Dalkılıç, zafere çok yakın

CHP DİLOVASI Belediye Meclis Üyesi tanıtım toplantısına, CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, Büyükşehir Belediye başkan Adayı Tahsin Tarhan,Dilovası Belediye Başkan Adayı Ercan Dalkılıç, M. Suriri Tezcan, Nihat Yıldırım, İrfan Çilek, Muhacir Daşdemir,Kerem Aydemir çok sayıda konuk ve meclis üyeleri katıldı.

YAKLAŞIK 6 BİN KİŞİ KATILDI

Belediye Düğün Sarayında yapılan tanıtım toplantısına, Yaklaşık 6 bin kişi katıldı. Toplantıda Dilovası görkemli bir kalabalığa ev sahipliği yaptı. Hınca hınç dolan solan dışarıya taştı. Pazar Caddesinden Belediyenin önüne kadar uzayan kalabalık izdiham yarattı. Dilovası’nda trafiğin felç olmasına ve yolların kapanmasına neden olan devasa kalabalık, CHP Belediye Başkan Adayı Ercan Dalkılıç’a adeta iktidarı müjdeledi.

DEVASA KALABALIKTA DIŞARIDAN GELEN YOKTU

Dilovası Halkının coşkusuyla, gençlerin sloganlarla inlettiği tanıtım toplantısında Dilovası tarihi bir güne tanık oldu. Meclis üyesi tanıtım toplantısına devasa kalabalığı bir araya getiren, Dalkılıçlı CHP rakiplerinin yüreğine korku düşürdü. Yaklaşık 6 bin kişinin katıldı tanıtım gecesine dışarıdan kimsenin katılmadığı tamamının Dilovası Halkından oluştuğu gözlerden kaçmadı.

BOŞ DEĞİL PROJELERLE GELİYOR

Konuşmasını yapması için kürsüye davet edilen Büyükşehir belediye başkan Adayı Tahsin Tarhan, konuşmasına coşkulu kalabalığın alkışları arasında başladı. Gördüğü kalabalık karşısında, Dalkılıç’ı göstererek ‘’size artık başkan adayım değil, başkanım demek istiyorum,’’ dedi. Dilovası’nın sorunlarını çok iyi bildiğini, Dalkılıç’ın boş değil projelerle geldiğini belirtti. ‘’Sizin destekleriniz Dilovası’nda da Büyükşehirde de CHP’yi belediyeye taşıyacak,’’ dedi.

30 MART’TA GEREKEN CEVABI VERİN

CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan’da konuşmasında, Dilovası’nın sorunlarına değinerek, ‘’beni sizler meclise gönderdiniz, giderken size söz vermiştim ve sözümde durdum. İlçenin sorunlarını meclise taşıdım ve taşımaya da devam edeceğim. Dilovası’nın çevre, sağlık, işsizlik her yönde sorunları var. Şimdi aday olan Sayın Ercan Dalkılıç tüm sorunların üstesinden gelecek projelerle geliyor. Siz desteklerinize devam edin, bende size söz veriyorum Dilovası’nın tüm sorunlarının üzerine cesurca gidip hep beraber çözeceğiz.  İlçeyi sorun yumağına çevirenlere 30 Mart’ta gereken cevabı vereceğinize inanıyorum,’’ dedi.

TÜM HALKI YÜREKTEN SELAMLADI

Dalkılıç coşkulu kalabalığın alkış ve sloganları arasında kürsüye çıktı. Yoğun ilgi ve alkışlardan beş dakika konuşmasına başlayamadı. Daha sonra konuşmasına başlayan Dalkılıç tüm halkı yürekten selamlayarak konuşmasına başladı. Uzun bir konuşma yaparak, Dilovası'nın dününü ve bu gününü anlattı.

Dalkılıç, “Dilovası'na ilk belediye başkanı olduğumda kurucu belediye başkanıydım ve büyük dezavantajları vardı. Hiçbir şeyimiz yoktu mazbatamı aldım gittim bir hafta kahvede oturdum. Yazı yazacak kalemimiz yoktu.

“Siyasete 1983 yılında ANAP ile girdim. ANAP’ın parti delegelerinden biriydim. 2009′da da Demokrat Parti’den aday oldum ve az bir oyla kaybettim. Ben çok parti değiştiren bir insan değilim. 20 yıl boyunca ANAP’ta ve daha sonraki DP’de yer aldım. HAS Parti’ye de kurucu olarak görev aldım. Kapanıp AK Parti’ye geçtiğinde AK Parti’ye de geçtim ancak AK Parti benim gibi halk adamlarını değil Genel Merkez’in itaatkârlarını seçiyor.

YENİ BİR DÜNYA KURULUYOR

“Yerel seçimlerde insanlar partiye değil oy vereceği kadroya bakıyor. Benim CHP’de olmamın geçmişim dolayısıyla olumsuz bir etkisi olmadı bana. Burada başkan adayına ve kadrosuna oy veriliyor.

“Hükümet onların, Büyükşehir onların, Dilovası onların bir tane kent meydanı yapmayı başaramadılar. Belediye Binası’nın önü fiilen şehir meydanı durumundadır. O binayı da biz yaptık o zaman Gebze Belediyesi bile daha küçüktü. Bize ne yapıyorsunuz ne gerek var dediler ama bugün Dilovası’na yetmiyor. Ben belediye başkanı olursam o binayı yıkacağım orayı bir kent meydanı yapacağım. Temeli atılan Kültür Merkezi’ni de belediyenin yeni binası yapacağım.Dilovası’nda terminal olmazsa olmaz. Sosyal alan olmazsa olmaz. 55 trilyon dev bir para. Neler yapılmaz ki. Altyapı üstyapı bitmiş artık sosyal projelerin zamanı. İşsizliğe yönelik de projelerimiz var. Yukarı da 5 tane OSB yapılıyor yeni bir dünya kuruluyor. Sanayici vasıflı eleman arıyor biz de gerekli vasfı kazanması için vatandaşımıza hizmet edeceğiz. Okullar kurslar açacağız.

