AK PARTİ KÖRFEZ İLÇE BAŞKAN ADAYLIĞI İÇİN KİMLERİN NİYETİ VAR?

İktidar partisi AKP’de kongre sürecine çok fazla bir süre kalmadı. 4-5 ay sonra yapılacak olan kongreler öncesi ilçe başkanlığına aday olmak isteyenlerin bazıları da belli olmaya başladı.

AK Parti Körfez ilçe başkanlığı için ise adeta aday bolluğu var diyebiliriz.

Aldığımız duyumlara göre yakın zamanda yapılacak olan AK Parti Körfez İlçe Kongresi öncesi 5 ismin aday olma niyeti varmış.

İsterseniz bu 5 ismi sizlere sıralayalım.

Mevcut ilçe başkanı Osman Badem yeniden aday olmayı düşünüyor. Bunu yakın çevresine de söylüyor. İlk yerel seçimlerde aklında bulunan bir ismi adaylığa hazırlamak için ilçe başkanlığı koltuğunu garantilemek istiyor.

İkinci isim Şener Söğüt.

Şener Söğüt şu an AK Parti Körfez Belediye Meclis Üyesi olarak görevine devam ediyor.

Şener Söğüt son iki dönemdir zaten Körfez ilçe başkanlığına aday olmuş bir isim, ancak iki seçimde de başkan olamamıştı. AK Parti’nin kurucularından olup, kurucu gençlik kolları başkanlığı yapmış, partinin Körfez’deki önde gelen isimlerinden. İki kez aday olup başkanlık hayaline kavuşamayan Söğüt, bu dönem ‘sıra ben de’ mantığıyla yeniden ilçe başkanlığına aday olmayı düşünen bir isim.

Üçüncü isim Yusuf Eryarsoy.

Yusuf Eryarsoy geçtiğimiz dönemin Körfez Belediye Meclis Üyesi. Şu an her hangi bir yerde görev yapmıyor. Parti üyesi. Fakat o da partinin kurucularından olup bugüne kadar hiçbir fedakarlıktan kaçmamış bir isim. Yusuf Eryarsoy aday olacağını bulunduğu her ortamda açık bir şekilde dile getiriyor.

Dördüncü isim ise Fehmi Öztürk.

Fehmi Öztürk de partinin genç isimlerinden ancak partinin kuruluşundan bu yana görev yapmış isimlerinden. Körfez ilçede gençlik kolları başkanlığı yapmış, genç kesim tarafından sevilen bir isim. Şu an mevcut ilçe yönetiminde yer alan Öztürk, ilçe başkanlığına hazırlanan bir başka isim.

Beşinci isim ise Halil Küçük.

Halil Küçük şu an Körfez Belediye Meclis Üyesi olarak görev yapmakta. Aldığımız duyumlara göre Halil Küçük’ün de ilçe başkanlığı için niyeti varmış.

AK Parti Körfez Kongresi öncesinde aday olmayı düşünen isimlerin şimdilik bu 5 isim olduğunu duyduk. Yeni isimler kulağımıza geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. 

""

Haberler