KÖRFEZ EMNİYETİ’NDEN ‘HUZUR’ UYGULAMASI

Körfez İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından ‘Eğitim Güvenliğinde Kararlıyız-3’ uygulaması gerçekleştirildi.

Vatandaşlarımızın mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması, çocuklarımızın suça sürüklenmesini ve suç mağduru olmalarını engellemek, fiziksel ve ruhsal gelişimlerini etkileyecek alışkanlıklardan ve sağlıklarını etkileyecek tehlikeli maddelerden korumak ve tehlikeli maddelerden uzak tutulması, güvenli bir eğitim ve öğretim hayatı sürdürmelerinin sağlanması için Körfez İlçe Emniyet Müdürlüğü sorumluluk sahasında karma ekiplerle 19 Ekim saat 11:00-14:00 saatleri arasında Eğitim Güvenliğinde Kararlıyız-3 uygulaması gerçekleştirdi.
Uygulama İl Emniyet Müdürlüğü koordinesinde Körfez İlçe Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele, TEM, Asayiş, Trafik Denetleme ve Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Körfez ilçede bulunan okulların çevresinde yapılmıştır.

Uygulamaya yukarıda sayılan birimlerden oluşturulan toplam 11 ekip katılmıştır.
Uygulama neticesinde; 136 şahıs, 41 araç, 4 internet salonu, 2 kahvehane ve 7 büfe kontrol edilmiş 1 internet salonuna okul saatinde öğrenci bulunduğu için cezai işlem uygulanmıştır. Ayrıca 1 motosiklet de cezai işlem uygulanarak bağlanmıştır.
Emniyet birimleri tarafından okul ve öğrenci güvenliğine ilişkin uygulamaların artarak devam edeceği vurgulanmıştır.

Haberler