Başbakan Erdoğan, Kocaeli'ye sesleniyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilecek olan büyük Kocaeli mitinginde sabah 11:00’den itibaren AKP’liler mitingin yapıldığı Perşembe Pazarı Alanı’na akın etti. Perşembe Pazarı çevresinde çok geniş bir alanı kapsayacak şekilde polis barikatlarıyla çevrelendi. İl Emniyet Müdürlüğü başta olmak üzere Sakarya, Karabük, Balıkkesir, Düzce, Bolu gibi illerden polis ekipleri miting için İzmit’te getirildi.

POLİS KÖPEKLERİYLE ARAMA

Polislere miting için hazırlanan görevli kartları verildi. Miting alanında K-9 diye tabir edilen polis köpekleri alanı ve görevli larak alanda bulunan araçları baştan ayağa aradı.Polis ekipleri gece saatlerinden itibaren alan ablukaya alındı. Perşembe Pazarı Alanı’nda 6 yerde arama noktası oluşturuldu. Saat 11:00’de alana alınması gereken vatandaşların alaana alınması gecikince arama noktaları önünde izdiham oldu. Polis ekipleri arama noktalarında vatandaşları didik didik arayarak alana aldı.

YOLLAR TRAFİĞE KAPATILDI

Perşembe Pazarı Alanı’na çıkan  Ömer Türkçakal Bulvarı’nnn Carrefour Köprü üstü, AKP İl Teşkilatı önünden geçen Karayolu Caddesi’nin her  iki istikameti, şehir içinden Perşembe Pazarı Alanı’na çıkan Cengiz Topel Caddesi, Anıtpark, Gazanfer Bilgi Bulvarı’nın her iki istikameti, İzmit kent merkezi ile Kahya Kaptan arasındaki bağlantıyı sağlayan Şehit Rafet Karaca Bulvarı tamemen araç trafiğine kapatıldı.

SAHRA ÇADIRI TUVALET MESCİT

Yaklaşık 3 bin polisin görev yaptığı mitinge her şey düşünüldü. Miting alanına  rahatsızlanan ve acil müdahale gerektiren durumlar için sahra çadırı kuruldu. Sahra çadırında 9 doktor ile çok sayıda sağlık görevlisi hazır bekletildi.  Sahra çadırında tedavisi yapılamayacak ve hastaneye gitmesi gereken vatandaşlar için Sağlık Bakanlığı’na ait ambulanslarla Büyükşehir Belediyesi’ne ait ambulanslar alanda bekletildi.  Alanda ayrıca kadınlar ve erkekler için ayrı ayrı tuvaletler kuruldu. Namaz kılacak vatandaşlar için mescitler kuruldu.

7’DEN 70’E HER YAŞTAN PARTİLİ

AKP’liler Başbakan Erdoğan’ı grmek için adeta Perşembe Pazarı Alanı’na akın etti. Otobüslerle sahildeki otoparka getirilen partililer, buradan yaya olarak mitn alanına geldi. Mitinge 3-4 yalındaki çocuklar da geldi, kadınlar, kızlar, 60-70 yaşındaki teyze ve dedelerde geldi. Arama noktalarından geçen AKP’liler mitingi ön sıralarda izleye bilmek için birbirleriyle yarıştı.

BAŞBAKAN GELDİ

Başkan'ın içinde olduğu helikopter Outlet'e indi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Outlet'ten seçim arabasıyla Perşembe Pazar alanına 14.00 itibariyle giriş yaptı.. Sanayi bölgesinden Perşeme Pazar alanına giden yollar kilitlenmiş durumda.

BAŞKANLAR TANITILDI

Ardından kısa bir konuşma yapan il başkanı Mahmut Civelek, bugünün tarihi bir gün olduğunu ifade ederek, “Kocaeli bugün milletin evladını ağırlıyor. Bugün batığımızda bütün Kocaeli burada. Kocaeli sesimize ses verdi. İşte bu ses Kocaeli’nin milli iradenin sesi. 10 yıldır Kocaeli’de iktidarız, AKP’nin kalesiyiz. O günden bu yana daha güzel bir Kocaeli için büyük bir sevdayla çalışıyoruz. Kardeşlerim bir milletin kaderine, milli iradesine sahip çıktığına şahitlik ediyoruz. Türkiye’nin geleceğine yeniden sahip çıkmaya 1 hafta kaldı Yine büyük bir zafere imza atacağız. Kocaeli’den Başbakan Erdoğan’a yine destek verecek ve yine 13-0 yapacağız” diyerek katılanlara teşekkür etti.

