KÜÇÜKKAYA YENİDEN BAŞKAN

CHP İzmit İlçe 4. Olağan Kongresi’nde mevcut Başkan Mehmet Ümit Küçükkaya yeniden başkan seçilerek güven tazeledi.

CHP İzmit İlçe 4. Olağan Kongresi bugün saat 10:00’da Hasan Gemici Spor Salonu’nda gerçekleşti. Kongrede mevcut Başkan Mehmet Ümit Küçükkaya tek aday oldu. Küçükkaya’nın karşısına rakip çıkmadı. Küçükkaya tekrar başkan seçildi. 417 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongre sonucunda ayrıca 17 ilçe yöneticisi ve 159 il delegesi seçildi. Kongrenin Divan Başkanlığını İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt üstendi.

POSTERLERLE ANDILAR

Kongre salonu girişine “Yerelde ve Genelde İktidar Kongresi” yazılı pankart asıldı. Kongre salonu içerisine ise Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Mutafa Kemal Atatürk, İkinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü, CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, eski Genel Başkan Deniz Baykal, DSP’nin merhum Genel Başkanı Bülent Ecevit ve İzmit Belediyesi eski Başkanı Merhum Leyla Atakan’ın posterlerinin yanı sıra Türk bayrağı asıldı. Salon koltukları üzerine Türk Bayrağı ve CHP bayrakları bırakıldı. Kongre öncesinde Dinay Koçak türkü konseri verildi.

SLOGANLA GİRDİLER

Üniversite Komisyonu öğrencileri “Hak, hukuk, adalet” sloganlarıyla salona giriş yaptı. Kongreye Milletvekilleri Fatma Kaplan Hürriyet, Haydar Akar, Tahsin Tarhan, İl Başkanı Cengiz Sarıbay, İl Kadın Kolları Başkanı Sevim Pekyörür, İl Gençlik Kolları Başkanı Murat Erinç, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Devrim Bal, İzmit İlçe eski Başkanı Selman Yıldırım, eski Milletvekilleri Sefa Sirmen, Erol Köse, Mehmet Hilal Kaplan Hurşit Güneş, KYÖD Başkanı Mehmet Toker, Türk Ocakları Başkanı Yücel Alpay Demir, Türk Eğitim Sen Başkanı Yaşar Şanlı, Eğitim İş Sendika Başkanı Emine Çalık, eski Bekirpaşa Belediye Başkanı Fikret Toker, ADD Yahya Kaptan Şube Başkanı Yakup Gökçe, ilçe başkanları ve parti örgütü katılım sağladı.

BLOK LİSTE OY ÇOKLUĞUYLA KABUL EDİLDİ

Divana sunulan kongrenin blok liste olması teklifi oy çokluğuyla kabul edildi. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun İstanbul’da yapacağı meclis toplantısına katılmak üzere kongreden ayrılmak zorunda kalan vekiller adına konuşmayı Haydar Akar yaptı. Akar, “Partimiz demokrasi ile kucaklaşmış durumda. Daha önce ön seçim yapılmasa bu su süreçte ön seçim yapılacak. 2019 bizim için çok önemli çünkü faşizmin ayak sesleri duyuluyor. Adalet yürüyüşünü bıçak kemiğe dayandığı için yaptık. 2019 seçimlerini almak için bireysel önceliği kenara koymalıyız. Referandumda İzmit çok başarılı sonuç aldı. Herkesi kucaklayarak 2019’a ulaşmalıyız. Bu kongre o yüzden hepimiz için çok önemli” diye konuştu.