BELEDİYE BÜTÇESİ 5 TRİLYONDAN 50 TRİLYONA ÇIKTI

“Ben belediyeciliğin mutfağında yetiştim. Büyükşehir başka parti Dilovası başka parti de olsa bu halk hak ettiği hizmeti alacak. MHP’nin 2004 – 2009 arası hizmet almaması onların beceriksizliği Büyükşehirin bir suçu yok.

“AK Parti’nin adayını değiştirmesi beni hiç etkilemedi. Hiç de ilgilendirmiyor. Onlar partinin adamı ben de halkın adamıyım.

“Dilovası 5 yıl önce 5 trilyon alıyordu şimdi 50 trilyon bütçe alıyor. Okulu, sağlık ocağını, ana hartelleri, ana yolları devlet ve büyükşehir yapar. Bu kadar parayı Dilovası Belediyesi ne yaptı? Bizim aldığımız bütçe ile dağlar kadar fark var! Bu bütçenin kötü yönetildiği anlamına gelir.

“Son dönemde yaklaşık 5000 kişi partimize geçti. Bunun nedeni Dilovası’nı AK Parti’nin kötü yönetmesidir. Büyükşehir’de Dilovası için verdiği hiç bir sözü tutmadı. Dilderesi’nde balık tutacağız dediler hala zehir akıyor. Siyasette verilen söz çok önemli. Halk sözünü tutmazsan sana güvenmez. Şimdi ne yüzle halkın karşısına çıkacaklar? Yaptıkları hatanın sonucunu 30 Mart’ta görecekler.

DİLOVASI’NA MEMUR GELMEK İSTEMİYOR

“Dilovası’na 1972′de geldim. O günkü şartlarda 1987′de 1 trilyondu bu gün 55 trilyon. Ama dev sanayi kuruluşları yine vardı. Büyük göç alıyordu. Sanayi’nin Dilovası’na zararı da oldu faydası da oldu.

“Dilovası’na kanser ovası demek çok büyük abartmaktır. Medyada sık sık bunu bu şekilde dile getirmek büyük haksızlık hem Dilovası’na hem de yaşayan halka. Kocaeli Bölgesi’ndeDilovası her türlü kirlilikte birinci gösteriliyor. Dilovası’na gelen memur Şark görevine gitmiş sürgün yemiş muamelesi görüyor. Dilovası polis kayıtlarında en az vukuat yaşanan ilçedir. Yaşanan olayların da biz kanaat önderleri olarak ağabeylik babalık yapıyor karakola jandarmaya yansımadan önünü kesiyoruz. Halk bizi bu yüzden seviyor.

KÖMÜRCÜLER VE İZAYDAŞI KALDIRACAĞIZ

“Dilovası hakkındaki kara propagandaya kim karşı çıkacak yerel yöneticiler karşı çıkacak. Dik duracak ilçesini iyi tanıtacak. Dilovası farklı bir yer. Birçok etnik unsur var ama kimse kimseyi üzmüyor. Resmi rakamlarda da bu görülüyor.

“Belediye Başkanı olduğumda hukukun verdiği bütün yetkileri kullanarak Kömürcüler OSB’yi ve İZAYDAŞ’ı bulunduğu yerden kaldıracağım. Dilovası’nın nefes alacağı pencereyi kapattılar. AK Parti bunun sözünü vermişti ama tutmadı.

DİLOVASI İLÇE FAKAT GİRİŞİ YOK

“Meclis üyesi adaylarını seçerken en çok insani yapıyı dikkati aldık. Kardeşlik ve birlik bizim için birinci şarttır. Et ve tırnağız biz. Bu söylemin lafta kalmadığını gösterdik ve eyleme döktük. Her memleketten aday göstererek adaleti sağladık. Bir çok ilçede meclis üyesi listeleri krize neden oldu ama biz de hiç bir sorun yok.

“Toltar’ın AK Parti’den aday gösterilmesi o ekibin bu işi eline yüzüne bulaştırdığının kanıtıdır. Ben onların ağabeyiyim onlar da benim kardeşim. Kırılmasınlar. Cemil Yaman kötü yönettiği için gitti ama aynı ekip sadece adayını değiştirmiş. Sonuç değişmeyecek ki. Başarısız ekip yine başarısız olacak.

KAPALI PAZAR ALANI OLMASI LAZIM

“Dilovası belde idi E-5′ten bir girişi vardı. Şimdi ilçe ama girişi yok. Biz bu sorunu ortadan kaldıracağız. Bir de 2 – B sorunu var. Zamanında adamın gecekondusuna elektrik su vermişsin, oyunu alıp iktidara gelmişsin vatandaşım demişsin. Şimdi arsasına göz koymuş çıkarmaya çalışıyorsun. Dilovası’nda pazar kurulan caddeler Dilovası’nı kilitliyor. Mutlaka kapalı pazar alanlarının oluşturulması lazım.

“Projelerimiz 3 yıllık 5 yıllık projeler olmamalı. Biz belediye binasını yaparken 50 sene sonrasına yetsin diye yaptık bakın 25 yıl sonra yetmiyor. Orada biz yanılmışız demek ki. İşte yeni projelerimizi bu bilinçle hayata geçireceğiz. Projelerimiz göz boyayacak projeler değil,Dilovası’nın geleceğine yönelik projeler olacak.” Dedi.

Anahtar Kelimeler:
Ercan Dalkılıç
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner134

banner89

banner96

banner23

banner16

banner7

banner82

banner84

banner18

banner19