banner163

ÇAYIROVA’DA YENİ DÖNEMİN İLK MECLİSİ YAPILDI

Meclis başkan vekilliği, katip üye seçimi, encümen üye seçimi ve komisyonların belirlendiği meclis toplantısında 2013 yılı faaliyet raporu da değerlendirildi.

Çayırova Belediye Başkanlığı görevini devraldıktan sonra ilk meclis toplantısını gerçekleştiren Belediye Başkanı Şevki Demirci, Nisan ayı meclisini hayırlı olsun dilekleri ile açtı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından meclis üyelerine ve katılımcılara seslenen Demirci, yeni dönemde Çayırova’nın ve Çayırova halkının yararına kararlar alacak bir meclis olacaklarını ifade etti. Ayrıca Başkan Demirci, “2014 2019 yılları arasında yapılacak hizmetlerin Çayırova’ya, Kocaeli’ye hayırlı olmasını temenni ediyorum. Marka ilçe olma, Çayırova’yı daha ileriye götürme yolunda hep birlikte ortak akılla çalışacağız” dedi.  

Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci’nin konuşmasının ardından mecliste bulunan partilerin grup sözcülerinden AK Parti Grubu adına Yusuf Turan, CHP Grubu adına Abdulkadir Honca ve Saadet Partisi adına Yusuf Turan söz alarak yeni dönemde başarı ve iyi dilek temennilerini dile getirdiler. Yeni dönemin hayırlı ve uğurlu olması dilek ve temennilerinin iletildiği konuşmaların ardından gündem maddelerine geçildi.

Nisan ayı meclis toplantısına konu olan ilk üç gündem maddesi gizli oylama usulü gerçekleştirildi. Meclis başkan vekilliği, katip üye seçimi ve encümen üye seçiminin yapıldığı gizli oylamalarda Çayırova Belediyesi meclis 1. Başkan vekilliğine Yusuf Turan, 2. Başkan vekilliğine ise Fikriye Çelik, 2 yıl süre ile asil katip üyeliğine Edip Emre Gürol ve Arif Şentürk, yedek katip üyeliğine Mehmet Özdemir ve Cengiz Kudu, 1 yıl süre ile encümen üyeliğine Şaban Güllüce, Cemil Göksu ve Fikriye Çelik seçildiler. Yapılan gizli oylamaların ardından açık oylama usulü ile komisyonlar belirlendi. İmar ve Bayındırlık Komisyonuna Orhan Keskin, Fulya Ebru Önder, Muhammet Demirtaş, Ali Uçar ve Abdülkadir Honca, Plan ve Bütçe Komisyonuna Bülent Kanca, Filiz Ayyıldız, Erhan Sarıdede, Zeki Özçelik ve Adem Kılıç, Hukuk, Dilekçe Tetkik ve İsimlendirme Komisyonuna Edip Emre Gürol, Vahit Terzi, Sefa Yılmaz, Necati Apaydın ve Ata Savaş Durak seçildiler.

 Gündemin diğer maddelerinden Marmara Belediyeler Birliği’ne 5 yıl süre ile 2 asil, 2 yedek üye seçimi meclisçe oylanarak karara bağlandı. Bu bağlamda Murat Karaca ve Mehmet Zeyneloğlu’nun asil üyeliğe, Mehmet Özdemir ve Cengiz Kudu’nun ise yedek üyeliğe oy çokluğu ile seçilmeleri meclis tarafından uygun görüldü.

 Gebze Belediyeler Birliği’ne 5 yıl süreliğine Murat Tunç ve Mehmet Bayındır asil üye olarak seçilirken, yedek üyeliğe ise Berkan Emiroğlu oy çokluğu ile seçildi. Komisyonlara ve belediyeler birliğine üyelerin seçilmesinin ardından devam eden meclis toplantısında imar plan tadilatları komisyonlara havale edilirken, günün son gündem maddesi olan 2013 yılı faaliyet raporu kararı okundu. Okunan kararın ardından görüşlerin yer verildiği faaliyet raporu gündemi, oy çokluğu ile kabul edilerek oylandı. 2 saate yakın süren meclis toplantısının ardından bir sonraki meclisin 02 Mayıs Cuma günü saat 15:00’da yapılmasına oybirliği ile karar verilerek ilk meclis toplantısı tamamlandı. 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner85

banner96

banner23

banner16

banner161

banner82

banner84

banner18

banner19