CHP’NİN MEHMETÇİĞİYİM

Mehmet Ümit Küçükkaya ise şunları söyledi: “Ben 11 yaşında seçim bürosu açan bir geç coşkusu ile sizleri selamlıyorum. Bugün burada bulunan ve seçimi kaybettiği için ağlayan genç kardeşlerim için buradayım. Ben bugün burada kendisini hiç tanımazsam da Leyla Atakan, Erol Köse, Sefa Sirmen’in İzmit’teki taşıyıcısı olarak bulunuyorum. Ben bugün burada Hurşit Güneş, Mehmet Hilal Kaplan, Tahsin Tarhan, Haydar Akar ve Fatma Kaplan Hürriyet’in yol arkadaşı olarak bulunuyorum. CHP’nin Mehmetçiği olarak bugün buradayım. CHP bu yeni sistemde yeni bir tavır ve siyaset anlayışında olmak zorundadır. Artık herkesi kucaklamak zorunda olduğumuz bir dönemdeyiz.

REFERANDUMDA İZMİT PARLADI

Referandumun seçiminde solun tüm renklerinin katılımıyla ilçe binasında bir yol haritası çıkarttık. Hayır bloğunun akıl hareketiyle her şeyi organize etti. Referandum sürecinde İzmit parladı. Seçim döneminde projemiz olan hayali kahraman ‘Hayırettin’ ile AKP’yi kavga ettirdik. İzmit 15 yıldır sürekli geriye giden bir kent. Esnafı can çekişmeyi bırakın havlu atmış durumda. İzmit’te kongre yapılacak bir salon bile bulunamamakta. İzmit ile ilgili bir sorun yok. Hedefimiz Kocaeli’de Büyükşehiri almak olmalıdır. Altını çize çize iddia edeceğimiz iddia bu olmalıdır. ‘Kim aday olacak?’ sorusuna takılmayıp, önemli olan çalışmaktır sözünü markalaştırmalıyız. Eğer kendimizi överken cömert, yererken ciddi olamazsak inanın hedefe ulaşamayız. AKP’den kurtulmak inan ki bir mevsim kadar yakın” sözlerini ayağa kalkın diye bitiren Küçükkaya, salonu ayağa kaldırıp alkışlattı.

ÜLKENİN DURUMU İYİ DEĞİL

İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Çayırova’da bir kongremiz var orada da bulunmak zorundayım. İzmit’te beraber çalışmaktan dolayı gurur duyduğum arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Yeni seçilecek arkadaşlara da başarılar diliyorum. Ülkenin durumu iyi değil. Daha önce FETÖ vardı, Reza Zarraf ve şimdi Kudüs çıktı. Biz daha önce FETÖ için F tipi yapılan derken, ‘FETÖ elimi tuttu bir hafta yıkamam’ diyen kişi bugün Kocaeli milletvekili. FETÖ’yü siz palazlandırdınız, bu ülkenin başına bela ettiniz. Bunun sorumlusu sizsiniz. Reza Zarraf hilebazından rüşvet alan 4 bakanı aklayan AKP oldu. En son aşama Kudüs olayı oldu. Müslümanlar arasına nifak sokuluyor. Ama biz kayıtsız şartsız Kudüs’ün başkent olmasına karşıyız” şeklinde konuştu.

HUSUMET BESLEMEYİN

2019 seçimleri çok önemli diyen Sarıbay, “Hedef başkanlık sistemi. Ülke genelinde hedef 50 artı 1 almak. Bunu alamazsak kendimizi başarılı saymayız. Birbirimizi eleştirebiliriz ama birbirimizi sevmeli ve saymalıyız. Bu parti içinde kimsenin kimseye husumet beslemesini istemiyorum. Sosyal medyadan birbirinizi eleştirmeyin. Eğer bir daha aday olursam ve seçilirsem. Bu sosyal medya üzerinden eleştirenlere izin vermeyeceğim” şeklinde konuştu.

