İshakçılar’da Kutlu Doğum Şöleni

Kocaeli İl Müftülüğü, Büyükşehir Belediyesi ve Derince Belediyesi’nin birlikte tertip ettikleri İshakçılar’daki Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri şölen havasında geçti...

Bu yıl altıncısı düzenlendi

Artık geleneksel hale gelen ve bu yıl altıncısı organize edilen İshakçılar Kutlu Doğum Şöleni, vatandaşların yine yoğun ilgisi ile karşılaştı. Kocaeli İl Müftülüğü, Büyükşehir Belediyesi ve Derince Belediyesi’nin birlikte tertip ettikleri programa hem İshakçılar halkı hem de çevre mahallelerden gelen vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gösterildi. AK Parti Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün, Derince Kaymakamı Mesut Yıldırım, Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, Diyanet İşleri Başkanlığı 1. Atama Daire Başkanı Recep Sönmez, Derince İlçe Müftüsü Birol Nurlu, il ve ilçe protokolünün de geniş katılım sağladığı programda ilk olarak saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Hukuku

Değirmendere Sahil Camii İmam Hatibi Hikmet Akça, Şirintepe Orhangazi Camii İmam Hatibi Ali Gülmez, Doğantepe Merkez Camii İmam Hatibi Eşref Kaya ve Seka Camii İmam Hatibi Serkan Vardar’ın Kur’an-ı Kerim ve Nat-ı Şerif ziyafetinde bulunduğu programda açılış konuşmasını Derince İlçe Müftüsü Birol Nurlu yaptı. Birol Nurlu’nun konuşmasının ardından kürsüye çıkan Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut da içinde bulunduğumuz üç ayların önemine vurgu yaparak birlik ve beraberlik mesajları verdi. Diyanet İşleri Başkanlığı 1. Atama Daire Başkanı Recep Sönmez’in konferansıyla devam eden programda katılımcılara " Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Hukuku" konusunda bilgiler verildi.

Haberler