ATIK GETİRME MERKEZİ TÜRKİYE’YE ÖRNEK

Körfez Belediyesi tarafından hayata geçirilen Atık Getirme Merkezi, diğer belediyelere model oluyor. Son olarak Osmaneli Belediyesi yetkilileri merkezi gezdi, bilgi aldı.

Türkiye’nin ilk atık getirme merkezi olan Körfez Belediyesi Atık Getirme Merkezi, Türkiye’ye rol model olmaya devam ediyor. Merkezi son olarak incelemek için Bilecik'e bağlı Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin ve beraberindeki heyet geldi. Heyete Körfez Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Ali Osman Yıldırım ve Çevre Teknikeri Ufuk Salih Kaya, tesis hakkında bilgiler aktardı.

İNCELEMEDE BULUNDULAR

Körfez’deki merkezde incelemelerde bulunan Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin ve çevre mühendisleri Sadri Yılmaz ve Betül Can, böyle bir projenin ülkemizde tüm belediyelere örnek olacağını belirterek, kendi belediyelerinde de böyle bir tesisi kurmak için çalışmalara başlayacaklarını ifade ettiler. Heyet, 2 bin 280 metrekarelik alanda oluşturulan merkezi gezerken, beğenilerini dile getirdi.

GERİ KAZANIM SİSTEMİ

Merkez, Belediye Başkanı İsmail Baran’ın talimatları doğrultusunda çevre koruma politikalarını ve çalışmalarını ağırlık vererek sürdürüyor. Bu kapsamda evsel nitelikli katı atıkların öncelikle kaynağında azaltılması, ayrı toplanması ve geri kazanım sistemine dahil edilmesine yönelik çalışmalar kapsamında Körfez Belediyesi, örnek olacak projelere imza atıyor.

Haberler