KÜÇÜKKAYA’NIN LİSTESİ ŞU ŞEKİLDE: İlçe Yönetimi: Hasan Akbulut, Pınar Albeni, Tülin Alkan, Harun Arıcan, M.Arda Başaran, Mehmet Baştan, Mehmet Baştürk, Osman İlhan Cebeci, Erkan Çakar, Çağdaş Engin, Dalistan Filiz, Mehmet Nazım Gençtürk, Dilşat Hasret Haczeyni, Ali Kuzu, Hande Sarıgülle, Mihdiye Satıcı

İl Delegeleri: Şebnem Acar, Hüsemettin Akar, Fatma Akbulut, Ömer Akın, Yeşim Akpınar, Koray Akşaç, Ekin Akyollu, T.Metin Alan, Ersin Albayrak, Ali Aldemir, Rıtvan Alkan, Servet Alparslan, Hatice Altıntaş, Duygu Arduç, Ergün Aşkın, Mehmet Ataç, Buse Atilla, Cavit Ayaz, Umur Bakkal, İsmail Bal, Orhan Balcı, Semra Başlak, Selvi Beyhan, Orhan Bozkurt, Güneş Burmaz, Kemal Ata Cengiz, Temel Çağlayan, Şule Çakar Meltem Çaklılı, Şenol Çalım, Sadiye Çelebi, Hasan Çelik, Sadun Çetin, Necdet Çetinak, Abdurrahman Çınar, Bedri Çiftçi, Bülent Çoban, Sami Çolak, Necati Dalkıç, Oya Donat, Serap Doyraner, Mahir Dönmez, Bayram Durmuş, Nilgün Düzen, Yağmur Ediş, Musa Kazım Ejderoğlu, Ayşen Ekmen, Sami Adem Elbaş, Meltem Er, Didem Erdem, Hikmet Erenkaya, Murat Erinç, İsmail Erkul, Ayla Ertan, Olgu Gencer, Keramettin Gençtürk, Selçuk Göğdemir, Fikret Gökmen, Hamiyet Göksu, Birgül Göksü, Mert Gövez, M.Hüseyin Güçlükaş, Ziver Gül, Alaattin Gül, Gülçin Günay, Doğukan Yılmaz Gürol, Murat Güven, Sema Hacıoğlu, Aysun Hacıoğlu, Dilşah Hasret Haczeyni, Selahattin Harata, Gürkan Hasançebi, Şükrü Haydar Paşa, Ramazan Hoşgör, Dilan İncesu, Nurican İşiaktır, Mustafa Kahraman, İsmail Kamış, İsmet Kanık, Muhit Kanko, Aysel Karabıyık, Bülent Karagöz, Faize Karakuş, Ali Kargı, Gülşen Kavas, Aslı Kavas, Mihriban Kavurmacıoğlu, Hatice Kaygusuz, Oya Keleş, Nazlıcan Kılıç, Ali Kamer Kılıçdaroğlu, Ayla Komza, Kenan Konca, Saffet Koşar, Uğur Koştur, Sevgi Koyun, Hasbi Kösemen, Duygu Kula, Servet Kulaksız, Ömer Kurtaş, Merih Kuruçelik, Ali Kuyumcu, Nazmi Küçükosmanoğlu, Engin Kültür, A.Hale Meriç, Şuayip Muti, Ruhan Odabaş, İlker Özben, Engin Özcan, Cengiz Özcan, Sevim Özen, Şule Özen, Özcan Özer, Remzi Özkan, Yasin Pektaş, Mustafa Pektaş, Remzi Polat, Birol Sağlam, Özgür Sarıca, Yasemin Satış, Alparslan Seymen, Arzu Sirmen, Tamer Solakoğlu, Mehmet Solakoğlu, Hikmet Soylu,Coşkun Sunar, Emre Şen, Süleyman Şen, Naim Taş, Yakup Temel, Fehmi Timur, Fikret Toker, Nuri Top, Şenay Topuz, Zihni Tosun, Erol Tuğral,Gökhan Turan, Neziha Türk, Ergin Türkdoğan, F.Yavuz Ulugün, İlker Ulusoy, Ercan Umutlu, Erhan Uysal, Türkan Uysal, Hacı Ahmet Uzun, Emine Yağcı, Naciye Yaka, Ferdi Yalın, Durmuş Ali Yalnız, Güneş Yaşar, Nezhanım Yazar, Selman Yıldırım, Canan Yıldızhan, Rafet Yıldızlı, Bekir Yurdagül, Mustafa Zengin, Leyla Zorlu.

Haberler