SUÇ MAKİNESİ YAKALANDI

Derince'de hakkında 17 ayrı suçtan aranması ve hakkında 12 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan bir kişi Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince düzenlenen operasyonda yakalanarak gözaltına alındı.

Operasyonda uyuşturucu ticareti yaptıkları iddia edilen 4 kişi, ruhsatsız tabanca ve uyuşturucu madde ile ele geçirildi.

BAŞKASI ADINA DÜZENLENMİŞ SAHTE EHLİYET

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri alınan duyum üzerine harekete geçti. Yapılan çalışma ile E.Ö. isimli şahsın uyuşturucu sattığı bilgisine ulaşan ekipler, E.A.’nın içinde bulunduğu aracı Derince’de durdurarak yapılan aramada satışa hazır halde 2 fişek esrar ele geçirildi. Aynı araçta bulunan U.A.’nın yapılan üst aramasında ise ruhsatsız tabanca ve C.A. adına düzenlenmiş sahte ehliyet ele geçirildi. U.A.’nın yapılan GBT sorgusunda yağma, silahla yaralama, uyuşturucu madde bulundurma, kullanma suçlarından 17 ayrı yakalama kararı ve yağma ve kasten adam yaralama suçlarından kesinleşmiş 12 yıl hapis cezası bulunduğu öğrenildi.

5 ŞÜPHELİ ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Polis ekipleri tarafından aynı gün düzenlenen operasyonda Narkotik ekiplerinin dur ihtarına uymayan araç takip edilerek Dilovası’nda durduruldu. Araç içerisinde ve uyuşturucu satışı yaptığı öne sürülen E.A. ve yanındaki 2 şahıs gözaltına alındı. Şüpheli E.A ile birlikte hareket ettiği tespit edilen K.Ş, ve M.B. isimli şahsılar da yakalandı. Uyuşturucu ticareti yaptığı öne sürülen E.Ö., E.A. ve E.A’ya aracılık yapan K.Ş., M.B Narkotik Şube Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından bugün adliyeye sevk edildi. Uyuşturucu madde kullanmak suçundan içici olarak E.A.’nın aracında gözaltına alınan 2 kişi emniyetteki işlemlerinin ardından serbest bırakılırken Asayiş Şube Müdürlüğünde işlemleri tamamlanan ise Kocaeli U.A. adliyesine sevk edildi.

Haberler