Dilovası Toplantıya Mayıs’la girdi

Dilovası Belediye Meclisi eksiksiz toplandı. Bütün maddeler oy çokluğu ile kabul edilerek yürürlüğe girdi. Başkan Toltar’ın anlatımları doğrultusunda maddeler meclis üyelerine geniş bir şekilde açıklandı, değerlendirmeler büyük bir ciddiyetle yapılarak konulara ilişkin esasların temel disipline uygun olup olmadığı araştırıldı, meclis üyelerinin heyecanı gözlerden kaçmadı. Toplantı odası demokrasiyi temsil eden tüm yönetim üyeleri ile en uygun olanı seçmeye dair elemelere tanık oldu. Yazı İşleri Müdürü Mehmet Emin Arslan, madde madde anlatım yaparak maddelerin işlevleri ve yürürlüğü üzerinde oluşabilecek negatif-pozitif sonuçları anlattı. Üç müdürlük daha açılması yönünde fikir alışverişi yapılan toplantı, Dilovası Belediyesi ve Halkının menfaatini gözeten yönetim ekibinin odak noktası oldu.

“MASALARIN TOZU SİLİNDİ”

Kucak dolusu dosyaların yerini aldığı toplantı odası derin bir incelemeye tanık oldu, Belediye Kanunu’nun bin sayfayı aşkın kitabı masalarda yerini alırken deneyimli personelin işi hakkında bilgi sahibi olması gözlerden kaçmadı. Başkan Toltar’ın ilk Belediye Başkanlığını yapmasına rağmen konular hakkında ileri derecede bilgiye sahip olması, toplantı salonunda bulunanları şaşırttı. Uzun süren toplantı nihayetinde, Dilovası Belediyesinin refah sahibi ve yararlanım oranı yüksek bir belediye olması için tüm personeller masaların tozunu alırcasına bilgisini ve deneyimini son noktasına kadar kullandı.

  “MÜTEŞEBBİS ÜYELER VE BİRLİK ÜYELERİ SEÇİLDİ”

Listeye göre Dilovası Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyetine asil üye olarak Başkan Toltar, yedek üye olarak Meclis Üyesi Fatih Meral geldi. Marmara Belediyeler Birliğine, asil üye olarak Meclis Üyesi Recep Laç, yedek üye olarak Meclis Üyesi Hatice Tuzcu geldi. Türk Dünyası Belediyeler Birliğine asil üye olarak Başkan Toltar, yedek üye olarak Meclis Üyesi Cafer Avşar geldi. İMES Müteşebbis Heyetine asil üye olarak Başkan Toltar, yedek üye olarak Meclis Üyesi Hatice Tuzcu geldi ve böylece 5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 20. Maddesine uygun bir şekilde, Dilovası Belediyesi Mayıs ayı 1. Toplantısında bağlı olduğu kurumlar için üye  seçimini tamamladı.

“GÖREVE BAĞLILIK”

Başkan Toltar Meclis Üyeleri Görev Çizelgesini tekrar gözden geçirerek göreve bağlılığın önemini belirten kısa bir konuşma yaptı, konuşmada görevin Milli Menfaatler ve Manevi Değerlerin korunmasına ilişkin değerlendirmeler yaparak, halkın değerlerinin yönetimi oluşturan asıl unsurlar arasında yer aldığını söyledi. Görevin halk ve refah için önemle icra edilmesini, gerekli önlemlerin alınmasına ilişkin ivediliğin önemli olduğunu söyledi. Ülkenin kalkınma ve gelişme yolunda olduğunu, bu yolda her çalışanın gerekli ciddiyeti göstermesini istedi. Dilovası Belediyesi için gelişim odaklı adımların her meclis toplantısında ana madde olarak değerlendirmeye alınacağını ve sorunların defterlerden birer birer silinmesi için ellerinden geleni yapmaları gerektiğini de konuşmasına ekledi. 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner85

banner96

banner23

banner16

banner7

banner82

banner84

banner18

banner19