KKTC BELEDİYELERİ İSU’YU İNCELEDİ

Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Türkiye’de yeni kurulan büyükşehir belediyelerinin yanı sıra yavru vatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne de örnek oluyor...

Türk Dünyası Belediyeler Birliği’nin davetlisi olarak Kocaeli’ ye gelen KKTC’ nin Lefkoşa, Girne, Lefke, Güzelyurt, Alasancak, Lapta, Değirmenlik ve Beyarmudu belediyelerinin çeşitli birimlerindeki yetkilileri İSU Genel Müdürlüğü’nde incelemelerde bulundu.

 BAYRAM,”İSU, İHTİSAS KURUMU”

Genel Müdür İlhan Bayram tarafından ağırlanan KKTC heyetine, kurumun yapılanması ile yapılan yatırımlar hakkında bilgi verildi. İSU Genel Müdürlüğü’nün su ve atıksu konusunda bir ihtisas kurumu olduğunu ifade eden Genel Müdür Bayram,  Türkiye’de hizmet alanı il geneli olan iki kurumdan biri olduğunu dile getirdi. Türkiye’ye örnek olacak projeler ve ilkleri gerçekleştirdiklerini de anlatan Genel Müdür, Kocaeli genelinde atıksu arıtma oranının yüzde 99 seviyesine getirdiklerini kaydetti. KKTC’nin içmesuyu ihtiyacını karşılayacak projeyi yerinde inceleme imkanı bulduğunu da ifade eden Genel Müdür İlhan Bayram, yavru vatana hayat katacak projenin hayırlı olması temennisinde bulundu.

 SCADA MERKEZİ İNCELEDİ

Konuk KKTC heyetine daha sonra kurumun teknoloji üssü olan içmesuyu ve atıksu scada merkezlerini gezdiren Genel Müdür Bayram, Scada Merkezi ve çalışma sistemi hakkında uygulamalı olarak bilgi verdi.

 KONUK HEYETE HEDİYE

İSU Genel Müdürlüğü’nü ve yapılan yatırımları ile teknoloji merkezini yerinde görmenin heyecanını yaşadıklarını belirten KKTC heyeti, Genel Müdür İlhan Bayram’a yavru vatandan getirdikleri hediyeyi verdi. Genel Müdür İlhan Bayram da, günün anısına konuk heyet adına Güzelyurt Belediye Müdürü Süleyman Aldağ’a seramik tabak hediye etti.

 ALO 185 VE ARITMA TESİSİ GEZİLDİ

7 gün 24 saat arızaların aktarıldığı Alo 185 çağrı merkezi ile Plajyolu İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi’ni de gezen KKTC heyeti, ardından kurumdan ayrıldı

 

Haberler