ŞEHİT GAZİ BİRLİK-SEN’DEN BASIN AÇIKLAMASI  

Sosyal medya üzerinde ve bazı basın organlarında sendikamız ve bizler hakkında bazı asılsız haberler çıkmış olup bundan dolayı basın açıklaması hasıl olmuştur.

Sendikamızın amacı; ülkemiz için canını veren şehit yakınlarının ve gazi, gazi yakınlarının yanında olduğu gibi tüm memurlarımızın da birliğini sağlamaktır.  Bununla birlikte sendikamız yönetim kurulu tamamen şehit yakınları ve gazilerden oluşmaktadır.

Kamuda çalışan Şehit ve Gazi yakını ve sendika yöneticisi olarak Kayseri SGK İl Müdürlüğü bünyesinde çalışan üyelerimizin yaşadıkları sorunlarını istişare etmek, seslerine kulak vermek onları temsil edebilmek için başkanlarımızın bu haftaki kurum ziyareti Kayseri SGK İl Müdürlüğü oldu.

Başkanımız ve STK temsilcisi Kurum Müdürü Hacı Ali HASGÜL Beyi makamında  ziyaret etmiştir.  Müdür Beye konu anlatıldığı sırada kendisi konuklarını susturarak daha önce haksızlığa uğrayan bir arkadaşımızın dilekçesini istetip beraberinde 3 kişinin olduğu yerde Sağlık kolu Genel Başkan Yardımcımız ve Türkiye Gaziler Ve Şehit Aileleri Vakfı Kayseri Şube Başkanı  olarak görev yapan Sami Doğan adlı arkadaşımıza elindeki dilekçeyi fırlatmıştır.

Onur kırıcı sözler,  hakaretler ve aşağılayıcı cümleler kullanan müdür bey  arkadaşlarımızın ve başkanlarımızın şehit kardeşi olduğunu bildiği halde konuklarını makamından kovmuştur bunun üzerine Şehit ve Gaziler Genel Müdürlüğü ile Kendi Kurumunun aynı Bakanlığa bağlı olduğu söylenilmesine rağmen "burası benim burayı ben yönetiyorum, Bakana mı söyleyeceksiniz nereye söylerseniz söyleyin" diye kendi makamını bakanlık  makamından bile üstün gören tavırlar ile rencide işlemine geçtiği bildirilmiştir.

Bunun üzerine bu durumu gerekirse sayın bakanımız Süleyman Soylu’ya iletileceği söylenildiği halde" değil Süleyman Soylu kime giderseniz gidin" şeklinde hadsizce cümleler sarf etmiştir. Devamında sosyal medya üzerinde ve bazı basın organlarında tarafımızdan herhangi bir bilgi alınmadan  “şehit, gazi ismini çıkarına alet etmesin( şehit gazi zaten bizleriz), orada hiç olmayan konuyu değiştirmek için kullanılan küfür etme fiilinin, Şahsi talepler" atfedilen konuların gerçek dışı olduğunu beyan etmek zorunda kalmış bulunmaktayız. Herhangi bir bilgi alınmadan yapılan bu haberin müdür beyin yaptığı yanlışı başka yöne çekerek algının değişmesini sağlamak istemesi olarak yorumladık.   

Bizlere ve Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı  Kayseri Şubesine böyle bir saygısızlığı kesinlikle kabul etmiyoruz. Vatanı ugruna canlarını veren Aziz Şehitlerimiz ve Şerefli Gazilerimiz adına böyle usturupsuzca Davranan Şehit yakınlarını ve Gazilerimizi temsil eden STK temsilcilerine ve devletimize, üst amirlerine Hakaret eden Bir Kurum Yöneticisine Derhal Gereğinin Yapılarak En Ağır Sekilde Cezalandırılmasını ister ve ülkemizin saygın kurumları arasında yer alan Sosyal Güvenlik Kurumu gibi hizmet ve vatandaş odaklı olan bir kurumda daha liyakat sahibi idareciler görmek istiyoruz…

Şehit Gazi Birlik Sen Genel Başkan Vekili Kerem Kılıç

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Osman Ekinci 5 ay önce

Bu adam vatan için şehit olmuş şehitlerimizin emanetlerini azarlama kovma ve rencide etsin diyemi müdür olmuş. Hakkını arasın yalnız haddini de bilsin. Üst yetkili insanlardan bu durumu netlendirsin önemle rica ederiz

Avatar
Hande kaya 5 ay önce

Alın işte şehitlerin emaneti diyorlarya bunlar için şehitlerin gazilerin bile değeri yok

Avatar
Adem demir 5 ay önce

İstanbul Tuzla ilçe sağlık müdürlüğünde şehit kardeşi olarak vslilimiz tarafından soför görevimi yapmaktaydım.
Kurumuzun Şübe müdürüm tarafında tehtit ve azarlandim.konu il sağlık müdürlümüzden bir dosya alınacaktı ve otapark bulamadığından dolayı Şübe mdrm. Dosyayı neden almadın sen çoförmüsun savunmanı yazacam senin soförlük ten valilik olumunu iptal ettirecem
Şiddet kırıcı laflar söyledi.
Ve ilçe sağlık müdürüme aradım cevap vermedi.
Ben de beni insan yerine koymadığı için Tuzla kaymakamımıza yazılı dilekçe yazdım sayın kaymakam beyle konuştum.
Ve ilçe sağlık müdürümü kaymakam bey çağırdı konuşmuşlar. Ve tekrar kaymakam bey fendi beni yanınaçağırdı ve olanları tatlıya bağladık.
Tekara çalıştım kurum tarafından valilik soför olurumu onlar yazışmayla olurum iptal yazısı geldi çok üzüldüm ve kırgınım. Saygılarımla

banner85

banner96

banner23

banner16

banner7

banner82

banner84

banner18

banner19