KÖRFEZ HEREKE’DE 22 KM ALTYAPI YENİLENİYOR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, Körfez ilçesine bağlı Hereke Kışladüzü ve Küllük Mahallerinde içmesuyu ve kanalizasyon altyapısını yenilemek için toplam 22 km uzunluğunda altyapı inşaatını sürdürüyor...

İl genelinde 8500 km içmesuyu ve 5100 km uzunluğunda atıksu altyapısı işleten İSU Genel Müdürlüğü, ekonomik ömrünü tamamlayan ve artan yerleşim alanları ile birlikte yetersiz kalan içmesuyu ve kanalizasyon altyapısını yeniliyor. Kurum, Körfez Hereke bölgesinde yer alan Kışladüzü ile Küllük Mahalleleri’nin içmesuyu ve kanalizasyon altyapısını yenilemek için hazırladığı projeye bir süre önce başladı.

Kayalık ve sert zemin üzerine kurulu bulunan iki mahallede çalışmalar kırıcı makineler ile sürdürülüyor. Son teknoloji ürünü ve uzun ömürlü polietilen ile koruge boruların kullanıldığı çalışmalar kapsamında 9 km uzunluğunda içmesuyu ve 13 km kanalizasyon hattı olmak üzere toplam 22 km uzunluğunda altyapı yenilenecek.

Arızaların önüne geçilecek ve iki mahalleyi sağlıklı altyapıya kavuşturacak proje, toplam 3.1 milyon TL’ye mal olacak ve önümüzdeki yılın Haziran ayında tamamlanacak.

Haberler