İŞTE SERTİF GÖKÇE’NİN SEÇİM BEYANNAMESİ

CHP ve İYİ Parti’den oluşan Milli İttifak’ın Derince Belediye Başkan Adayı eski Baro Başkanı Avukat Sertif Gökçe bugün Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde seçim beyannamesi açıklama ve meclis üyesi aday tanıtım programını gerçekleştirdi. Binlerce vatandaşın katıldığı programda içeriye sığmayan vatandaşlar için dışarıda da sinevizyon eşliğinde sunum yapıldı. 

AMACIM; İZ BIRAKMAK

Programda konuşma yapan Derince Belediye Başkan adayı Sertif Gökçe şu ifadelere yer verdi: “Bizi bağrınıza bastınız. Biz sizi çok evdik ve benimsedik. Seçime başlarken Derince’de sevgi kazanacak demiştik. Bugün görüyorum ki 31 Mart olmadan Derince’de sevgi kazanmış. Ben bu yola sizi talebinizle çıktım. Bunun için çok mutlu ve gururluyum. Binlerce kişini umudu içiyim adayım. Amacım belediye başkanı olmak değil, Derince’de iz bırakmak. Birileri diyor ya biz gönül belediyeciliğiyiz. 15 yıldır gönüllere girmeyenler nasıl gönüllere girecekler? Akşam dolduğunda karanlığa gömülen bir ilçeye biz talip olduk. Bu durum bizi üzüyor ama korkutmuyor. Biz bu sorunların hepsini çözmeye yönelik projelerimiz var. Bunları çözmek için söz veriyorum.

140 BİN KİŞİNİN BELEDİYESİ OLACAK

Derince artık başka ilçelere otelcilik yapmayacak. Derinceli artık iyi ki Derinceliyim diyecek. Artık Derince’nin hakkı yenilmeyecek. Geleceğimizi savunacağız ve kazanacağız arkadaşlar. Saygı, sevgi ve dürüstlükle kazanılmayacak bir şey yok. Biz haklıyız ve kazanacağız. İki hedefimiz var sosyal ve üreten belediyecilik. Önce insan, insan odaklı belediyecilik yapacağız. Belediyenin bütün tesisleri halkın olacak. Herkes faydalanacak. Hiç kimseyi ötekileştirmeyeceğiz. 140 bin kişinin belediyesi olacağız. Haktan ve hukuktan yana olacağız. Kapımız herkese açık. Belediyeden çalışan tüm işçilerinin hakları biz de olacak.

HARAM YEMECEĞİZ

Şu an belediyede çalışan işçiye öğle yemeği yok. Servisi yok. Biz alın teriyle çalışan herkese saygı duyarız. Öğle arasında 2,5 TL’ye döner ekmek yiyen işçi görünce içim parçalanıyor. Onlara bizim zamanımızda 4 çeşit yemek vereceğiz. Biz onların yüzünü güldüreceğiz ki halkımızın da yüzü gülsün. Asla israf yapmayacağız. Haram yemeyeceğiz. Birlikte yöneteceğiz. Biz her şeyi en iyi bilen kişi değiliz. Bir belediye başkanının yapması gereken şey bilenlerle çalışmak. Biz halkı, muhtarları, kent konseyini projelere katacağız. Artık ranta, betona yatırım yapmayacağız. İnsana, eğitime, sağlığa yatırım yapacağız.”

Sertif Gökçe’nin seçim beyannamesi şu şekilde:

KÖYLER İÇİN ENTEGRE HAYVANCILIK VE ZİRAİ PROJELER

Hayvancılığın daha da ilerlemesi Derince'nin gelişmesi ve ekonomik gelirinin artması için yeni bir proje yükseliyor. Hayvansal üretimin Derinceye daha çok gelir getirecek Entegre Hayvancılık Tesisi,  Derince’nin gelişmesine katkı sağlarken, Halk Et ve Halk Süt Kocaeli ekonomisinin büyümesine destek olacak. Köylülerimizin ürettiği hayvansal gıdalar ve tarım ürünleri, Köy Tesis Marketlerimiz ile aracı olmadan tüketiciye ulaşacak.

KENT MEYDANI PROJESİ

Derince'nin değişen ve gelişen yapısına yeni bir soluk kazandıracak "Kent Meydanı" projesi ile her alanda örnek ve yeşil bir proje çalışması hazırlanacak. Bu örnek proje ile Derince yeni bir kimlik kazanacak. Projemizle beraber Derince halkı tüm resmi işlemlerini tek çatı altında kolayca halledebilecektir.