TEKRAR YOLA DEVAM

Devamında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Önceden yağmur yağdığında buraları su basıyordu. Hamdolsun 10 yıldır alt yapı ve çevre konusunda önemli çalışmalar imza attık, kentimizi sizlerle beraber değiştirdik. Yaptığımız bütün eserler sizin eseriniz, bunu asla unutmayın. Çünkü bize görevi siz verdiniz. Enerjimizi sizden aldık. Başbakan Erdoğan ile sizlere daha güzel hizmetler vereceğiz. 30 Mart’ta tekrar yola devam edeceğiz” diyerek mitinge katılan herkese “iyi ki varsınız” dedi.

KOCAELİ ARKASINDA DURACAK

Karaosmanoğlu’nun konuşmasının ardından Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık söz aldı. Başbakan Erdoğan’a “Hoş geldin” diyen Işık, “Kocaeli’nin her köşesinden buraya gelen herkese heyecanlarından dolayı teşekkür ediyorum. Kocaeli bugüne kadar görmediği bir anı yaşıyor. Kocaeli bugüne kadar böyle bir coşkuyu ne gördü ne de yaşadı. Bu meydan partimize kurulmak istenen kumpasın karşısında Kocaeli’nin arkanızda durduğunun en büyük göstergesidir. Kocaeli üretimin ve sanayinin kalbidir. Kocaeli demokrasiye karşı her türlü kumpasa tepki verir ve sandığa yansıtıyor. Kocaeli 30 Mart’ta Türkiye’nin geleceğini belirleyecek” diye konuştu.

 İŞTE BAŞBAKAN'IN KONUŞMASINDAN SATIŞ BAŞLAR

Kocaeli, seni gönülden selamlıyorum. Kocaeli bizi şaşırtmadı. Kocaeli bizi hayal kırıklığına uğramadı. Kılıçdaroğlu burada montaj var mı? Burada photoshop var mı? Seni gönülden selamlıyorum Kocaeli. Bugün yeni Türkiye'ye büyük Türkiye'ye sahip çıkıyorsun. Davana ve Başbakanına sahip çıkıyorsun Kocaeli. Şuanda biz burada bu mitingi yaparken İstanbul'da tarihi bir ana hazırlanıyor. Şimdi burada muhteşem bir şekilde sesleneceğiz. Kocaeli, iradene sahip çıkıyormusun. Yeni Türkiye'ye evet diyor musun. Mührü Ak Parti'ye basıyormusun Kocaeli. Bu iş Kocaeli'de bitmiştir. Kocaeli'de sandığın rengi belli olmuştur.

Kocaeli cevap veriyor. Milli iradesini çalmak isteyenlere cevap veriyor. Benim milli irademe saygısızlık yapamazsınız diyor. Hırsızlık yapamaz diyor. Yolsuzluk yapamaz diyor. CHP’nin yaptıklarını biliyoruz. Neymiş meydan fotoğrafları montajmış. Neymiş bu meydanlara başka illerden taşıma yapılıyormuş. O zihinleri o küçük beyinleri bunu hiç anlamadı. Millet bizi seviyor. Millet hükümetine sahip çıkıyor. Millet iradesine sahip çıkıyor. Millet Türkiye’de oynana kirli oyunu açığa çıkarıyor.

Kardeşlerim rükudan başka hiçbir yerde eğilmedik, eğilmeyiz. Bunlar seçim öncesinde oturdular bir plan yaptılar. Bu CHP bu MHP ve onların yanında pensilvanya. Ne dediler AK Partinin karşısında en güçlü aday kimse onu destekleyelim dediler. Pensilvanyada ki zat çiftliğinin yanında bir montaj merkezi kurmuş. Orada devamlı montaj yapıyor.

