GÜLEN: HEDEFİM 45 BİN OYLA BELEDİYE BAŞKANI OLMAK

SAYIN BAHÇELİ BİZİM İÇİN DARICA’YA GELDİ

- Bugüne kadar Devlet Bahçeli hiç Darıca’ya gelmedi ancak sizin adaylığınızı ilan edince Darıca’ya geldi. Bu da sizin Bahçeli nezdinde ağırlığınızı ortaya koydu. Bahçeli ile ne zamandan beri görüşüyorsunuz ve size bu kadar değer vermesinin özel nedeni var mı?

Milliyetçi Hareket Partisi’nin Genel Başkanı’nın, Liderinin Darıca’ya gelmesi tüm Darıca’yı olduğu gibi bizi de çok mutlu etti ama burada bir öncesi de var bunun. Milliyetçi Hareket Partisi bu dönem 2014 seçimi için bir karar aldı ve dedi ki; “Biz 13 ay önceden fitili ateşliyoruz ve Söğüt MHP için de Türk Milleti için de önemli bir yeri var biliyorsunuz. Osmanlı’nın kurulduğu yer. Söğüt’ten ilk açıklamayı yaptı, Türkiye genelinde ikinci açıklamayı da Darıca’da yaptı. Özel nedeni hakikaten yok. Özel bir nedeni teşkilat içerisinden çok ciddi bir şekilde uyum göstererek, teşkilatın kadın kolları, ülkü ocakları, ilçe yönetimi ve il yönetimi ile de beraber Arif Gülen isminde yoğunlaşması. Bugün hala belediye başkanı olup da bırakın Devlet Beyin açıklanmasını adaylığını onaylatamayanlar var. Bu ilçede 6 tane aday adayı vardı; ama o aday adayları Arif Güven ismini duyunca, “Evet, Arif Bey Milliyetçi Hareket Partisi için Darıca’da oy anlamında ve belediyeyi alma anlamında daha iyi bir isim ve biz de bunun etrafında kenetleniriz” mesajını verdi.  Genel başkan ile hukukumuza gelince; ben Genel Başkanım ile 9 yıl önce tanışma şerefine ulaştım ve bire bir görüşmemiz olmuştu. Ama bu siyasi olmadı. Ben iş adamı kimliğin ile ve Milliyetçi Hareket Partili, ülkücü bir iş adamı kimliğim ile tanışmıştım. Onun dışında Sayın Genel Başkanımız ile herhangi bir hemşerilik akrabalık ki arkadaşlık ve dostluk gibi haddimiz söz konusu olamaz. Sayın Genel Başkanımız iyi bir gözlemleyicidir, iyi bir araştırmacıdır. Demek ki bizi iyi biliyordu, Darıca’ya, teşkilata inandı ve geldi bizim kolumuzu kaldırdı. Bu benim için, teşkilat için çok büyük bir gurur. Burada sadece Kocaeli bölgesinde değil Türkiye genelinde MHP nezdinde de değil, resmi olarak şu anda AKP ya da CHP herhangi adayını birkaç tane dışında açıklamadı. 2 hafta önce 220 tane aday açıkladı, Ankara’da Devlet Bey. Milliyetçi Hareket Partisi’nin yerel yönetimlere çok ciddi hazırladığının en büyük göstergesidir. Bugün 12 tane büyükşehir belediye başkan adayını Sayın Genel Başkan bir arada açıkladı sadece Arif Gülen için Ankara’dan geldi, açıkladı ve Ankara’ya geri gitti. Yani İstanbul’a düğüne gelirken uğramadı ya da Darıca’ya açılışa gelirken uğrayıp açıklamadı. Özellikle bu programı yaptı ve bize de Sayın Genel Başkanımızın bu güvenine ve jestine daha fazla çalışarak o sorumluluğu daha ağırlığını hissederek belediyeye almaktan başka bir şey düşmez. Bizi mutlu etmiştir aynı zamanda işimizi zorlaştırmıştır. Çünkü herhangi bir ilçe değiliz. Genel Başkanının gelip inandığı ve “Yol arkadaşımı Arif Gülen’i size, sizi Arif Gülen’e emanet ediyorum ve Darıca’yı istiyorum” dediği bir yer ama çok özel bir nedeni yok.

AİLEM HEP YANIMDA OLDU

- Babanız Darıca Belediyesi Zabıta Amirliği’nden emekli oldu. Sizin belediye başkan adayı olacağınızı duyan babanız bu durumu nasıl karşıladı?

