DEĞER: SEN KİMSİN, HANGİ YETKİYLE SÖZLEŞME YAPIYORSUN!

Nihat Değer yapmış olduğu basın açıklamasında şu ifadelere değindi;

Başiskele’li Sy. AKP Belediye Başkan Adayı Zeki Aygün içine düştüğü büyük panik ve dağınıklık yüzünden bütün seçim yasaklarını ve Siyasi Partiler Kanunu’nu ezip geçen ve hiçe sayan işlere batmaya devam ediyor.

Bunun son örneği sanki hali hazırda mevcut Belediye Başkanı Sn. Ali Haydar Bulut yokmuş gibi, hem Belediye Yönetimi, hem yetkili Sendika hem de İşveren Sendikası adına söz söylemesi ve bir Toplu Sözleşmeyi imzalayacağını deklare etmesidir. Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki, seçimlere 12 gün kala, bugüne dek tıkanmış, emekçileri canından bezdirmiş bir toplu sözleşme için, Belediye ile hiçbir hukuki ilişkisi olmayan bir “aday”ın, söz söylemesi her şeyden önce “ahlaki” değildir.

Sn. Zeki Aygün’ün emekçiler ile ilgili zerrece bir derdi ve katkı verme niyeti olsaydı, Kocaeli’nde başta Yıldız Entegre, Ford Otosan, İzocam, Flormar, Posco-Hyundai Assan grevleri ve direnişlerinde, eski bir Milletvekili olarak “bir parça” çabası olurdu. Soruyoruz, Sn. Zeki Aygün’e ilimizde bu grevler ile binlerce emekçi işinden edilirken neredeydiniz? Bu grevlerin hangisinde emekçilerin yanında oldunuz? Kocaeli’nde İsrail menşeili bir özel firmada çoğu kadın 300 emekçinin bir yıldan fazla süredir yazın sıcağı kışın soğuğunda yaptıkları direnişe neden el atmadınız?

Çünkü siz işçi, emekçi dostu değilsiniz. Siz grev yasaklayıcısınız. Siz toplu sözleşmelerde açlık sınırın altında ücret veren, Asgari ücreti açlık sınırının çok altında reva görensiniz.

Sn. Zeki Aygün Derince Belediye Başkanlığı adaylığı için bütün umutlarının tükendiğini anlayınca, hem mevcut Belediye Başkanı Sn. Ali Haydar Bulut’u ezmiş, yok saymış, hem de seçim öncesinde tıkanan bir toplu sözleşmeyi imzaladığını! Beyan ederek, seçim dönemi boyunca tüm ilkeleri yerle bir etmiştir.

Ayrıca, böyle bir beyanat ile, 6356 SAYILI SENDİKALAR VE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ KANUNU’nu ve daha da önemlisi, Sendikal Hak ve Özgürlüklerin kullanımını tahrip etmiştir. Diğer yandan Sn. Zeki Aygün, Belediye’nin nasıl ve ne şekilde yetkilendirdiği meçhul işveren sendikası üzerinden Belediyeye sopa göstermesi çok manidardır. Bu Belediye 3 dönemdir hangi parti tarafından yönetilmiştir ki Sn. Aygün Belediye İdaresine rağmen işveren sendikasına ricat etmektedir? Hem Belediye, hem Yetkili Sendika hem de İşveren Sendikası adına söz söyleme cüretini bulabilen bir başka Belediye Başkan Aday’ını henüz bu meydanlar görmemişti.

SERTİF GÖKÇE İLE DERİNCE ‘OH’ ÇEKECEK

Her zaman işçilerden ve emekçilerden yana olduğunu ispatlayarak, sendika avukatlığı ve 2 dönem Kocaeli Baro Başkanlığı yapan Belediye Başkan Adayımız Av. Sy. Sertif Gökçe ve biz yıllarca sendikacı olarak yukarıda belirttiğimiz işçi direnişlerinin tamamında gerek kişisel gerekse partim CHP olarak yer aldık, destek verdik ve onlar ile direnişlerde alın teri akıttık.

