KÖRFEZ'DE İNTİHAR

Körfez'de Körfez Kaymakamlığı ve ilçe emniyet müdürlüğü karşısında yer alan bir inşaatın çatısına çıkarak intihar girişiminde bulunan şahıs polis tarafından indirildi.

Şu sıralar yine ilimizde sürekli intihar vakalarıyla karşılaşmaktayız. Genelde ekonomik sorunlar nedeniyle intihara kalkışanlar insanları meşgul ettikten sonra şovlarını yapıp çıktıkları çatıdan iniyorlar. Artık toplumuzda çalışmak insanlara zor geldiği için maddi bunalım adı altında yüksek bir binaya çıkıp acıtasyon yaparak inmekteler. Zaten onlarca intihar haberi yapmamıza rağmen daha kimsenin atladığına da şahit olmuş değiliz. Kimsenin intihar ederek ölmesini tabi ki de istemeyiz fakat bu tip hareketlerin acıtasyon olduğu artık ap açık ortada. Polisleri, itfaiye erlerini ve vatandaşları kimsenin meşgul etme oyalama hakkı olmamalı.

Bugün yaşanan olayda Hüseyin D. adlı şahıs Körfez Kaymakamlığı yanında bulunan inşaat halinde ve yapımı tamamlanmak üzere olan inşaat çatısına çıkarak intihar edeceğini söyledi. Durumu görenler polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen 112 sağlık ekipleri polis ve itfaiye önlem alırken çatıya çıkan ve fark ettirmeden yaklaşan polis memuru şahsi belimden yakalayarak etkisiz hale getirdi. Gözaltına alınarak karakola götürülen Hüseyin D. nin sağlık sorunları ve maddi problemlerinin olduğu bu nedenle de bu yola başvurduğunu daha önceden çıkarak isteklerde bulunduğu öğrenildi.

Haberler