İŞTE O CANİ İÇİN İSTENEN CEZA!

16 Ekim tarihinde İzmit İZGAZ müşteri merkezinde boşandığı eşini silahla vurarak öldüren koca Kerem Tuğral hakkında iddianame hazırladı. Savcı, Kerem Tuğral’ın tasarlayarak öldürme suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmasını talep etti. Gölcük’te oturan elektrik teknisyeni Tuğral, 2 çocuğunun annesi Ayşe Acar’dan boşandıktan 3 ay sonra öldürmüştü. Şiddetli geçimsizlik yaşayan çiftin boşanması kanla noktalanmıştı. Cumhuriyet Savcısı Burak Demir tarafından hazırlanan iddianamede, eski eş Kerem Tuğral hakkında ağırlaştırılmış müebbet istedi. Dava önümüzdeki günlerde Kocaeli 6. Ağır Ceza Mahkemesinde görülmeye başlanılacak.   

İNTİHARA KALKIŞTI

Cumhuriyet savcısı tarafından hazırlanan iddianamede çok önemli bilgiler yer aldı. Maktulün olay günü boşanmış  olduğu eşinin annesi olan Bedriye Önen ve şüphelinin kuzeni olan bilgi sahibi Sabri Aşar ile birlikte üzerine kayıtlı evlilik dönemindeki birlikte kaldıkları eve ait abonelik işlemlerinin devri için İZGAZ'a gittikleri ifade edilen iddianame, devir işlemi için aboneliği devralacak kişinin de olmasının gerektiği anlaşıldığından şüpheli Kerem Tuğral'ın çağrıldığı, şüphelinin olay yerine gelince üzerinde bulunan ruhsatsız tabanca ile maktulün baş arka kısmına doğru tek el ateş ettiği, sonrasında silahı kendi kafasına doğrultarak ateşlediği ancak isabet ettiremediği ve Sabri Aşar'ın şüpheliye müdahale ederek etkisiz hale getirdiği belirtildi.  

MERMİ, KAFASINDAN GİRİP ELİNDE KALDI

Eski eşi tarafında öldürülen Ayşe Acar’ın fuları üzerinde yapılan kriminal inceleme neticesinde uzak atış sonucu meydana gelen giriş deliği olduğu tespit edildi. Maktül üzerinde yapılan otopsi işlemi neticesinde; kafa bölgesinden vücuda giren mermi çekirdeğinin arkadan öne, sağdan sola seyirle kafa boşluğuna girerek beyin kanaması ve beyin doku harabiyeti oluşturduğu, devamında sol el bileğinde kaldığı, bu bölgede bir adet deforme halde mermi çekirdeği elde edilerek, ölümün ateşli silah mermi çekirdeği yaralanmasına bağlı olduğu, kafa kemik kırıkları ile beyin kanaması ve beyin doku harabiyeti sonucu meydan gelmiş olduğu tespit edildi.

“SENİN KAFANA BİR ŞARJÖR MERMİ BOŞALTIRIM”

Ayşe ACar'ın 3 Ekim 2019 tarihinde Bekirpaşa Polis Merkezi Amirliğine yapmış olduğu şikayet ile ilgili bilgiler de iddianamede yer aldı. Şüpheli Kerem Tuğral tarafından cep telefonu ile aranarak “seni üzerim, seni öldürürüm or… ve senin kafana bir şarjör mermi boşaltırım" gibi sözler söylediğini, kendisini rahatsız etmemesi için 29 Eylül 2019 günü buluştuklarını orada Kerem'e imam nikahlı evlenebileceğini söylediğini, Kerem'in de çocuklarımın annesi için orospu dedirtmem imam nikahı ile evlenmek dost hayatı yaşamak dediğini, bu düşüncesinin ileride olduğunu söylediğini ve sinirlenerek kalktığını, Kerem'in kendisine tokat attığını 6284 sayılı kanun kapsamında lehine olan hükümlerin uygulanmasını talep ettiğini" belirten müracaatı olup bu müracaat ile ilgili Kocaeli 2. Aile Mahkemesinin verilen tedbir kararının 1 ay süreyle onaylanmasına ilişkin evrakları dosya içerisine eklendiği bilgisi yer aldı.   ‘’BEN GİDİYORUM GİDERKEN AYŞEYİ’DE GÖTÜRÜYORUM’’

Yaşanan cinayet sonrası Kerem Tuğral’ın üzerinden çıkan intihar mektubunda neler yazdığı idameme ortay çıktı. İntihar mektubunda özetle “Ben gidiyorum giderken Ayşe’yi de götürüyorum, o her şeye rağmen iyi bir insan hayat şartları bu hale getirdi, onu başkasıyla düşünemiyorum bu duyguya dayanamıyorum, bu 20 gündür vardı kafamda uygun zamanı bekliyordum, umarım yarın dayı kızıyla gelir o da cezasını çeker, Ayşe annesinin üstüne gömülmek istiyor, beni de İzmit’e gömün, ben düşündüm ben tasarladım teyze oğlu ve annemin haberleri yok gizledim belli 'etmemeye çalıştım" yazılı olduğu ve Kerem Tuğral yazılarak imzalandığı bilgisi yer aldı.  

