HAKAN HÖBEK DE YENİDEN ADAY ADAYI

7 Haziran genel seçimleri için AK Parti milletvekili aday adayı olan Hakan Höbek, 1 Kasım seçimleri için yeniden aday adaylığını koydu.

AK Parti Darıca eski İlçe Başkanı olan Dr. Hakan Höbek 7 Haziran seçimlerinde AKP’den milletvekili aday adaylığını koymuş ancak genel merkez tarafından belirlenen 11 kişilik milletvekili aday listesine girememişti. Höbek, 1 Kasım seçimleri için yeniden aday adaylığı için başvurdu. Höbek dosyasını İl Başkanı Ceyhan’a teslim etti.    

Hakan Höbek kimdir? 

1965 yılında Sivas'ta dünyaya geldi. Başarılı bir eğitim süreci geçiren Hakan HÖBEK, çocukluk hayaline İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ni kazanarak ulaştı. 1990 yılında doktor olarak mesleğe ilk adımı attı. Türkiye'nin önemli devlet hastanelerinde görev yaptıktan sonra 1994 yılında Gebze'nin ilk özel polikliniğini açtı. Sağlık sektöründeki yatırımlarını, sunduğu kaliteli hizmetlerle büyüten HÖBEK, 2003 yılında Gebze Merkez Hastanesi'ni kurdu. Hastanenin açılışını o dönemde başbakan olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptı. 2002 yılında AKP’den Kocaeli milletvekili aday adayı oldu. Devam eden süreçte Darıca ilçesi Seçim Koordinasyon Merkezi(SKM) başkanlığı görevini üstlenerek partisini Darıca'da seçime hazırladı. AKP Kocaeli il başkan yardımcılığı görevini yürüttü. AKP Darıca ilçe başkanı olarak görev yaptı. Küçük yaşlarda geçirdiği çocuk felci nedeniyle sol bacağından engelli olan Hakan Höbek, aktif görev aldığı birçok dernekte engelli vatandaşlarımızın sorunlarını gündeme taşıdı. 25. Dönem için milletvekili aday adayı oldu. İyi derecede İngilizce bilen Hakan Höbek evli ve 2 çocuk babası.

Haberler