HAYDAR BULUT ALTIN ÇAĞINI YAŞIYOR

Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut kendisini rahatsız eden muhalefet olmamasına rağmen 3,5 yılda neredeyse hiçbir şey yapmadı. Buna rağmen belediye başkanlığı koltuğunda rahat rahat oturan Bulut adeta altın çağını yaşamakta…

Derince’de harita mühendisi iken 2004 yılında belediye başkanı seçilen ve 2009 yılına kadar belediye başkanlığı yapan Ali Haydar Bulut o dönem ciddi anlamda sadece bir tek projeye imza atmış ve 60 Evler Sahili’ndeki Harikalar Sahili Projesi’yle 5 yılını tamamlamıştı. Gözle görülür sadece bir yapıya imza atarak bir dönemi geçiren taktikle hareket eden Bulut bu dönem de sadece Yelken Projesi ile 5 yılı tamamlamanın peşinde. Ancak buna rağmen Bulut adeta altın çağını yaşamakta. Çünkü karşısında muhalefet yapan yok…

HAYMANALI BELALISIYDI

Şöyle bir geçmişe dönelim; 2004-2009 yılları arası Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut muhalefet yönünden hiç şanslı değildi. Hatta sadece muhalefet partisi değil, kendi partisinin ilçe başkanı ile de kavgalıydı. Muhalefette o zaman CHP’li meclis üyesi Ali Haymanalı, başkan Bulut’un adeta korkulu rüyası idi. Haymanalı korkusundan meclis toplantılarına uykusuz giren Bulut o zaman hiç rahat değildi. Yine şimdi ki gibi başı buyruk hareket ederdi ama muhalefet onu sıkıştırırdı.

PARTİSİNE MUHALEFETTİ

Hele ki kendi ilçe başkanıyla olan kavgası onun sonu oldu. O dönem AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Eryürek idi. Eryürek çok usta bir siyasetçiydi. Bulut’un ona ve teşkilatına sırt çevirmesinin altında kalmayarak ona muhalefetini açıktan olmasa da en iyi şekilde yaptı ve bedelini de ödettirdi. Bırakın MHP’yi, Saadet Partisi’ni o zaman Doğru Yol Partisi İlçe Başkanı Mümin Büyükkaya bile Haydar Bulut’u açıklamalarıyla adeta zıplatırdı.

3,5 YILDA TEK PROJE

Aradan 5 yıl geçtikten sonra tekrar 2014 yerel seçimlerinde belediye başkanı seçilen Ali Haydar Bulut 3,5 yıldır Yelken Projesi haricinde (O da daha bitmedi) gözle görülür bir projeye imza atmamasına ve de kendisini rahatsız eden muhalefet olmamasına rağmen koltuğunda rahat rahat oturarak adeta altın çağını yaşıyor. Şu anda Derince’de esnaf, STK’lar kan ağlıyor ve Derince her geçen gün kötüye gidiyor. Ama buna rağmen ciddi bir muhalefet yok ve Bulut, Nurettin Işık ile beraber sefasını sürmeye devam ediyor.

Haberler