'DOLANDIRILIRSINIZ' DEDİLER, KENDİLERİ DOLANDIRDILAR

Derince, İzmit ve Gölcük ilçelerinde ATM’lere yerleştirdikleri düzenekle banka kartı sahiplerinin hesaplarından 15 bin TL’lik vurgun yapan ve benzer suçlardan 27 adet kaydı olan 2 şahıs, suçüstü yakalandı.

MOBESE VE KAMERA KAYITLARI İNCELENDİ

Alınan bilgiye göre, Derince, Gölcük ve İzmit ilçelerinde son zamanlarda emekli vatandaşların banka kartlarının ATM’ye sıkıştırarak paralarının çalınması olayları ile ilgili bir çok şikayetlerin gelmesi üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri Çevredeki MOBESE ve güvenlik kameraları ile ATM’deki kameraları inceleme altına alan ekipler, geniş çaplı soruşturma başlattı. Polis ekipleri şüphelilerin kimliklerini tespit ederek şahsıları takibe aldı.

EMNİYETE GÖTÜRÜLDÜ

Şüpheliler, Derince Yenikent Mahallesi Gazi Mustafa Kemal Caddesi üzerindeki bir ATM’ye kart sıkıştırma aparatı yerleştirmeye çalışırken polis ekipleri tarafından suçüstü yakalanarak gözaltına alındı. Gözaltına alınan E.S. (45) ve B.Ö. (48) isimli zanlılar sorgulanmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğüne götürüldü.

ADETA SUÇ MAKİNESİ

Şüphelilerden E.S.’nin yapılan üst aramasında sahte kimlik ve ehliyet ele geçirilirken benzer suçlardan 20 adet kaydı ve 9 ayrı suçtan aranması olduğu, cezaevi firarisi olarak arandığı ve hakkında kesinleşmiş 4 yıl 3 ay hapis cezası ile 4 bin TL para cezası bulunduğu, yanındaki diğer B.Ö. isimli şahsın benzer suçlardan 7 adet kaydının olduğu öğrenildi. Hedef olarak genellikle emekli vatandaşları seçtikleri iddia edilen şüpheliler, tamamlanan işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Haberler