KOCAELİ'DE 982 PERSONELLE HUZUR UYGULAMASI

Emniyet Genel Müdürlüğü koordinesinde dün akşam saat 19:30-21:30 ve 22:00-24:00 saatleri arasında Huzur Türkiye-8 Uygulaması gerçekleştirildi.

Uygulama ilimizde de halkın huzuru ve güvenliği, asayişin sağlanması, muhtemel terör olaylarının engellenmesi, uyuşturucu madde kullanan ve satan şahıslar ile suç işleme hazırlığında olan şahıslara karşı yapıldı.

982 PERSONEL KATILDI

Uygulamaya Asayiş, Çevik Kuvvet, Deniz Limanı, Güvenlik, Uyuşturucu ile Mücadele, Siber Suçlar ile mücadele, TEM Şube Müdürlüğü ile İlçe Emniyet Müdürlükleri ekiplerinden oluşan 59 ayrı grup olmak üzere toplam 982 personel katıldı. Kimlik kontrolü yapılan 5860 şahıstan aralarında yaralama suçundan 2 şahıs, borçlunun borcunu ödeme ihlali suçundan 2 şahıs, yoklamabakayadan 3 şahıs, hakaret suçundan 1 şahıs, hırsızlık suçundan 1 şahıs, muhafaza görevini kötüye kullanma- vergi usul kanununa muhalefet suçundan 1 şahıs olmak üzere 10 şahıs yakalandı.

21 İŞ YERİNE CEZA

Kontrol edilen 259 işyerinden 21 iş yerine kapalı alanda sigara içmekten, çalıştırma ruhsatı olmadığından, canlı müzik ruhsatı olmamaktan, çalışanların kimlik bildirmeme suçundan, yangın merdiveni olmamaktan, işyeri uyarı tabelası olmamaktan, işyeri işgaliye belgesi olmamaktan dolayı idari işlem yapıldı. Öte yandan sabit yol uygulamasında trafik yönünden kontrolü yapılan 14 araçtan herhangi bir olumsuzluğa rastlamadı.

Haberler