İSU İKABİS PROJESİ BİRİNCİ OLDU

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü tarafından ülkemize örnek olarak yapılan İçmesuyu ve Kanalizasyon Altyapı Bilgi Sistemi (İKABİS) projesi, Marmara Belediyeler Birliği tarafından bu yıl 6’ncisi düzenlenen Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri’nde birinci oldu...

ALTIN KARINCA’DA BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ

Kocaeli’nin marka şehir olmasında öncülük yapan İSU Genel Müdürlüğü, gerçekleştirdiği örnek projeler ile yaşam kalitesini artırırken, bir yandan da düzenlenen yarışmalarda dereceler elde ediyor. İSU, Marmara Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen ve belediyeler ile bağlı kurumların katıldığı Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri yarışmasına İKABİS projesi ile katıldı. Konusunda uzman bilim adamlarının jüri üyeliği yaptığı yarışmada İSU İKABİS projesi, Kurumsal Yönetim ve Gelişim dalında birincilik elde etti. 

ÖDÜL,BAŞKANLARIN ELİNDEN ALINDI

Projeyi yürüten İSU Emlak ve İstimlak Daire Başkanı Süleyman Karabayır ile uzman ekibi, geçtiğimiz hafta sonu İstanbul’da düzenlenen ödül töreninde birincilik ödülünü, Marmara Belediyeler Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Recep Altepe ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın elinden aldı. 

BAYRAM:KOCAELİMİZE DEĞER KATAN PROJELER ÜRETİYORUZ

Kocaeli’ye değer  katan projeler gerçekleştirdiklerini ifade eden Genel Müdür İlhan Bayram, “İKABİS, yüzde yüz İSU projesidir. Ülkemizde örnek olarak gerçekleştirdiğimiz bu proje ile  içme suyu ve kanalizasyon altyapısını dijital ortama aktararak yönetilebilir seviyeye getirilmiştir.

İnternet erişiminin olduğu her ortamda mobil cihazlar üzerinden çalışabilen İKABİS, geçtiğimiz yıl düzenlenen 12 E-Türkiye Ödülleri yarışmasında da finale kalarak berat almaya hak kazanmıştı. 

Altyapıların dijital ortama aktarma çalışmalarının sürdürüldüğü bu projemiz, Marmara Belediye Birliği tarafından geleneksel olarak düzenlenen Altın Karınca Belediyecilik yarışmasında Kurumsal Yönetim ve Gelişim kategorisinde birinci oldu. 

Kocaeli’mize değer katan projelerin, ülkemizin önemli yarışmalarında ödül almasının heyecanını ve gururunu yaşıyoruz. Bu projenin gerçekleşmesinde ve alınan başarıda emeği geçen bütün çalışma arkadaşlarımı yürekten kutluyorum” dedi. 

İSU Genel Müdürlüğü ayrıca 2012 yılında, küçük yerleşim alanlarının içmesuyu ihtiyaçlarını karşılamak için örnek olarak projelendirdiği Körfez Alihocalar İçmesuyu Arıtma Tesisi projesi ile Altın Karınca Belediyecilik Ödüllerinde jüri özel ödülü almıştı.

Haberler