Ceyhan: Uyanış başladı

AK Parti İl başkanı Ceyhan, " Darbede aktif olan polislerimizi bombalı saldırılarla hedef alıyorlar. Ülkemizin yaşadığı sıkıntılara rağmen, dünyanın en büyük köprüsünü yapıyoruz. 100 yıldır bizi uyutuyorlardı, ama uyanış başladı." dedi...

AK Parti’nin 91’inci Daraltılmış İl Danışma Meclisi toplantısı dün  akşam Şemsettin Ceyhan öncülüğünde Antikkapı’da yapıldı.

BU DARBE BİR SUİKASTTİ

AK Parti’nin kurulduğu günden bugüne kadar yaşadığı seçimleri değerlendiren,  15 Temmuz darbe girişimi öncesi ve sonrası yaşananları anlatan AK Parti İl başkanı Ceyhan, “15 Temmuz başarısız darbe girişiminin yaşandığı gecede Kocaeli milletvekilimiz R.Sezer Katırcıoğlu’nun TBMM’ndeydi. Milletimiz Cumhurbaşkanımızı çağrısı ile sokaklara çıktı. Allah Cumhurbaşkanımızı korusun uzun ömür versin. Milletimiz, teşkilat yöneticilerimiz darbeci askerlerin önüne geçmek için göğüslerini siper etti.  Bu darbe, bir suikastti 2013’de yarım bıraktıklarını tamamlama işiydi. Allah, hainlerin kalkışmasına izin vermedi.” dedi.

UYANIŞ BAŞLADI

Türkiye’nin zor günler geçirdiğini ufak tefek farklılıkların bir kenara bırakılması gerektiğini belirten Ceyhan şöyle konuştu: “Terör örgütleri 4x4 gibi hareket ediyorlar. Darbede aktif olan polislerimizi bombalı saldırılarla hedef alıyorlar. Ülkemizin yaşadığı sıkıntılara rağmen, dünyanın en büyük köprüsünü yapıyoruz. 100 yıldır bizi uyutuyorlardı, ama uyanış başladı. Büyük güçlü Türkiye olma yolunda İslam Alemine ışık olacak. FETÖ ile mücadeleyi unutmuş değiliz. Bizler gelen ihbarları değerlendiriyoruz. Bir-iki istisna dışında teşkilatlarımıza FETÖ’cülere rastlamadık. Belediyelerde 130’un üzerinde açığa alınan var. 311 devlet görevlisi tutuklu. 9 belediye çalışanı görevine iade edildi. 1765 devlet görevlisi açığa alındı. Açığa alınmak FETÖ terör örgütü mensubu demek değil, soruşturma sonucu ortaya çıkar. Paralelle mücadeleyi adaletle yapıyoruz. Bu mücadeleyi devamlı yapacağız başarılı çıkacağız.” Ceyhan, Kurban Bayramı sonrası teşkilat çalışmalarını kat be kat artırarak devam ettireceklerini söyledi. 

Haberler