Hani bir laf vardır, şaka da yaparlar, “Bana bak dersin.” “Size belediye baksın” derler. Bize belediye baktı, 25-30 yıl belediyenin ekmeğiyle suyuyla büyüdük ama biz her 5 yılda bir büyük sancılar yaşadık. Çünkü siyasetin olduğu yerde korkular olur. Her 5 yılda bir gelen gelen belediye başkanı,  “acaba babamız işinden olacak mı, göreviyle oynanacak mı diye”  o korkuları yaşardık. Babam siyaseti çok sevmez çünkü babam devlet memuru. Belediye başkanlığı kamu göreviyle beraber aynı zamanda çok ciddi bir siyaset ve yıpratıcı olduğunu biliyor. Sağ olsun şuana kadar verdiğim tüm kararlarda yanımda olmuş ve saygı duymuştur. Sadece annemin ve babamın endişesi bu işin sonucunda başarısız olma durumunda benim bu işi çok içerleneceğim dert edineceğim gibi her anne babanın çocuğu gözüyle baktığında savunmacı tedirginliğinin dışında hiçbir tedirginlikleri yok, hatta destekleri var. Babam kendi emekli olduğu belediyede oğlunu başkan olarak görmekten mutlu olacağını ifade etti ve bugün elinde ajandası bir parti görevlisi gibi kapı kapı dolaşarak oy istiyor. Ailemin, babamın, annemin, herkesin koşulsuz desteğini almış bulunmaktayım.

- Aday olduktan sonra çalışmalarınız hangi yönde oldu. Mesela günlük bir programınız var mı? Sabah kalktığınızda nereye gidiyor, akşama kadar neler yapıyorsunuz?

13 Mart’ta adaylığımız açıklandı ve bu geçen 6 ayı serbest çalıştık diyebiliriz. O da şöyle; bizim en önemli gayemiz vatandaşa dokunmak ve ev ziyaretleri. Bir plan yapmadık çat kapı ziyaretlerde bulunduk. Cenazeler, planlı düğün ve açılışlar ve ev sohbetleri oldu. Neredeyse 4-5 saat uyuyoruz. Günlük 1-2 saatimi şirkete ayırıyorum çünkü belediye başkan adaylığı ve siyaset boş zamanlarınızda yapılacak bir iş değil. Dolayısıyla iddialı bir belediye başkan adaylığı aynı paralelde yürümüyor. Sabah görüşmelerimiz yoksa esnaf ziyaretleri ile başlıyoruz. Her sabah bir berber de tıraş olurum. Berber arkadaşımızla günün kritiğini yapıyoruz. Çünkü siyasetin kulisidir oralar. Her öğlen yemeğimizi bir esnafımızın lokantasında yiyoruz. Bu süreçte de sürekli esnaf ziyareti yapıyoruz; akşam 6’dan sonra da seçim strateji merkezindeki arkadaşlarımızın planladığı ev ziyaretlerine gidiyoruz, hafta sonu eğer düğün ve program yoksa. En çok üzerinde durduğumuz ev ziyaretleri. Biz şu ana kadar 3850 evi ziyaret ettik sadece Ramazan Ayında 1300 evi eşimle dolaştık ve ateş almaya girmedik. Girdik sohbet ettik projelerimizi anlattık ve insanların üstünde etki bıraktığımıza inanarak çıktık. Esnaf ziyaretlerimiz de bizim öyle kalabalık gruplarla, arkamızda ilçe teşkilatı, meclis üyeleri ile olmuyor en fazla 3- 4 kişilik bir ekiple giriyoruz. Esnafın asli işi müşterilerine hizmet vermek, ekmek parasını çıkartmaktır. Biz esnafın yanına gittiğimizde hayat durmuyor. İki seçenek var, ya 30 kişilik ekiple cadde de yürüyüp esnafa uzaktan “hayırlı işler” deyip geçeceksiniz ya da az kişi ile gideceksiniz. Çünkü çok kişi ile gittiğinizde esnafı rahatsız edersiniz. Belli saati olmadan, seçmeden yani ben birahaneye de giriyorum. Darıca’da olan gece kulüpleri var onlara da giriyorum, tekel bayisine de giriyorum, tuhafiyeye de giriyorum yanımda eşim varsa bayan kuaförlerine de giriyorum. Herhangi bir ayrım yapmadan cadde üzerindeki bütün esnaflara uğruyorum sohbet ediyorum. İlla bizi desteklemesi yâda destekliyor olması anlamında değil. Biz girdiğimiz yerde muhalefetse de niçin muhalefet olduğunu oturup sohbet edecek bir süreç ayırıyor ve kesinlikle genel siyaset yapmıyoruz.

