KÖRFEZ AKP’DE YENİ YALI TAMAM

2019 seçimleri için kongreler sonrasında çalışmalara hız veren AK Parti Körfez’de, mahalle başkanlarına yetki belgeleri teslim edilirken, Yeni Yalı Mahallesi bir kez daha kale olduğunu gösterdi. Yeni Yalı Mahalle Başkanına belgesi teslim edilirken, salonu bu mahalleden gelen destekçiler doldurdu.

İlçe binasında toplantı salonunda yapılan Yetki Belgesi teslim töreni ile görevlendirilen Mahalle Başkanlarına mazbataları verildi. Tören öncesinde konuşma yapan AKP Körfez İlçe Başkanı Şener Söğüt, başkanlarının seçimlerde büyük rol oynadığını ve görevlerinin çok önemli olduğunu belirterek, seçim yaparken hassas davranıldığını ve en iyi hizmeti verebilecek kişiler üzerinde durulduğunu söyledi. Söğüt, Mahalle Başkanlarının mahallelerinde Genel Başkanı ve kendilerini temsil ettiğini de belirterek, başarının çok çalışmayla gerçekleşeceğini söyledi.  Saha sonra görevlendirilen Mahalle Başkanlarına yetki belgeleri teslim edildi. Özellikle bazı mahallelerde eski başkanların yeniden göreve çağrıldığı ve kendilerinden daha çok üye ve çalışma beklendiği görüldü.

YENİ YALI FARKI

Tütünçiftlik Yeni Yalı Mahallesi’nden, Mahalle Başkanı Ömer Güney’in mazbata alışı sırasında salonu dolduran ve Manav gurubunu temsil eden kalabalık dikkat çekti. Tören sırasında, Yeni Yalı Mahalle Muhtarı ve Körfez Muhtarlar Dernek Başkanı Yusuf Yanar, Kocaeli Taşköprülüler Dernek Başkanı Yasin Sönmez, Körfez Taşköprülüler Dernek Başkanı Mustafa Gülcan, Yarımca Sanayi Sitesi Başkanı Alaaddin Alpergin, Körfez Avcılar Dernek Başkanı Recep Kan, Taşköprü Birlik Spor Kulübü Başkanı Orhan Tuna yaklaşık 50 kişilik gurupla salonda yer aldılar.  AK Parti’nin kalesi olarak bilinen Yeni Yalı Mahallesi’nin bu kalabalık katılımı, partinin yeni yönetimi için de büyük moral oldu.

Haberler