AK PARTİ’DE KONGRE HAREKETLİLİĞİ BAŞLADI

16 Nisan’daki referandum mücadelesinden çıkan AK Parti Kocaeli Teşkilatı, şimdi yaklaşan kongreler dönemine yönelik çalışmalara başladı.

TAKVİM MAYIS’TA

 AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, bugün partisinin ilçe başkanlarıyla yaptığı toplantının ardından kongrelerle ilgili önemli açıklamalar yaptı. Ceyhan, “Takvim mayıs ayının ilk haftası açıklanacak. Yaz aylarında mahallelerde delege seçimleri yapılacak. Eylül-Kasım aylarında ilçe kongreleri, Aralık’ta il kongresi yapılır” dedi.

ÖNCE İL BAŞKANI

Şemsettin Ceyhan parti genel merkezinin bu kongre döneminde farklı bir yol izleyeceğini de belirterek şu bilgiyi verdi: “Önce il başkanının kim olacağı belirlenecek. Daha sonra belirlenen il başkanı, ilçe başkanlarını belirleyecek.” Yani, AK Parti’deki bütün kongrelerin yine tek aday, tek liste ile yapılması kesin gözüküyor.

İL DANIŞMA MECLİSİ

 AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, mayıs ayının ilk yarısı içinde Uluslararası Fuar Merkezi veya Antikkapı’da Genişletilmiş İl Divan Toplantısı yapılacağını, Milli Savunma Bakanı Işık’ın da katılacağı bu toplantıya 3 bin civarında partinin davet edileceğini de açıkladı.

""

Haberler