ŞÜKRÜ KARABACAK DARICA’YA NE YAPTI?

- Darıca Sahili’nin ve Bayramoğlu Adası’nın bugüne kadar turizm açısından canlandırılmadığını ve belediye başkanı seçilmeniz durumunda en çok üstünde duracağınız yerin Darıca Sahili olacağını vurguladınız. Eğer başkan seçilirseniz sahilin turizm açısında canlanması adın neler yapacaksınız?

Şöyle başlamak istiyorum, Darıca Sahili 16 km ve Marmara’nın en uzun sahil şeridi. Darıca’nın böyle bir nimeti var elinde fakat bu rekora bir rekor daha ekliyor Darıca, bir bu kadar da bu sahili kullanamayan bir ilçe. Burada 2 tane sorun var birincisi zihniyet. Yani sahilde ne yapılır, turizm çalışması yapılır. Turizm çalışması neyi gerektirir plajı gerektirir, eğlence merkezini, 5 yıldızlı oteller, restoranları gerektirir. Şu andaki mevcut yönetim bu saydıklarımdan çekiniyor. Yeni bir oluşuma karşı bunun nedeni ise burada alkol tüketilecek olması bunu mevcut yönetim istemiyor. Ben de milliyetçi muhafazakâr partinin adayıyım, alkol kullanmıyorum ve alkolizme de karşıyım. Çünkü alkol kullanan kişilerin sağlık problemleri olması yönünden alkole kesinlikle karşıyım. Benim inancıma göre alkol haramdır ve ama benim inancım şunu der “insanlara ve inançlarına saygı duyacaksınız”. Sosyal içicilerin ya da ailesi ile birlikte fasıl dinlemek isteyenler, ailesi ile sahilde deniz kenarında balık yemek isteyenlerin, isteyen alkollü mekân isteyen alkolsüz mekâna gidebileceği fakat devlet olarak asayişini ve huzurunu sağlayabileceğimiz bir Darıca’dan bahsediyoruz. Peki, sadece bütün derdimiz alkol mü? Hayır!

Bayramoğlu’ndan bahsetmek istiyorum size. Benim 25 yıl önce simit sattığım, dondurma sattığım, 20 yıl önce cankurtaranlık yaptığım yerde, İbrahim Tatlıses’i, Bülent Ersoy’u, Çoşkun Sabah’ı, devlet büyüklerini, yazarları, şairleri tanıdığım görme fırsatım bulduğum bir yerdi Bayramoğlu. Haftalık konserlerin olduğu, tüm İstanbul’un buraya aktığı, yazın Darıca’daki gençlerin, işsizlerin iş bulduğu, ticaret yaptığı bir kentti. Bayramoğlu köreldi. Plajıyla, hizmet gitmeyerek şehir mobilyaları anlamında da köreldi. Biz de kademe kademe kendini geliştirmesi gereken Bayramoğlu’nu maalesef körelten yönetimi kınıyoruz ve Darıca’yı Dünya’ya açacak tek anahtar, oranın çok güzel eğlence ve tatil merkezi haline getirilmesi ve 16 kilometrelik sahilimizi en güzel şekilde projelendirerek geliştirmek istiyoruz. Vatandaşın Darıca’da bir balık yemesi, eğlence merkezine gidebilmesi ve senelik iznini dahi geçirebileceği bir yer yapmak istiyoruz. Örneğin 6800 tane eşinden boşanmış bayan var burada ama bir tane sığınma evi yok. Yasal olarak 50 bin nüfusun üstündeki her yerleşim alanında kadın sığınma evi olması gerekiyor. Darıca’da 18 ile 29 yaş arasında 35 bin genç var ama Darıca’da hala sinema, tiyatro, kültür merkezi yok. Sadece 2-3 projemiz yaklaşık 8500-9000 kişiye istihdam sağlar. Sayın Devlet Bahçeli gelip burada belediye başkanlığı yapmayacak, tıpkı 11 yıldır Sayın Tayyip Erdoğan’ın gelip belediye başkanlığı yapmadığı gibi. Ben Tayyip Erdoğan’a oyumu veriyorum mantığını silmek istiyoruz kafalardan. Sen Sayın Erdoğan’a değil Şükrü Karabacak’a veriyorsun oyunu. Darıca halkı kendi içerisine kapatıldı. Bilmediği şeyleri de istemiyorlar. Piri Reis mahallesinde oturan Piri Reis’in turizm mahallesi ilan edildiğini bilmiyorlar. Eğer siz hakkınızı hukukunuzu bilirseniz bunları hak edersiniz. 2 dönemdir belediye başkanlığı yapan Şükrü Karabacak 3.dönemi istiyor. İlk belediye başkanı olduğunda 8-9 yaşında olan çocuk şimdilerde bir o genç oy kullanacak, onlara soruyorum. 3. dönem belediye başkanı olmak isteyen Şükrü Karabacak’a sorun, anne babanıza sorun, “Benim için ne yaptı, gelişimimde ne gibi katkıda bulundu?” diye. Lütfen bunu cevaplasın, eğer bunu cevaplaya biliyorsa sorun yok.

