BARAN MUHTARLARLA BULUŞTU

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Körfezli muhtarlarla Kutluca Köyü’nde düzenlenen toplantıda bir araya geldi. Başkan Baran, “İlçemizdeki kentsel gelişimi hep beraber sağlayacağız” dedi.

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, her ay muhtarlar bir araya gelerek, ilçede yapılan yatırımları anlatıyor, muhtarların talep ve önerilerini dinliyor. Son toplantı Kutluca Köyü Muhtarı Engin Öztürk’ün ev sahipliğinde köy konağında gerçekleştirildi. Başkan İsmail Baran dışında toplantıya; Başkan Yardımcıları Faruk Denli, Selattin Kabadayıoğlu, İsa Taş ve Levent Yılmaz, Körfez Muhtarlar Derneği Başkanı Yusuf Yanar ve muhtarlar katıldı.

ÇÖZÜM ODAKLI BAKIYORUZ

Sohbet ortamında gerçekleştirilen toplantıda muhtarlar tek tek söz alarak talep ve önerilerini dile getirdi. Başkan İsmail Baran, ‘fahri meclis üyelerimiz’ dediği muhtarların talep ve önerilerinin kendileri için önemli olduğunun altını çizerek, “Muhtarlarımız bizler için önemli. Sizlerde belirli aralıklarla bir araya geliyoruz. Yapılması gerekenleri konuşuyoruz. Ve biz bunlara çözüm odaklı yaklaşıyoruz.

KENTSEL GELİŞİM YAŞANIYOR

Görev 40 ayımızı doldurduk. Bu süreçte 400 milyon liralık bir yatırımı hayata geçirdik. Körfez tarihinde böyle bir yatırım yok. 2018’in bütçesi de yatırım bütçesi. 245 milyon liralık bütçe hedefledik ve bunun 130 milyon lirası yatırımlar için. Hız kesmeden ilçemizde devam eden yatırımlar ile Körfez’de kentsel dönüşüm ve gelişimi sağlamış olacağız” ifadelerini kullandı.

YAŞAM STANDARTI ARTIYOR

Köylere yapılan yatırımlar hakkında da bilgiler aktaran Başkan İsmail Baran, “Köylerimiz bizler için önemli. Yatırımları tek tek hayata geçiriyoruz. Köylerimizin aşağıdan bir farklı kalmıyor. Aynı yaşam standardı burada da olacak. Taşköprümüz tamamlandı. Telgrafhane ve Taşköprü Müzesi için çalışmamız sürüyor. Bu bölgede ne kadar tarihi eser varsa müzemizde bir arada toplayacağız.

ARTAN BİR NÜFUS VAR

Köylerimizin güzelliklerini de bir bir açığa çıkarıyoruz. Yeni yaşam alanları oluşturuyoruz. Aşağıda devlet hastanesi projemiz son aşamada. Her sene artan bir nüfusumuz var. Bizler de buna göre planlama yapıyoruz” ifadelerini kullandı. Başkan Yardımcıları da toplantı sonrasında kendilerine gelen talep ve öneriler hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Haberler