 Biz sizin her şeyinizi biliyoruz. Ufak atında civ civler yesin. Montajlarla üzerimize geliyorlar. Sokakları ateşe verdiler. Gezi olayları olduğu zaman kendi yayın organlarında bir tane yazı bulamazsınız. Bu insanlara samimi insanlar dediler. Benim esnafımın benim ticaretle uğraşan kardeşimin dükkanın camlarını kırdılar. Bunların neresi çevreci. Şimdi bakın millet daha fazla akın akın bize koşuyor. İşte bunu anlamıyorlar. Bunu kavrayamıyorlar. Millet neyin ne olduğunu çok çok iyi görüyor.

Pensilvanyaya inan samimi kardeşlerime sesleniyor. Bizden ne istediniz de alamadınız? Okullar kurdunuzda destek veren bu iktidar olmadı mı? Sizler dünyanın değişik yerlerinde okul açtınız da oralara gelip sizi refere eden biz olmadık mı? Kardeşlerim, bakınız biz dershane reformunu burada 1 gün 2 gün önce başlatmadık. Aslında 10 yıl önce verdiğim bir talimattır. Şimdi burada sesleniyorum. 2015 1 Eylülünde zaten kapanacaktır. Takviye kurs gerekiyorsa Milli Eğitim olarak yavrularımıza ücretsiz takviye kurs vereceğiz. Bunların okullarından çocuklarınızı alın. Haksız rekabeti ortadan kaldıralım. İmam Hatip okulları açıldı mı? Kim kapatmıştı bunları? Malüm…

Tek partili CHP zülmünün ne olduğunu dedelerimiz bilir. Pensilvanyada ki zat aslında saidi nursiyi görmedi. Onu her zaman istismar etti. Saidi nursiyi kendi kirli hevesi için adeta kullandı. Şimdi CHP’yi destekleyerek saidi nursiyi ayaklar altına aldı. Savaş ay kendisi ile bir röportaj yapıyor. Ne diyor? Cebrail parti kursa ona oy vermem. Bunların malum bir televizyonu var. Bunlar sapıtmış. Bunlarda ualan var. Bunlarda takiye var. Bunlarda ne ararsan var. O yüzden 30 Mart çok anlamlı bir gündür.

Ey bu pensilvaynda ki zat. Yargı ve emniyetle hükümetimize saldırdı.  Arkadaşlarıma aileme saldırdılar. Kardeşlerim bu çirkin saldırılar için CHP’yi kullandılar. Şu çıkacak bu çıkacak. Yalan üstüne yalan söylediler. Şimdi de bu twit denen olayı kullanıyorlar. Bakanlarımıza hakaret ediyor. Ne dedik biz bu twitti kapatacağız. Dünya karşımızada da dikilse bu tehlikelere karşı tedbir almaktayız. Bu youtube bu facebook aileleri bitirir. Bunlarda montaj var. Bunlar nasıl hala bunları savunabiliyor. Benim milletime saldıranlara karşı biz tavır almayacakmıyız.

Şimdi bakıyorsun birileri çıkıp şunları söylüyor. Herkes Recep Tayyip Erdoğan gibi düşünmek zorunda değil. Hükümetimize karşı saldırılar var. Telekominikasyon maalesef işgal altında. Twitter’a uyarılar yapılıyor. Mahkeme bu hesabı kapatmıyor. Neymiş, batıda şöyle derler böyle derler. Bizim göbeğimizi birileri kesmeyecek. Biz kendi göbeğimizi keseceğiz. Ukraynada Kırım’da olanlar ortada hani demokrattınız? Hani özgürlükçüydünüz? Kardeşlerim aynı numarayı bize çekmek istiyorlar. Biz bu numaraya gelmeyiz. İşte bu CHP 160 bin kişinin öldürüldüğü Suriye’ye millet vekillerini gönderiyor.

Kardeşlerim bu CHP şimdi nasıl Kocaeli’nde nasıl milletten oy isteyecek. Kardeşlerim sizlere sesleniyoruz. Kocaeli’nde CHP’yi sandıkğa gömelim, sandıkları patlatalım. Bizim kimseden korkumuz yok. Asla boyun eğmeyiz. Bunlarda utanmak yok. Bunların pensilvanyadaki zatı hainlik diyor. Eğer bir hain varsa oda sensin sen. Eğer sen dürüstten neden kaçtı gittin. İnzivaya çekileceksen gel memleketinde çekil. Bunlarda olmuyorsa mekkede çekil medinede çekil.