- Darıca ilçesi Kocaeli’den uzak bir ilçe. Bu yüzden merkezdeki pek çok insan Darıca’nın ismini bilmez. Darıca’nın marka ilçe olması adına ne gibi projeler üretmeyi düşünüyorsunuz?

İzmit bir Sekapark’ı ile kendisini buldu mesela. Ben şimdi Milliyetçi Hareket Partisi’nin belediye başkan adayıyım, büyükşehir belediyesi AKP’li. Sekapark’ın yanlış bir proje olduğunu söyleyebilir miyim? Söyleyemem. İnsanlar bugün çoluğunu çocuğunu Darıca’dan Sekapark’a hafta sonu gidebiliyorsa bu iyi bir hizmettir. Belediye hizmeti yetmedi, plajlara, alt yapıya önem verilmedi. Şükrü Bey 2 km’lik yürüme parkuru ve düzenleme alanı yaptı ve bir tane restoran koymadı. Darıca sahilinde ancak çekirdek yiyebilirsiniz. Şehircilik ve İmar Bakanlığı Tuzla sahilinin Hersek Burnu’nda yapılan köprü ile beraber Körfez’i dolaşacak bir köprünün yapılmasına onay çıkmış durumda. Peki, bu yapılırken ne olacak? Turizmi bitirmemek için bence, Tuzla Sahil yolunu Yelken Kaya’dan getirmek ve Dubai modeli tatil yapmaktır. Yat marinaları, restoranlar, Yelken Kaya ile Garanti Bankası Arslan Çimentosu arasına halk plajları, 5 yıldızlı oteller. Darıca Belediyesi bunu kendisi yetki olarak yapamaz. Bunu seçmene de anlatıyoruz fakat projelendirir ve büyükşehire götürülür. İnşallah büyükşehir biz de olur diyelim. Diyelim ki olmadı, halkın kamunun, ülkenin turizmin dünyaya açılan bir kapısını yapmanın hangisinin önüne geçilir? Geçerse bu siyasi olur ve sine-i millete döneriz. Marka kent projemize büyükşehir dolayısıyla bakanlık izin vermiyor. Başbakanın çılgın kanal projesi yapılıyor da bizim kanal projemiz niçin yapılamaz? Pekâlâ yapılır. Bizim şöyle bir iddiamız da var. Proje ihaleye çıkar, dünya yatırımcılarının dikkatini çeker burası. Kat karşılığı anlaşma yapılır ama hâsılat paylaşımı ama yap işlet devret mantığıyla bölge halkının da mağdur edilmeyeceği gibi, çünkü hiçbir Bayramoğlu sakini itiraz etmez, çünkü oğlu iş sahibi olacak, yeri değerlenecek, hiç kimse bu işten rahatsız olmayacak. Biz planı projelerini yaptırırken hazineden de belediyeden de para istemiyoruz. Biz Darıca Belediyesini Türkiye’nin en zengin ilçe belediyesi yapacak bir gelir elde ediyoruz burada. Projelerimizin %80’i akılcı ve kendisi para üreten projeler.

VATANDAŞA BALIK TUTMAYI ÖĞRETSEYDİ KEŞKE

- Şu anki mevcut Belediye yönetiminin çalışmalarını nasıl buluyorsunuz? Şükrü Karabacak sizce ne kadar başarılı bir başkan?

