ŞİRİN’İN ADAYLIĞI BULUT’U BİTİRDİ!

AK Parti Kocaeli’de 6 ilçe başkanının ‘devam’, 6 ilçe başkanının ise ‘tamam’ demesinin ardından heyecan dolu bir süreç başladı.

Kim ne derse desin bu ilçe başkanlıkları sonuçlarında parmağı olan kişi Başbakan Yardımcısı Fikri Işık’tır.

Bakan Işık bütün ilçelere müdahale etti.

En güzel sürprizi ise Derince’de gerçekleştirdi.

Ve mevcut ilçe başkanı İbrahim Şirin ile yola devam kararı alındı.

Belde A.Ş.’de sıradan bir işçi iken ilçe başkanlığına getirilen, çalışmayan, iş yeri bulunmayan ve ne iş yaptığı da belli olmayan Şirin, ilçede hiç tanınmayan bir ekiple birlikte oldukça başarısız bir dönem geçirdi.

Kongre takvimin açıklanmasının ardından partililerde hiç heyecan kalmadığı için kimse de Derince ilçe başkanlığına talip olmak istemedi.

Belediye başkanı Ali Haydar Bulut ise İbrahim Şirin ile hiç anlaşamadığı için sır gibi sakladığı bir ismi hazırlamaya çalıştı.

Fakat Bulut’a bu imkan verilmedi.

Direkt tepeden İbrahim Şirin ile yola devam denildi.

Bu da Ali Haydar Bulut’un artık son 1 yıllık belediye başkanlığı sürecinin kaldığını gösterdi.

Nedeni ise; zaten dik kafalı, kimseyi umursamayan bir yapıya sahip olan Ali Haydar Bulut geçen dönemden ziyade bu dönem çok daha kötü insan ilişkileri ile hareket ettiği için.

Nihat Ergün’ün artık siyaseten bir görevde olmaması ile daha da başı buyruk hareket eden Bulut, yerel seçimler öncesi Fikri Işık’ın kardeşi İzzet Işık’a yalakalıklar yaparak araya birilerini sokarak şirin gözükmeye çalıştı ve 5 yıl aradan sonra yeniden aday oldu.

Ancak başkan olduktan sonra yine bildiğini yapan, İzzet Işık’ın telefonlarına dahi çıkmayan Bulut bunun da bedelini ödedi.

Şimdi İbrahim Şirin ilçe başkanı olacak ve Ali Haydar Bulut’un karşısında daha da dik durabilecek.

İlk golü ilçe başkanlığından yiyen Bulut, önümüzdeki yerel seçimlerde ikinci golü yiyerek bir daha ki dönem kesinlikle aday olma şansını da bitirdi.

Tabi İbrahim Şirin’in ilçe başkanı olması da muhalefetin de elini güçlendirecektir.

Şirin’in başarısız bir siyasetçi olması önümüzdeki yerel seçimlerde Derince’de seçimlerin AKP açısından riskli olacağını da ortaya koymuştur.

Haberler