TANJU YILMAZ MÜDÜR OLDU! CHP’DEN SERT TEPKİ GELDİ

Sosyal medya hesabından Atatürk’e hakaret eden AKP Derince İlçe Gençlik Kolları Başkanı Tanju Yılmaz’ın, Zeki Aygün tarafından Yelken A.Ş.’den sorumlu müdür yapılmasına CHP’den çok sert tepki geldi. 

Konuyla ilgili CHP Derince İlçe Gençlik Kolları’nda yapılan açıklamada, “Mustafa Kemal Atatürk’e ve Cumhuriyet’e hakaret edenler Derince’de ödüllendiriliyorlar” denildi.  4

CHP’li gençlerin açıklaması şöyle;

“31 Mart yerel seçimlerinin sonuçları ile ilgili İlçe Seçim Kurulu’na, İl Seçim Kurulu’na ve Yüksek Seçim Kurulu’na yaptığımız 350 sayfalık üç itiraz da haklı gerekçelerimize rağmen reddedildi. Bu seçimde adayımız Av. Sertif Gökçe gönüllerin kazananı olmuş ve beş yıl sonraki seçimlere umutla ve kesin bakmamızı sağlamıştır.  Üç dönem Derince’yi yönetemeyen Derince’nin on beş senesini heba eden bir anlayış umarız bu sefer Derince’de icraat gösterir derken Zeki Aygün’den ilk icraat atamalar geldi. Uzun bir süre AKP Derince Gençlik Kolu başkanlığı yapan Tanju Yılmaz’ı Yelken AŞ ‘den sorumlu müdür yaptı. Yani her zamanki gibi halka değil kendilerine icraat sağladılar. Tanju Yılmaz daha önce bir sosyal medya paylaşımıyla Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu ve ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü kastederek demiştir ki; ‘93 yıllık garabetin çocuğu Atan ne ki sen ne olacaksın’ Cumhuriyet rejimini garabet olarak gösteren Yılmaz, Mustafa Kemal Atatürk’e alenen hakaret etmiştir. Son zamanlarda Cumhurbaşkanı’na hakaretler cezalandırılırken maalesef Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e ve Cumhuriyet’e hakaret edenler Derince’de ödüllendiriliyorlar. Derince Belediye Başkanı Sayın Zeki Aygün’e soruyoruz; Tanju Yılmaz’ı Yelken AŞ müdürü yapmanızın Mustafa Kemal Atatürk’e, Kemal Kılıçdaroğlu’na ve Cumhuriyet’e sarf ettiği bu hakaret ile ilgisi var mıdır?  Çünkü, geçmişinize baktığımızda Mustafa Kemal Atatürk’e ve Cumhuriyet’e nefret duyan insanlara hayranlık duyduğunuzu görüyoruz. Size çağrımız;  Derincelilerin nezdinde kabul görmeyen, Derincelileri yaralayan ve üzen bu yanlıştan derhal dönmelisiniz!”

Anahtar Kelimeler:
Tanju YılmazZeki Aygün

banner2

banner4

banner16

banner19

banner23

banner5

banner7

banner17

banner18