorum. Arkadaşlarımla konuşmayı, bu konuşmaları istişare etmeyi, danışmayı seviyorum. Ama hayatta insanların arkamdan gıybet etmesini, dedikodu yapmasını, hasetçilik etmesini ya da fesatlıkta bulunmasını sevmiyorum. Kim ne düşünüyorsa gelip benim yüzüme karşı uygun üslupla, delikanlı bir şekilde istediği şekli şemalı ya da soruyu sorabilir. Benden de gereken cevabı uygun, insana yakışır şekilde alabilir. Dostluklarda insan ayırmıyorum. İnsanları sınıflandırmıyorum. Bütün insanları da çok seviyorum.

Anahtar Kelimeler:
Caner Göçmez
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner2

banner4

banner16

banner19

banner23

banner5

banner35

banner21

banner7

banner17

banner18