Aydın Ünlü: 10 Temmuz’da kurultay olmayacak

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü yaptığı basın açıklamasında Çankaya İlçe Seçim Kurulu’nun 10 Temmuz’da yapılması planlanan Olağanüstü Kurultay’da “Seçimli kurultay yapılamaz” kararı verdiğini söyledi...

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, “Bugün sıcağı sıcağına 19 Haziran’da yaşanan çadır tiyatrosuna mahkeme yürütmeyi durdurma kararı verdi. Bugün itibarı ile 10 Temmuz’daki kongreyi yapamazsınız açıklaması geldi seçim kurulundan. 10 Temmuz Olağan kurultayının da şu an itibari ile yapılamayacağı gözüküyor. Çadır tiyatrosunu uygulayanların MHP’yi nereye sürüklediği hangi maceralara sürüklediği belli. 9 Ekim olağan kongre takvimde başlayıp, 18 Mart 2018’de Genel Başkanımızın açıkladığı tarihte MHP kurultayı yapılacaktır. Muhalifler arasında bölünmeler oldu. Her şey ilk gün yola çıkıldığı günkü gibi olmaz. MHP Türk milletinin kırmızı çizgilerinin olduğu bir siyasi partidir. Dava arkadaşlarıma her zaman söyledim. Anlık dalgalanmalara göre karar vermeyin. Zaman ve sabra göre inanıp bekleyenler bugün haklı çıktılar.  Bu 8 aylık serüven içinde çok rüzgarlar kasırgalar yaşandı. 15 Mayıs’ta Türk dünyasının lideri istifa etsin diye birileri Ankaralarda bağırdı. 19 Haziran’da çadır tiyatrosu oynandı. Bu sürecin içinde olan arkadaşlarımız MHP içinde olmaya devam edeceklerdir. Ama inanıyorum ki Genel Başkanımızın deyimiyle tren kaçmadan trene binmeleri lazım. Bu süreç çok hassas. Tren kaçarsa binecek bir tren olmadığı için yolda kalırlar. MHP güçlü bir siyasi parti. Bugün 8 aydır gece gündüz MHP’nin konuşulması artık AKP ve CHP siyasetinin tıkandığı, çıkış yolunun MHP’de olduğunu göstergesidir. Bütün kanallar reyting aldıkları için her akşam MHP’yi konuşmaktadır. MHP’nin yükselişinin önüne geçmek için bir ele geçirme operasyonu yapıldı. Bazı arkadaşlarımız bu rüzgara kapıldı. Kripto paralelcilerden bahsettik. Bazılarını deşifre ettik. Ne yaparlarsa yapsınlar birlik beraberliğimizi bozamayacaktır. Birkaç kişi MHP’den kopup gidecektir. Dağdan bir kuş uçmuş kimsenin umurunda olmaz” dedi. 

İFTARA MUHALİFLER DE DAVETLİ
2 Temmuz’da Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin katılacağı iftar programı ile ilgili de açıklama yapan Ünlü, “MHP İl Başkanlığı Sami Acıkök ve Gürcan Kolay başkanlığında bir komisyon kurdu. Bu komisyon çalışıyor. 1 gün önce Körfez İlçe’ de ilk toplantısı yapıldı. Bugün saat 12 00’de profesyonel çalışacak insanlar ve yemek firması ile toplantı yapıldı. İnanıyorum ki Antikkapı yeşil alanda ülkücü harekete yakışır bir şekilde tüm dava arkadaşlarımızı kucaklayarak genel başkanımızla iftar programımızı yapacağız. Tüm sandık görevlilerimizi, bugün ESG dediğimiz Etkili Sandık Gönüllüsü programında, 7 Haziran 1 Kasım’da görev alan tüm dava orada olacaktır. Buradaki iftarın da anlamı odur aslında. 3500-4000 arkadaşımızı iftara bekliyoruz. Bugün itibarı ile hem mesaj hem yüz yüze görüşerek davet edeceğiz. Genel Başkanımızı Uzunçiftlik turnikelerinden teslim alacağız. Diren iftar alanına ineceğiz. MHO Genel Merkez yöneticileri, MHP Milletvekili MYK üyesi Saffet Sancaklı, misafir ilçe başkanları da katılacak. Ben kısa bir konuşma yapacağız. MHP Genel Başkanının geldiği bir iftar organizasyonuna birkaç tanesi hariç tüm üst kurul delegelerimizi davet edeceğiz. Kendilerinin iftar programımızda yerlerinin hazır olduğunu ve davet edildiklerini kendilerine bildireceğiz” dedi. 

SİRMEN’İN CEZAEVİNE GİRMESİNE ÜZÜLDÜK
Sefa Sirmen’in tutuklanması ile ilgili de konuşan Ünlü, “Geçmiş Belediye Başkanlarından Sefa Sirmen’in cezaevine girmesini üzüntüyle karşıladığımızı bilmenizi isterim. Bu kentte taş üstüne taş koyan, hizmet eden herkese saygıyı borç biliriz. Bu kentte doğal olarak farklı ideolojik görüşlere sahip insanlar yaşamaktadır. Hepimiz bu kenette yaşıyoruz. Bu şehirde hava soluyoruz. Aynı mekanları paylaşıyoruz. Aynı camide saf tutuyoruz. Deprem gibi afetler başımıza geldiğinde ortaya koyduğumuz kardeşlik dayanışmasında kimsenin mensubu olduğu partinin bir önemi olmuyor. Gözümüzün önünde aleni olarak hukuka aykırı iş yapanlar, yarın aynı adaletin kendilerine lazım olacağımı kestiremiyorlar. Siyaseti intikam güdüleriyle yapanlar bu kentin huzurunu da bozuyor. İzgaz gibi önemli bir özvarlığı kızımıza iyi bakın gibi su esprilerle Fransızlara satanlar, işte asıl düşünmesi gereken onlardır. İzgaz gibi kurumların satışından elde edilen gelirler nerelere gitmiştir. Bu belli değildir. Sefa Bey’e tekrar geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” dedi. 

Haberler