KTO Başkanı Efe, 2014 yılını değerlendirdi

KTO Meclis Salonu'nda yapılan toplantıyı Güngör Ayhan yönetirken Bilal Atak, Rıfat Bekir Bekiroğlu ve Hamza Küpeli yardımcılıklarını yaptı.

KTO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Efe Ocak ayı meclis toplantısında, Ocak ayı içerisinde gerçekleşen faaliyetler hakkında meclis üyelerine bilgi verdi.

Şirket Kuruluşlarında Artış Var

KTO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Efe, 2014 yılı Ocak ayında geçen yılın aynı ayına göre kurulan şirket sayılarında % 4 oranında bir artış olduğuna değinerek ekonomide normalleşme sürecinin başladığını belirtti.

Efe, 2014 yılını Değerlendirdi

Efe, KTO Ocak ayı meclis toplantısı açılış konuşmasında ilk olarak 2014 yılında ekonomiden beklentiler hakkında meclis üyelerine bilgi verdi. Efe, "2014 yılının dünyada kriz dönemine ait olağanüstü politikaların terk edilerek, normalleşme sürecinin başladığı, yeni dengelerin oluşturulacağı bir yıl olmasını istiyoruz. Çünkü ABD Merkez Bankası (FED) likitide genişleme hamlelerini resmi olarak azalttığını açıkladı. Bu hamle ile bir süre sonra fazla likitide piyasadan çekilecek. Sonuçta ise;  dünyadaki faiz artış süreci frenlenecektir. Gerek beklentilerin iyileşmesi, gerekse de gelişen ülkelerin önündeki risklerin azalması Türkiye'yi, iş dünyamızı öne çıkartıyor. Cari açağın azaltılması için, tüketimi aşağı çekme çabalarını iş dünyası olarak dikkatle takip ediyoruz." dedi.

KTO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Efe, "K" Belgeleri Hakkında Meclis Üyelerine Bilgi Verdi

"K" Yetki belgeleri hakkında meclis üyelerine bilgi veren KTO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Efe, TOBB tarafından "K" türü yetki belgeleri işlemleri için yetkilendirilen tüm Odaların işlem yapma yetkisi T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından askıya alındığını belirterek, " Şu anda "K" türü yetki belgesi almış olanlar ve ya yeni yetki belgesi alacak olanlar işlemlerini 1. Bölge Müdürlüğü'ne bağlı Tuzla Şube Müdürlüğünde yaptırıyor.  TOBB'nde katıldığımız toplantıda Rıfat Hisarcıklıoğlu konuşmasında Anayasa Mahkemesinin iptal kararı vermesi nedeni ile geçici olarak durdurulduğunu söylemişti. Şu anda gerekli çalışmaları yapıyorlar.K yetki belgesi verme yetkisi ilçe Odalarına da verilirse bizlerde KTO olarak gerekli başvurularımızı yapacağız." dedi.

Sermaye Artırımı Yapmayanlar için Son Gün 14 Şubat 2014

KTO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Efe, sermaye artırımı yapmayan Oda üyelerinin 14 Şubat tarihine kadar sermaye artırımlarını yapmaları gerektiğine değinerek," 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’nun ilgili maddeleri gereğince; Asgari sermaye, Limited şirketlerde 10.000-TL Anonim şirketlerde ise 50.000-TL olarak belirlenmiştir. Mevcut sermayeleri bu rakamların altında olan şirketlerin 14 Şubat 2014 akşamına kadar tescil edilmek üzere ticaret sicil müdürlüğüne müracaat etmeleri gerekmektedir. Bu tarihe kadar müracaat etmeyen şirketlerin münfesih sayılacakları ve T.T.K. geçici 7.madde kapsamına dahil edilecekler.  Bunu yapmayan şirketler 14 Şubat'tan itibaren münfesih sayılacak." açıklamasında bulundu.

 

 

 

 

 

 

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner85

banner89

banner96

banner23

banner16

banner7

banner82

banner84

banner18

banner19