BAŞKA ERKEKLERLE GÖRÜŞME İDDİASI

Cinayet zanlısı Kerem Tuğral’ın alınan ifadesinde, “eski eşi ile Nisan ayında boşandıklarını, boşanma sonrasında eşinin trafik kazası geçirdiğini ve uzun süre hastanede yattığını, bu sırada yanında olduğunu ve barışabileceklerini düşündüğünü ancak eski eşinin kendisiyle barışmadığı ve eşinin dayısının kızı olan Ayşe K.’nin evlilik sürecinde başka erkeklerle görüşmeleri olduğunu söylediğini, bu durumu eşine sorduğunda eşinin inkar ettiğini ancak Ayşe'nin yanında kalmaya başladığını, bu şekilde iftira atıldığım söylemesine rağmen Ayşe K’nin yanında kalması sebebi ile kendisine anlatılan olayın doğru olduğunu düşündüğünü, bu anlattıklarının yaklaşık 1 ay önce olduğunu, 15 gündür aklında eşini de kendisini de öldürme düşüncesi olduğunu, karar kesinleşmediği için davranışı olmadığını, hatta kendisini öldürmeyi denediğini ancak başarılı olamadığını belirtti.  

İNTİHAR MEKTUBUNU BİRKAÇ GÜN ÖNCE YAZMIŞ

İfadesinde olay günü yaşananları anlatan kerem Tuğral, olay günü faturaların devredilmesi için gitmesi gerektiğini öğrenince eşini görünce bir anda karar verip silahla vurduğunu hep silahla gezdiği için de olay günü yanında silah olduğunu, silahı birkaç aydan beri taşıdığını ve yerde bulduğunu belirtti. Kerem Tuğral’ın üzerinden çıkan mektubu olaydan birkaç gün önce yazdığını, abonelik işleri için gideceğini bildiğini ancak normalde gitmemesi gerektiğini, kendisi olmadan işlemleri halledemedikleri için gittiğini ifade etti. Daha önce yaşan olay ile ilgili de Tuğral, tehdit ve darp olayının doğru olduğunu, çocukları olduğu için evlenecekse düzgün bir şekilde evlenmesi gerektiğini söylediğini, imam nikahlı olursa farklı şeyler yapacağına dair beyanda bulunduğunu ikrar etti.

20 GÜN ÖNCE TASARLAMIŞ

Şüpheli Kerem'in üzerinden çıkan olay gününden bir gün önce yazıldığı, “bu 20 gündür vardı kafamda uygun zamanı bekliyordum umarım yarın dayı kızıyla gelir oda cezasını çeker, ben düşündüm ben tasarladım” ibaresinden belli olan mektup, şüphelinin ikrar içeren ifadesi ve yukarıda belirtilen olayda da eski eşinin başkasıyla evlenmesi durumunda öldüreceğini söylediğini kabul ettiği hususları birlikte gözetildiğinde şüphelinin bilgi sahibi tarafından doğrulanmayan eski eşi maktul Ayşe'nin evlilik birliği döneminde kendisini aldattığı ve boşandıktan sonra başkasıyla birlikte yaşayacağı sebebiyle 15-20 gündür Ayşe Acar'ı öldürmeyi tasarladığı, aradan geçen zamana rağmen bu kararından vazgeçmeyerek eylemini gerçekleştirmede net karar kılarak bir gün önceden buna ilişkin intihar mektubu yazdığı ve olay günü de bu kararı gerçekleştirmek amacıyla ruhsatsız tabanca ile olay yerine çağrılması neticesinde olay yerine giderek adli emanetin 2019/4555 sırasına kayıtlı Brovvning marka tabanca ile eski eşi maktul Ayşe acar'ı kafa bölgesine ateş ederek tasarlayarak kasten öldürdüğü, kamera kayıtları, kriminal raporlar, otopsi raporu, ifadeler, olay yeri raporu ve diğer delillerden anlaşılmakla. Şüphelinin yargılamasının yapılarak eylemine uyan yukarıda belirtilen sevk maddeleri uyarınca cezalandırılması talep edildi.

Anahtar Kelimeler:
CANİ
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner85

banner89

banner96

banner23

banner16

banner7

banner82

banner84

banner18

banner19