KÖRFEZ’DE ŞENER SÖĞÜT DÖNEMİ

AK Parti’de bugün, Derince ilçe kongresinin ardından Körfez ilçe kongresi de yapıldı. Kongrede Osman Badem yeniden aday olmazken, Genel Merkez istişaresi sonucu Şener Söğüt tek aday olarak girdiği seçimde AK Parti Körfez’in yeni ilçe başkanı seçildİ.

Derince’de olduğu gibi Körfez İlçe kongresinde de Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kutlama mesajı okundu. Divan başkanlığını Emel Ceyhan Balcıoğlu’nun yaptığı Körfez İlçe’nin 6’ncı olağan kongresine Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, MKYK üyesi ve Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün, KEFEK Başkanı R.Sezer Katırcıoğlu, Kocaeli Milletvekili Sami Çakır, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, eski il başkanı Mahmut Civelet, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Körfez Belediyesi eski Belediye Başkanı Yunus Pehlivan, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, AK Parti İzmit, Karamürsel, Kandıra ve Dilovası İlçe Başkanları Hasan Ayaz, Recep Demir, Erol Ölmez, Osman Akbulut ile MHP Körfez İlçe Başkanı Zeki Gürsu, SP İlçe Başkan Yardımcısız Mehmet Ali Tahtalı ile AK Parti Körfez İlçe delegeleri ve davetliler katıldı. 4 yıl önce göreve geldiğini belirten Osman Badem, kongrenin açılış konuşmasında, “Alnımız açık başımız dik olarak görevimizi ifa etmeye çalıştık Körfez Teşkilatları olarak başımızı öne eğdirmedik. Yeni başkanımız Şener Sögüt, çıtayı daha da yükseltecektir. 2019’da çok önemli seçimler yapılacak. Allah yardımcıları olsun. 36 mahallemizde ana kademe, kadın ve gençlik kolları ve meclis üyelerimizle sokak -sokak ev-ev programlar icra ettik.” dedi. AK Parti’nin başarısında gizli kahramanların olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu, “Bu topraklarda huzur için yaşamak istiyorsak, çalışmaya devam edeceğiz. Liderimiz ve yol arkadaşlarımıza güveneceğiz. Darılmak, küsmek yok” dedi.

Kongre süreçlerinin sonuna geldiklerin belirten İl Başkanı Ceyhan, “Osman Badem ile en zor 3 yılda omuz omuza birlikte mücadele ettik. Bizim başımızı öne eğdirecek hiçbir şey yapmadı. Badem ve onunla birlikte siyaset yapan ilçe yöneticilerine teşekkür ediyorum. Bu yönetim çıtayı yükseltti. İnanıyorum ki, yeni yönetimde çıtanın üstüne taşımak için çalışacaktır.” dedi.

IŞIK'TAN BAŞKANLARA SEÇİM UYARISI

Kongrede oy kullanma hakkı 431 delegeden büyük delegeden büyük bölümü oylarını kullanırken, 25 kişilik İlçe yönetim kurul üyesi ile birlikte 47 il delegesi de seçildi.

YÖNETİM Şener Söğüt, Abdullah Cindan, Adem Teti,k Aslan Yazıc,ı Aysun Demir, Cantuğ Baş, Erdal Durmuş, Fatih Yalçın, Fehmi Öztürk, Hüseyin Tunç, İbrahim Çırpan, Kadir Alçık, Mete Bilgin, Miray Basa, Nilgün Çakır, Nurettin Okuban, Perihan Tuç, Ramazan Tura, Selami Tanış, Sevil Özbek, Şaban Aydın, Tekin Kara, Türkay Kaya, Yusuf Eryarsoy, Ziya Baykara

İL DELEGELERİ Şener Söğüt, Osman Badem, İsmail Baran, Yunus Pehlivan, Selahattin Kabadayıoğlu, Faruk Denli, Esener Maçil, Nurettin Yıldırım, Mehmet Şendoğan, Muhammet Saraç, Ali Çakır, Abdülkadir Düzgün, Ahmet Yağız, Hüseyin Demir, Haydar Yıldırım, Mehmet Allak, Zekeriya Çetin, İsmail Uludağ, Recep Şen, Mehmet Bulut, Ömer Güney, Emre Alçık, Osman Yavuz, Üzeyir Kökçay, İsa Yıldırım, Hale Baştopçu, Tüba Kaya, Nalan Erkan, Ayşenur Gerit, Merve Helvacı, Hüseyin Erdem, Doğan Orak, Nimet Yazıcı, Muhammet Karataş, İmdat Meral, Bahadır İlbilge, Mürsel Kazma, Murat Yıldırım, Merve Sayım, Fahrettin Koçak, Üzeyir Uğur, Abdulvahap Mete, Kenan Yuca, Orhan Kurhan, Selim Çalışkan, Yusuf Dönmez, Ergin Öztürk.

Haberler