Bu yüzden Derince Belediyesi emekçilerine sesleniyoruz, İşçi emekçiler ile hiçbir zaman birlikte olmamış, onları bir gün bir anlamak istememiş, Sn. Zeki Aygün’ün demeçlerini dikkate dahi almayın. Derince’ye bizler hep birlikte geldiğimizde, emekçilerin tüm sorunları sendikalarımız ile kol kola çözülecek ve çok daha yüksek ücret oranları ile toplu sözleşmeler imzalanacaktır. Bunu yapacağız çünkü daha önce de yaptık. Ayrıca herkes bilir ki bir Belediye Başkanı “işçisine zam vermek istediğinde bunun önünde hiçbir yasal engel bulunmamaktadır”. Görev süresinin her anında, istediği zaman “ek protokol” ile bu zammı hayata geçirebilir. Bu yüzden Sn. Aygün, hali hazırda Kocaeli’nin en huzursuz mutsuz Belediye emekçileri olan Derince Belediye işçilerine söylediği sözlerin hiçbir noktasında samimiyet yoktur.

*Derince’lilerin adayı Av. Sertif Gökçe ile Derince halkı ve Belediye emekçileri derin bir oh çekecek,

*Derince Belediyesinin tüm çalışanları şunu iyi bilmelidir. Kocaeli’de ki tüm ilçe belediyelerinde çalışanların alacağı zamdan daha yüksek zam alacaklar,

*Şimdiye kadar olan tüm alacakları da kuruşuna dek ödenecek,

 *Onurlu bir yaşamı sağlayacak yüksek ücretleri toplu sözleşmeler ile garanti altına alınacaktır.

 *Tüm Derince halkımıza ve emekçilere saygı ile ifade ediyoruz.

                                                                                                            NİHAT DEĞER

                                                                                             CHP DERİNCE İLÇE BAŞKANI

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
oflu 5 ay önce

ilçe başkanı doğru demiş adam başkan olmadan imza atıyor sanki çantada keklik seçimler.boş vaatlerle seçimi oldu bittiye getiriyorlar

Avatar
Belediyeden 5 ay önce

SAYIN BAŞKAN ZEKİ AYGÜNE ZATEN İNANMIYORUZ ONA OY VERİRSEK BAYRAMDA VERECEĞİ 500 LİRAYIDA VERMEZ YALAN SÖYLÜYOR FARKINDAYIZ AMA HALKTA FARKINDA OLMALI.ZEKİ BEY GELİRSE DERİNCE ÇOK DAHA KÖTÜYE GİDECEKTİR.

Avatar
Derinceli 5 ay önce

Sayın Zeki Aygün işçi direnişlerini kırmakla uğraşan düşüncenin siyasi aktörlüğünü yürütürken Baro başkanlığı sürecinde sayın Sertif Gökçe işçilerin direniş alanındaydı.Şimdi kimin işçiye daha yakın olduğunu 31 martta kararı vereceğiz.

Avatar
işçi 4 ay önce

haydar buluta yazıklar olsun derince işçisini düşürdüğü duruma bakın.zeki aygün.ve mustafa polatı kahraman yapıyor.sana yazıklar olsun haydar.kendin bir sözleşmeyi yapamadın .çık sözleşmeyi yap zekinin verdiğinin üstüne 5 poan da sen ver işçilerden birde helallıkta al kahraman ol ve çarşı pazar rahat rahat dolan .işçiler seni gördüklerinde işte benim başkanım desinler.ama sen bunu yapacak kapasitede değilsin.senin adına zeki ve polat yapar artık

Avatar
Halife karabulut 5 ay önce

Zeki bey iki dönem vekillik yapmış iktidarın il başkanlığını yapmış Kocaeli in hangi sorununu gündeme getirmiş onun tek derdi kendi batan ekonomisini düzeltmek kapattığı şirketinde çalışanların hakkını önce ödesin

Avatar
Neşat 5 ay önce

Derince belediyesi önce benim 13bin TL limi versin ondan sonra konuşsunlar boş boş konuşma olmuyor sayın Nihat başkamın

Avatar
Derinceli 4 ay önce

Derincenin şu 3 dönem dir çektiğiyle dram filmi olur

Avatar
Seçmen 4 ay önce

Her iki siyasi parti adayı aynı. birisi sermayedar ötekisi sermaye vekili. Zeki Aygün işçiyi her zaman ezdiği ve sorunlarını dile getirmediği gibi, Sertif Gökçe işveren vekilliği ve banka vekilliği yaparak geçimini sağlamakta. Bu durumda da birbirlerinden hiç farkları yok. Aynı zamanda sandığa gittiğinizde Abdullah Eryarsoy (Akp İl Başkanı) ve Sertif Gökçe’nin iş yeri adreslerinin aynı olduğu ve ortak olduklarını unutmayın.

banner2

banner4

banner16

banner19

banner23

banner5

banner7

banner17

banner18