100 kişilik AK Parti heyeti Mardin’e gidiyor

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, bir süredir ara verdiği haftalık basın toplantılarından bir yenisini bugün il binasında yaptı...

Ramazan ayında teşkilat çalışmalarını ara vermeden sürdürdüklerini belirten Ceyhan, “Aynı disiplin ve düzenle çalışmalarımız devam ediyor. Yarın (Cuma) il iftarını 3 bin teşkilat mensubumuzun katılımı ile Antikkapı Restoranı'nın bahçe kısmında gerçekleştireceğiz.” dedi. 25 Haziran Cumartesi günü Genel Merkez tarafından terörden mağdur olmuş, Batıdan Doğu’ya kardeşlik programı için, Bakan, Milletvekilleri, Belediye Başkanları, İlçe Başkanları, Kadın ve Gençlik Kolları ile basın mensupları temsilcilerinden oluşan 100 kişilik heyetle Mardin’e gideceklerini açıklayan AK Parti İl Başkanı Ceyhan, şu bilgileri verdi:  “25 Haziran Cumartesi günü 09.30 Cengiz Topel Havaalanı’ndan uçacağız 11.00’de Mardin’e ineceğiz. 4 bin 500 gıda kolisi biz gitmeden göndermiştik. Her biri 25 TL olan 15 bin adet market fişini teslim edeceğiz. 300 adet buzdolabı yola çıktı. 1 TIR  un gönderdik. 1 TIR mutfak eşyaları yardım TIR'ı biz gitmeden orada olacak. 3 bin 500 çift ayakkabı biz ulaşmadan gitmiş olacak. Sünger yatak ve vantilatör, çocuklara bayramlık için 16 yaş altı çocuk grubundan, 3 bin civarında 75 TL’lik fiş teslim edeceğiz. 1 TIR’lık temizlik malzemesi gönderdik.

BİSİKLET DAĞITACAĞIZ

TEOG’da Mardin’de sıralamaya giren 250 öğrenciye bisiklet dağıtacağız. 5’nci sınıflara da 250 öğrenci olmak üzere 500 bisiklet vereceğiz. Mardin’e yardımlar; iş adamları, STK’lar ve teşkilat mensuplarımızın katkıları, Kocaeli AK Parti ailesi olarak yapıldı. Mardin’de Artuklu Ömerli Kızıltepe ve Midyat ilçelerine heyet 4’e bölünecek. Valilik ve İl Başkanlığını ziyaret, bisiklet dağıtım töreni kapalı spor salonunda 14.30’da bitecek. Törenden sonra 4 grup ilçelerde ziyaretler yapacak. İftar saatine kadar incelemeler ziyaretler yardımların dağıtımı yapılacak.  Mardin’de 1500 kişilik heyetle Parti yöneticileri, STK’larla iftar yemeği yapılacak. Gece 23.30’da Mardin’den İzmit’e dönüş başlayacak.”

Ceyhan ayrıca; “Yaptığımız yardımların ekonomik boyunun önemi yok, projenin en önemli bileşeni Mardin halkıyla kardeşlik hukukunu geliştirmek, Doğu’nun ve Batı’nın çocuklarını birlikteliğini sağlamak amacındayız” dedi.

DEV İFTARA DAVET
30 Haziran Perşembe günü Körfez Geçiş Köprüsü Osman Gazi Köprüsü’nün açılışı için Cumhurbaşkanı ve Başbakan katılacağını, 18.00’de kentimizde olacaklarını belirten Ceyhan, “Açılış sonrası Dilovası’nda 10 bin kişilik iftar programı olacak. Halkımızı davet ediyoruz. Kenan Sofuoğlu hız denemesi yapacak.” dedi. 

"ÜCRETLERİNİ BEM VERECEĞİM"

Muhalefet milletvekillerine (CHP’lilere) çağrıda bulunan Ceyhan, “Açılışa gelirse, ücretsiz geçireceğim sözünü yerine getireceğim. Ücretlerini ben vereceğim” dedi. 

Haberler