DERİNCE HAYVAN BARINAĞI PROJESİ

Derince Belediyesi olarak sokakta zor durumda kalan dostlarımız için yeni bir "Hayvan Barınağı" projesini devreye sokacağız. "Hayvan Barınağı Projesi" ile sokak hayvanları için Belediyemize düşen sorumluluk ve görevler eksiksiz olarak yerine getirilebilecek, ayrıca kent sakinlerinin huzuru ve sağlığı için de gereken tedbirleri alabilecek konuma geleceğiz.

AQUAPARK VE OTEL PROJESİ

Derince turizmini canlandıracak Aquapark ve Bungalov Otel projesiyle, kıyı şeridimiz tatilcilerin uğrak yeri olacak. Her biri özel olarak dizayn edilmiş bungalov evlerimiz ve aquaparklarımızda şehir dışından da ağırlayacağımız misafirler ile Derince ekonomisi büyük bir ivme kazanacak.

SAHİL DÜZENLEME

Kıyı şeridimizde yapılacak düzenlemeyle halkımızın kumsala olan hasreti son bulacak. Çocuklarımızın, gençlerimizin ve her yaştan insanımızın rahatlıkla yüzebileceği, dinlenebileceği, sohbet edeceği sahil düzenlemesi ile Derince halkına yaşanılabilir mekanlar ve alanlar sunmayı hedeiyoruz Derince esnafımızın da kazanacağı bu projelerle ayrıca gençlerimize istihdam sağlamış olacağız.

ÜST GEÇİT PROJESİ

Derince çevresinde yayalarımıza ayrılan kaldırım alanlarının yetersizliği ve güvenlik problemleri nedeniyle geliştirdiğimiz “Üst Geçit" projemiz ile yayalarımız için güvenli alanlar sağlıyoruz Engelli vatandaşlarımızın rahat bir şekilde kullanabileceği projemiz ile Derince halkına kolaylık sağlamak ilk amacımız.

YAŞAM MERKEZİ

Engelli ve yaşlı vatandaşlarımızın ihtiyaçları Belediye olarak önceliğimiz olacak. Bu kapsamda engelli ve yaşlı vatandaşlarımızın hayata daha fazla ortak olabilecekleri etkinlik alanları tasarlanacak. Her vatandaşımıza özel olarak hitap eden "Yaşam Merkezi" Derince'nin en sosyal alanlarından biri olacak.

SPOR ALANLARI

Derince halkının kolayca erişebileceği ve daha zinde bir hayat için ihtiyaçları olan her şeyi bir arada bulabilecekleri yepyeni bir spor alanı imkanı sunuyoruz. Yürüyüş alanları, basketbol ve futbol sahaları, çocuk oyun parkı ile hem kaliteli vakit geçireceksiniz hem de yeşille iç içe bir spor alanının tadını çıkaracaksınız.

TAZİYE EVİ

"Sosyal Belediyecilik' anlayışıyla hazırladığımız "Taziye Evi" projemizle halkımızın yaşamına dokunacak en acı günlerinde yanlarında olacağız. Derince bölgesinde halkımızın ihtiyacı olan, taziye kabullerini daha rahat yapabilecekleri bir ortama kavuşturmuş olacağız.

TAHTALI GÖLET EKOLOJİK KÖY PROJESİ

Şehrin kalabalığından uzakta, Tahtalı Göleti kıyısında halkımızın günübirlik ve konaklamalı olarak vakit geçirebileceği Ekolojik Köy Projemizi hayata geçireceğiz. Bu proje ile köylülerimiz, ürettiği ürünleri organik satış alanlarında halkımız ile buluşturabilecek. Yapacağımız seminer ve eğitim salonlarından şehir dışından gelen vatandaşlarımız da faydalanabilecek. Özlenen köy hayatı deneyimi yaşayarak farklı bir tatil yapabilecektir.

ÜNİVERSİTE HASRETİ BİTECEK

Kocaeli'nin her ilçesinde olan fakat Derince'de olmayan Kocaeli Üniversitesi'ne bağlı Derince Yerleşkesi oluşturulması adına gerekli adımları atacağız

60 EVLER E-5 BAĞLANTISI

60 Evler Mahallesi'nin E-5 bağlantı yolunu çözerek trafik sorununu ortadan kaldıracağız.

ULAŞIMDA ENGEL YOK

Engelsiz Toplu Taşıma Durağı projemiz ile engelli vatandaşlarımızın toplu taşıma araçlarını daha rahat bir şekilde kullanmalarını sağlayacağız.

BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ

En küçük yerleşim birimi olan mahallelerin yönetiminden sorumlu muhtarlar ve mahalle sakinleriyle bir araya gelerek halkın talep ve isteklerini anında karşılayacağız.

BİRLİKTE EĞLENECEĞİZ

Sosyal ilişkilerin güçleneceği bir ortam oluşturmak için her yaştan insana hitap eden etkinlikler ve festivaller gerçekleştireceğiz.

DAHA GÜVENLİ YAYA YOLLARI

İnsan odaklı belirlediğimiz çevre düzenlemesi politikası çerçevesinde yaya kaldırımlarını her yaştan vatandaş için daha güvenli ve kullanışlı hale getireceğiz.

HİJYENİK KURBAN ALANLARI

Vatandaşlarımızın kurban kesme ibadetini daha hijyenik ve kolay gerçekleştirebilecekleri kurban kesim alanları inşa edeceğiz.

KÜÇÜK DOSTLARIMIZ İÇİN

Yaşadığımız dünyayı paylaştığımız canlılardan olan hayvanların beslenme, sağlık, barınma gibi temel ihtiyaçlarını gidermek için emek harcayan tüm hayvanseverlerin çalışmalarını daha organize ve rahat yürütebilmeleri için gerekli alanları sağlayacağız.

ÇOCUKLARIMIZ İÇİN SOSYAL FAALİYETLER

"Ağaç yaşken eğilir." anlayışıyla, geleceğimiz olan çocuklarımızın hayvan ve çevreye duyarlı bir birey olarak yetişmeleri için eğitici ve farkındalık kazandıran sanatsal faaliyet ve yarışmalar düzenleyeceğiz.

SORUNLARI BİRLİKTE ÇÖZECEĞİZ

Halka yakın bir belediyecilik anlayışıyla vatandaşlarımızın istedikleri zaman ulaşabileceği, istek ve şikayetlerini ileterek sorunlarına çözüm arayabileceğimiz bir danışma hattı oluşturacağız.

YERİNDE KENTSEL DÖNÜŞÜM

Vatandaşlarımızı, alıştığı sosyal ortamdan koparmadan ve mağdur etmeden başlatacağımız kentsel dönüşüm projesi ile doğal afetlere dayanıklı binalar inşa edilmesini sağlayarak modern bir Derince inşa edeceğiz.

DAHA TEMİZ DERİNCE

Gerek sağlığı tehdit etmesi gerek görüntü kirliliği sebebiyle çöp konteynerlerini yer altına alınmasını sağlayarak daha temiz sokaklar ve dolayısıyla daha temiz bir Derince için çalışacağız.

PARKOMATI KALDIRACAĞIZ

Haksız yere uygulanan otopark ücretlerini kaldırarak vatandaşlarımıza ücretsiz otopark alanı sağlayacağız.

DERELERİMİZ GÜVENCE ALTINDA

Derelerin temiz olması ve su taşkınlıklarına sebebiyet vermemesi için gerekli ıslah çalışmalarını yapacağız.

YAŞLILARIMIZIN YANINDAYIZ

Baştacımız yaşlılarımızın ve bakıma muhtaç tüm vatandaşlarımızın kişisel bakımlarını üstlenerek maddi manevi yanlarında olacağız.

KÜLTÜR SANAT KENTİ OLACAĞIZ

Sanat ve Kültür Sokağı projemizle Derince halkının her yaştan vatandaşımıza hitap eden etkinliklerde buluşmasını sağlayarak sanatın ve kültürün güzelliklerinin yaşantının bir parçası olmasını sağlayacağız.

KURUMSAL HİZMETLER SAĞLANACAK

Türk Telekom, İzgaz, Trafik Tescil Şubesi ve Araç Muayene İstasyonu gibi şubelerin açılmasını sağlayarak vatandaşlarımızın ulaşmasını kolaylaştırmak adına müşteri hizmetleri ağını kurduracağız. Her mahalleye fiber internet alt yapısının getirilmesini sağlayacağız.

KAPALI PAZAR ALANLARI

Mahallelerimize kapalı semt pazarları projemiz sayesinde vatandaşlarımızla pazarcılarımızı modern bir ortamda buluşturarak temiz ve kolay bir alışveriş yapılmasını hedefliyoruz.

STK'LARA SAHİP ÇIKACAĞIZ

Toplum yararına çalışan tüm sivil toplum kuruluşlarının çalışmalarını kolaylıkla yürütebilmesi için faaliyetlerini gerçekleştirebilecekleri ortak alanlar inşa ederek her türlü destek sağlayacağız.

