TEKİRDAĞ’A SELAM, YOLA DEVAM: 2-0

Utaş Uşak galibiyetiyle kendine gelen Kocaelispor, bugün konuk ettiği Tekirdağspor’u ikinci yarıda bulduğu gollerle yenip çıkışını sürdürdü. Rakibini ceza alanına sokmayan Yeşil-Siyahlı takım, Sinan ve Hamza’nın golleriyle istediğini kolayca aldı.

İLK YARI KONTROL BİZDE, GOL YOK

Uşak deplasmanında kötü gidişe dur diyen Kocaelispor, bugün kendisiyle aynı puandaki Tekirdağspor’u konuk etti. 6-7 bin dolayında taraftarın izlediği, son derece güzel bir havada oynanan maçın kontrolünü daha ilk dakikalarda ele geçiren Kocaelispor, oyunu rakip sahaya yıksa da, pozisyon üretiminde zorlandı. Bunda Tekirdağspor’un 6 kişiyle çakılı oynamasının rolü büyüktü. Yeşil-Siyahlı ekibimiz ilk gol fırsatını 39’da Sinan ile buldu. Yıldız futbolcu kaleciyi de geçip biraz çapraz durumda vurdu, top yan ağlarda kaldı. Devre golsüz geçildi.

GOLLER İKİNCİ YARIDA GELDİ

İkinci yarıya Gökdeniz-Hamza değişikliğiyle başlayan kenar yönetim ilk bir saat geçilirken Burak Süleyman kozunu da sahaya sürdü. Rakibin yorulmasıyla oyunu adeta tek kaleye çeviren Kocaelispor aradığı golü 67’de buldu. Sağ tarafından gelişen atakta Burak Süleyman’ın pasıyla soldan ceza alanına giren Sinan güzel bir vuruşla topu ağlara bıraktı. 75’te Burak Süleyman, 80’de Sinan elverişli durumda farkı ikiye çıkaramadı. 82’nci dakikada sağdan şık hareketlerle ceza alanına giren Hamza kaleciyi de geçip topu boş kaleye bıraktı, skor 2-0 oldu. 90’da Burak Süleyman kaleciyle karşı karşıya atamadı. Maç 2-0 bitti. Sezonun en rahat maçını oynayan Kocaelispor 2’de 2 yaparak düşme hattından çıktığı gibi taraftarını gelecekle ilgili oldukça umutlandırdı.

Haberler