“Tüpraş 10. Briç Festivali” Gerçekleşti

Ülkemiz ve uluslararası briç camiasında nitelikli etkinlikler arasına girerek, ulusal, uluslararası oyuncuların katılımıyla heyecanlı karşılaşmalara sahne olan Tüpraş Briç Festivali’nin 10’ncusu, Kocaeli Büyükşehir Briç Spor Kulübü ve Tüpraş Sosyal Etkinlikler İzmit Oyun Kulübü işbirliği ile gerçekleşti...

18 Nisan 2014 Cuma akşamı, 32 takım 128 oyuncu katılımlı Board-A-Match ile başlayan  Tüpraş 10. Briç Festivali, 20 Nisan 2014 Pazar günü düzenlenen seremoni ile son buldu. Festival 16 kentten, 270 ulusal ve uluslararası milli oyuncunun rekor katılımı ile tamamlandı.

Turnuvanın teknik sorumluluğunu geçen yıllarda olduğu gibi Baş Direktör Rahmi İyilikçi, ve Dursun Külük üstlenirken, skorizasyon Güray Serim tarafından yürütüldü.

 Tüpraş 10. Briç Festivali Final A birinciliğini Nafiz Zorlu - Serhat Paksoy, Final A ikinciliğini Aziz Dorak - Mehmet Yanduman, Final A üçüncülüğünü Rıdvan Denizer -  Ömer Ölçer Final B birinciliğini Naci Bektaş - İbrahim Ulubir, Final B ikinciliğini Kaan Yalnız - Cengiz Ertuş Final B üçüncülüğünü Ergun Korkut - Enver Durulmuş kazandı.

 Gençler birinciliğini Mert Şeker - Anıl Altındağ, Kadınlar birinciliğini, Nilgün Kotan - Ferda Balcıoğlu, Senyör birinciliğini Ayhan Bayram - İlhan Numanoğlu, Karışık birinciliğini  Dilek Yavaş - İbrahim Kılıç, Tüpraş birinciliğini Nami Yılmaz - Orçun Şen çifti kazandı.

Board A Match birinciliğini, Serap Kuranoğlu - Barış Dursun - Cavit Yıldırım - Bülent Torun, Board A Match ikinciliğini, Tayfun Özbey - Funda Özbey - Toygar Alper - Ali Uçar Board A Match üçüncülüğünü ise Fevzi Cumhuriyet - Selman Agas - Aysun Kaynar - İlknur Meriç aldılar.

""

Kadınlar birincileri Nilgün Kotan ve Ferda Balcıoğlu'na plaketlerini İlknur Meric verdi.

""

Karışık birinciliğini  kazanan Dilek Yavaş ve İbrahim Kılıç'a plaketlerini  Milli Oyuncu Kudret Metin verdi.

""

Senyör birincileri Ayhan Bayram ve İlhan Numanoğlu plaketlerini  Haluk Özyuva'dan aldılar.

""

Tüpraş birincileri Nami Yılmaz ve Orçun Şen plaketlerini Mesut İlter'den aldı.

""

Final B birincileri Naci Bektaş ve İbrahim Ulubi plaketlerini İsmail Kandemir'den aldı.

""

Final A birincileri Nafiz Zorlu ve Serhat Paksoy plaketlerini Mesut İlter'den aldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Haberler