TIR hırsızları tutuklandı

İstanbul'da çaldıkları tırı, İzmit'e götürerek parçalayan ve tırın dorsesini polislere satmak isteyen 3 kişi çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı...

İstanbul'da TIR çaldıkları öne sürülen 3 kişi, polis tarafından gözaltına alındı. 12 Eylül günü İstanbul Beykoz'da A.A.'ya ait 16 HD 069 çekici plakalı TIR, arkasına bağlı 16 HA 069 plakalı dorsesi ile birilikte çalındı.

Konuyla alakalı başlatılan soruşturmada çalınan TIR'ın Kocaeli'ne geldiği tespit edildi ve Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri hırsızları takibe aldı. Yapılan takip sonucunda müşteri kılığına giren polisler, dorseyi satın almak için hırsızlarla Kartepe'de buluştu. Çaldıkları dorseyi polislere 10 bin liraya satmak isteyen Ergin T. (30), Cihan D. (33) ve Canat S. (30) isimli şahıslar polisler tarafından gözaltına alındı. Şahısların TIR'ın çekicisini parçalara ayırdıkları ve parça olarak sattıkları tespit edilirken benzer suçlardan çok sayıda kayıtlı oldukları ve arandıkları öğrenildi. Adliyeye sevk edilen 3 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Haberler