TRAFİK SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ

Giderek büyüyen ve gelişen Kocaeli'nin en önemli parçalarından biri olan Derince’mizi, büyümeye karşı hazır hale getirmek adına şehiriçi ulaşımda iyileştirmeler yapacağız ve otopark alanlarını genişleteceğiz

TIR PARKI İNŞA EDECEĞİZ

Şehirlerarası veya uzun yol tır şoförlüğü yapan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını giderebileceği ve dinlenebileceği tır parkı inşa edeceğiz.

ÇENESUYU'MUZA DEĞER KAZANDIRACAĞIZ

Kocaeli’nin değeri, Derince’mizin kalbinden doğan Çenesuyu markasının tüm Türkiye'ye duyurularak ülke çapında bir değer kazanması için çalışmalar yapacağız.

GÜVENLİ ÇOCUK OYUN ALANLARI

Çocuklarımızın güzel vakit geçirebileceği ve ebeveynlerinin içi rahat edeceği eğitici ve eğlenceli oyun alanları inşa edeceğiz.

İŞ GÜCÜMÜZE SAHİP ÇIKACAĞIZ

Günümüzün en büyük sorunlarından işsizliğe çözüm olabilmesi için özgeçmişlerin toplandığı ortak bir CV havuzu sistemi kurularak ilçemizdeki işverenler ile iş arayan vatandaşlarımızı ortak bir platformda buluşturacağız

HUZURLU BİR DERİNCE

Vatandaşlarımızın günlük hayatına huzur ve sakinliği getirmek için her türlü gürültü ve görüntü kirliliğini önleyeceğiz.

SERTİF GÖKÇE KİMDİR?

12 Mart 1972 Ardahan Çalabaş doğumlu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. 1991 yılından beri Derince’de ikamet ediyor. 1999 yılından beri Kocaeli Barosu’na kayıtlı avukat. 2014-2018 yılları arası iki dönem Kocaeli Barosu Başkanlık görevimi yürüttü. Gökçe, Derince Birlik Spor Kulübü Başkanlığı ve Kocaelispor Kulübü Denetim Kurulu üyeliği görevlerinde bulundu. 1999-2001 yılları arasında CHP İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyeliği, 1999-2001 yılları arasında CHP İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyeliği, 2001-2003 yılları arasında Derince ilçe yönetim kurulu üyeliği ve 2003-2005 yılları arasında ise CHP İl yönetin kurulunda eğitim sekreterliği görevlerinde bulundu. Evli 2 çocuk babası.

DERİNCE BELEDİYESİ MECLİS ÜYESİ ADAYLARI

Ali Haymanalı, Metin Yağız, Hakan Eryürek, Nurcan Acaroğlu Göktaş, M: Nuri Paşa, Erhan Akpınar, Neslihan Gizem Sarıkaya, Yakup Deniz, Yılmaz Filiz, Merve Tüysüz, Mustafa Çalık, Ali Avcı, Zübeyde Güven, Halife Karabulut, Y. Emre Şimşek, Dudu Ceviz, Levent Alpak, Mehmet Turan, Şenay Şengül, Yusuf Giray, İbrahim Türkçakal, Nezahat Sarıçiçek, İsmail Çelik, Murat Zorlusönmez, Zeliha Çelik, Caner Yeni, Muhammet İşçen, Pınar Yazıcıoğlu, R. Özcan Elden, Fatma Çiftçioğlu, Ozan Aşık.

Anahtar Kelimeler:
Sertif GökçeChp Derince
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ÇAKIRBEYLİ 3 ay önce

SERTİF BEY SİZİ YÜREKTEN KUTLUYORUM.ALLAH YAR VE YARDIMCIN OLSUN İLK DEFA CHP OY VERECEM SİZİN BU AZİMLİ ÇALIŞMANIZDAN DOLAYI TÜM AKRABALARIMLA VE ÇEVREMLE SİZ GÜZEL İNSANIN YANINDA OLMAK BİZLERİ HEYCANLANDIRIYOR..BAŞKANIM SİZ RAHAT OLUN SESSİZ ÇOĞULUK .DOĞRUSUNU YAPAR SLM.

Avatar
Millet 3 ay önce

Dün mükemmel bir kalabalık vardı.bu olay bitmis ALLAHİN iZNİYLE martın sonu bahar

Avatar
Derinceli 3 ay önce

TEVAZU HOŞGÖRÜ İLE SERTİF BAŞKAN GELİYOR.

Avatar
kenan yeşiltaş 3 ay önce

başkan hayırlı olsun derincemize projelerin

banner2

banner4

banner16

banner19

banner23

banner5

banner7

banner17

banner18