KTO’NUN UĞURSUZ BAŞKANI..!

Körfez Ticaret Başkanlığına getirilen Sibel Moralı’nın oda başkanlığına getirildikten sonra uğursuzlukları da beraberinde getirdiği yorumlanmakta.

Hepinizin bildiği üzere Körfez Ticaret Odası Başkanı Mustafa Efe 3 Ekim 2016 tarihinde ani bir şekilde aramızdan ayrılarak ebediyete intikal etmişti. Efe’nin ardından ise boşalan oda başkanlığı koltuğuna yönetim kurulu üyesi Sibel Moralı getirilmişti. Sibel Moralı Körfez ilçesinde iş güvenliği dalında hizmet eden küçük bir esnaf. Öyle Efe gibi büyük bir iş adamı veya iş kadını değil. Merhum Efe’nin öldüğü akşam oda binasında çay kahve içen kişiler tarafından geçici olarak KTO Başkanlığına getirildi. Kapasitesiz, bilgisiz ve kedini her daim dev aynasında gören bir yapıya sahip. Efe’yi sevmeyen ekip tarafından getirilirken ve kendisini bir anda dev aynasında gören Moralı, özel şoförler, yurt dışı gezilerinin verdiği gazla ilerlerken, Körfez Ticaret Odası’nı da geri götürmeye başladı.

Baktığınız zaman bütün toplantılarda alımlı bir bayan olduğu için en ön safta yer alır fakat odayı artıya taşıyan bir tane projesi yok. Tabi Efe’den sonra gelmesi onun en büyük talihsizliği. Çünkü rahmetli Mustafa Efe hemen hemen her ay ödül alan, önemli belge alan bir oda başkanı idi. Sibel Moralı ise lükse düşkünlüğü ile sadece kendi menfaatini düşünen bir başkan profilini çizmeye devam ediyor.

Göreve başladığı ilk gün rahmetli Mustafa Efe’nin değer verdiği çalışanlarından Bedriye Özkan’ı işten çıkarmıştı. Sonra ise odanın bütçesinden gittiği iddia edilen yurt dışı seyahatleri yapıp, odanın siyah plakalı aracı ile özel işlerine dahil koşturmaca yapmıştı.

Rahmetli Mustafa Efe saygın bir iş adamı olduğu için ve kendi şahsi aracının yanında onlarca emirinde araç bulunduğundan ötürü hiçbir zaman odanın aracını şahsi işlerinde kullanmıyordu.

Fakat Sibel Moralı odanın makam aracını şahsi işlerinde de kullandığı için artık araç arıza vermeye başladı.

Önce ki gün KTO’ya ait araç, Moralı’nın şahsi işlerinde kullanıldığı esnada arıza verdi.

Araç hemen İzmit’te servise kaldırıldı.

KTO’ya adet uğursuzluk getiren Moralı AUDİ A6 makam aracını da en sonunda bozdurdu. (Resimde gördüğünüz gibi araç çekici üzerinde İzmit’e götürülüyor)

İşte bu yüzden adeta Mustafa Efe’nin ölümünü beklercesine sefa süren Moralı ve onu getiren ekip, KTO’ya uğursuzluk getirmeye ve KTO’yu zarara uğratmaya devam etmekte.

O makam aracı ve oranın giderleri Körfez’de ticaret yapan esnaf ve iş adamlarından toplanmakta.

Mustafa Efe hiçbir zaman odayı zarar uğratan adımda bulunmadı ve sürekli başarı belgesi aldı.

Siz 10 ayı devirdiniz soruyoruz size daha ne başarı belgesi aldınız ve odayı kaç lira zarara uğrattınız bu bir açıklayınız?

Tabi açıklayacağınız yüreğiniz varsa eğer..!

Haberler