Bunların inlerine kadar gireceğiz. Türkiye Cumhuriyeti’ne kafa tutmak neymiş göreceksiniz. Bu ahlaksızlık karşısında asla geri adım atmayacağız. Ülkemizi bu haşhaşilere asla bırakmayacağız. Ülke sınırlarımızı ihlal eden bir suriye uçağı vuruldçu. Genel kurmayımızı ve o pilotlarımızı tebrik ediyoruz. Biz siyaset yapıyoruz. Kardeşler bakınız şu Kocaeli bunu biliyor. Neymiş bayrakla reklam yapılmazmış. Bu bizim bayrağımız. Herkes yapsın. Bu nasıl bir mantık ben anlamıyorum. Kardeşlerim be oldu. Bakınız şu anda orada o bayrak dalgalanırken bir millet var. Şimdi bir gazete kalkıyor onu başka yönlere çekiyor.

30 Mart sandıklarından gümbür gümbür çıkacağız. Bunların ablaları varmış. Bizim ablalarımızda burada. Maşallah Allah nazardan saklasın. Kapı kapı dolaşmaya varmıyız. Onların abileri varmış. Abiler sizlere de geldi mi? Gerekeni söylediniz mi? İşte bizim abilerimiz de burada? Sandıkta hile yapılacak demeye başladılar. Sakın ha oy pusulalarına yazı mazı yazmayın. Oraya evet mührünü Ak Partinin altına vurun. Aksi taktide oyunuz geçersiz sayılır. Unutmayın CHP demek yolsuzluk demektir. Oy verme sırasında en küçük bir olumsuzlukla karşırsaınız hemen oradaki güvenlik birimlerimize haber verin. Mührü 10uncu sıradaki Ak Partiye vurun. 30 Mart akşamı Kocaeli’nden ben bir müjde bekliyorum. Zaten seçici kazanacaksınız. Fakat oy oranını daha yükseltmenizi istiyorum.

Kocaeli’nde sözüm var 1180 yataklı bir sağlık kampüsü yapacağız. Beledi 615 trilyon. Aynı şekilde 215 yataklı Gölcük devlet hastanesini yapıyoruz. Kocaeli’nde 33 bin seyirci kapasiteli stat kuruyoruz. Ama böyle alt kümelerde kalmak yok. Kocaeli’de yüksek hızlı trenle buluşturuyoruz. Yakında açıyoruz. Kocaeli’nde de büyük bir lojistik merkez yapıyoruz. Geçen geldik buraya köprünün ayaklarının açılışını yaptık. Bir törenle köprünün denizin 40 metre altında ki temelle kesonları buluşturduk. Böyle Kocaeli’ni tek koldan değil 2 koldan İstanbula bağlıyoruz. Ah kardeşlerim yol 95 kilometre kısalacak.

Ey gidi kılıçdaroğlu sen skk müdürüydün. Senin zamanında ilaç alamıyorduk. Kılıçdaroğlu geldimi buraya. Gebze’den gelenleri bir göreyim. Kardeşlerim 500 yataklı darica Farabi devlet hastanesini şehrimize kazandırdık. Toplu konutta Kocaeli’nde 14 bin konut inşaa edip sahiplerine teslim ettik. 100 kilometre bölünmüş yol yaptık. 2009 kocaeli ne aday olan zat çıtayı düşürdü. İzmit’i  bir göreyim. İzmit ilçemizde gereken dersi veriyor muyuz? 30 Mart bunlara ders verme günüdür.

Artık doğal gaz Kocaeli’nin her köşesin de var mı? Bizden önce neredeydi bunlar. Bunlar gerici gerici. Bunlarda modernizm diye bir şey yok. Bunlar tam bir gerici. Ben türkü türk olduğu için sevmiyorum. Kürdü kürt olduğu için sevmiyorum. Beni yaradan allah onlarıda yarattığı için seviyorum. İkincisi tek bayrak. Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Üçüncüsü tek vatan.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner85

banner96

banner23

banner16

banner7

banner82

banner84

banner18

banner19