Ali Haydar Bulut iki ilçe yöneticisini iflasa sürüklemiş..!

Bugünlerde Derince’de ve Derince AK Parti çevresinde konuşulan bir konu var...

O konu belediye başkanı Ali Haydar Bulut’un belediyeden iş vermediği iki ilçe yöneticisi ile alakalı.

Öncelikle şunu belirtelim; Ali Haydar Bulut öyle birden fazla kişiye kıyak yapmayı seven bir yapıya sahip değildir. Kıyak yaparsa eğer çok güvendiği insana yapar ve yaptı mı da tam yapar. Mesela bu aralar başta yardımcısı Nurettin Işık olmak üzere, kendisi ve eski ekibinden birkaç kişiyle adeta arazi mafyası olmuşlar. Özellikle Mersincik Mahallesi’ndeki değerli arazileri uygun fiyata düşürdükleriyle gündemdeler. Yani anlayacağınız Ali Haydar Bulut paylaşmayı sevmez, sadece gözüne kestirdiği birkaç kişiyle pastayı bölüşür. Onun haricinde belediyeden iş verecekse eğer ince eleyip sık dokur.

Şimdi gelelim konumuza…

İbrahim Şirin AKP Derince İlçe Başkanı olurken bin bir ümitlerle yönetime giren birkaç isim oldu. Özellikle de lüksü çok seven iki kişi yönetime girdikten sonra belediyeden müthiş işler alacağını düşündü. Çünkü bir önceki dönem bazı ilçe yöneticileri belediyeden iş aldığı için köşe olduklarından ötürü bu lüks yaşamayı seven iki ilçe yöneticisi ise başkan Bulut’ta da aynı devranın döneceğini zannetti. Aldığımız duyumlara göre benzer işleri yapan iki ilçe yöneticisi adeta iflasın eşiğine gelmişler. Piyasaya muazzam derecede borçlanan ve iş yapamayan bu iki ilçe yöneticisi son model BMW’leri ile yine dışarıdan durumlarını iyi göstermeye çalışıyorlar ama herkes patlak olduklarını çok iyi biliyor. Ali Haydar Bulut’un ilk günden beri taviz vermediği bu iki ilçe yöneticisi son model BMW’leri ile dolaşarak durumlarının kötü olmadığı imajını verseler de alacaklıları tüm Derince’de onları ifşa etmeye devam ediyor.

Tabi Ali Haydar Bulut’un bu lüks yaşamayı seven iki ilçe yöneticisine havadan para kazandırmak istememesi de takdirle karşılanıyor.

Haberler