KARS’IN KURTULUŞU KUTLANDI

30 Ekim Kars’ın kurtuluşunun 97. Yılı ilimizde ilk defa; Sinan Barış Kaya, Volkan Aydemir Ertekin Akbulak, Ayşe Şiranun, Serap Tanyıldız ve Ulaş Polat tan oluşan Kars Kültür Platformu tarafından düzenlenen bir programla kutlandı.

Davetlilerin yoğun ilgi gösterdiği program yaklaşık üç saat sürdü. Milletvekili Cemil Yaman, İl kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zamburkan ve il protokolünün katıldığı programa ilimizde faaliyet gösteren bir çok STK ve kurum katıldı yaklaşık 600 izleyici ile salonun hemen hepsi doldu. Kars’a özgü yiyecekler kete, lavaş, çeçil peynirin ikram edildiği bir kokteyl ile açılan programa giriş davul zurna, Grup Ahu Zar’ın sunduğu müzik ziyafeti, Karsın kurtuluş hikayesi, şiirler ve KAFKAS halk oyunları Ekibinin gösterimi ile son bulan program bir sonraki yıl yine aynı grup tarafından yapılmak üzere kapandı.

Geceye Azerbaycan’da bulunan UDH bakanı Sayın Ahmet Arslan, KARS Valisi sayın Rahmi Doğan, Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Kars Selim ilçe belediye Başkanı Sayın Coşkun Altun ve Sarıkamış ilçe belediye başkanı Köksal Toksoy tebrik mesajı göndererek destek verdiklerini belirttiler.

Haberler