Darıca’da gelir düzeyi düşük aileler, eğitim seviyesi düşük aileler var. Onlar bizim canımız baş tacımız. Şükrü Bey bu durumu iyi kullandı, sadaka kültürünü ve makarna kömür işlerini çok iyi yapıyorlar. Belediye başkanı belediyenin imkânlarını sadaka kültürü ile insanlara dağıtıyor. Keşke bizim yaptığımız projeleri yapsaydı da insanlara balık vermeyip balık tutmayı öğretseydi. Şükrü Karabacak, 19 trilyon belediyeyi borçlandırarak yapmaya çalıştığı, mimarı trafiği alt üst eden, yeşil alanı yok eden kültür merkezini inşa ediyor. Başka bir çalışmasına şahit olmadım. Kaldırım yapmayı yol yapmayı çalışma sayıyorsa hala vidanjör ile fosseptik çekilen sokaklar var, hala her yer öbek öbek çukur, doğalgazın girmediği sokaklar var. Ben yoldan bahsetmiyorum. Darıca’yı Paris yapmaktan bahsediyorum. Şükrü Bey maalesef hala insanların ufkunu geliştirecek değil, dar ufukta kalmasına neden olacak insanları oyalıyor. İyi bir sporcudur Şükrü Karabacak, öyle söylüyor atletizm hocasıdır. Geçtiğimiz hafta maraton yaptı. Merak ediyorum Darıca’dan kaç genç dereceye girdi? Dışarıdan ithal getiriyorsun insanları, böylelikle Darıca’nın ismini duyuracaksın. Bugün 10 kişiden 7’si yüzme bilmiyor, siz Darıca’da yüzme şampiyonası yapıyorsunuz. Mahallelere yarı olimpik havuz yapsak da çocuklarımız öğrense, onları yüzdürsek daha iyi olmaz mı? Şükrü Karabacak’a şahsına kişiliğine söyleyecek bir şeyim yok. Şükrü Bey aynı zamanda arkadaşımızdır, belediye başkanımızdır. Gördüğümüz zaman selam verip muhabbet ettiğimiz insandır. Ben Şükrü Bey’in belediye başkanlığını tartışırım ve beğenmiyorum. Belediye başkan adayı olduğum için değil. Şükrü Bey belde iken belediye başkanlığını yapamadı, Darıca’nın önüne açabilecek bir vizyona bir bakış açısına sahip değil. Büyükşehir belediyesi olduktan sonra, büyükşehiri savunmak adına söylemiyorum. Darıca Belediyesi’nin %5 çalışması varsa bunun % 99’u büyükşehir belediyesinindir. Darıca Belediye Başkanının kendi şahsi bir iki projesinden başka hiçbir projesi yoktur. Yani beğenmiyorum çalışmalarını beğenmediğim için de belediye başkan adayıyım zaten.

DARICAYI BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ

- Geçtiğimiz yerel seçim sonuçlarında Milliyetçi Hareket Partisi’nin ne kadar oyu var ve siz bu açığı kapatarak seçimi kazanacağınıza inanıyor musunuz?

MHP’nin yerel 6700 oyu var, 10 bin de genelde. Biz kendi dava arkadaşlarımızın sadece oylarına, taban oylarına çalışma yapmıyoruz. Onlar zaten yol arkadaşlarımız. Biz bu projelerimizde meclis kadromuzda her kesimden olacak. En az 8 tane bayan üyemiz olacak, engelli, gazi, mühendis, avukat, vatan millet, bayrak ve manevi değerlerine bağlı ama MHP’ye üye olma şartı aramayan bir meclisle Darıca’yı birlikte yöneteceğiz. Hedefimiz 45 000 oyla belediye başkanı olmak.

- Aslen Karslı olduğunuzu biliyoruz. Baktığımız zaman Darıca nüfusunda özellikle Kars, Ardahan, Iğdır yöresinin insanlarının 30 bine yakın nüfusu var. Hemşehrilerinizle aranız nasıl? Oy konusunda onlardan büyük katkıda destek alabileceğinize inanıyor musunuz?

Burada doğmadık belki ama burada doyuyoruz. Ama bugün bir Galatasaraylı, Galatasaraylı görünce bir duygu olur, yolda giderken sizin şehrinize ait bir araç gördüğünüzde selektör yaparsınız, bu Türk milletinin mayasında var. Dolayısıyla bu kötü de bir şey değil. Ben Kars milliyetçiliği yapmam. Belediye başkanı olursam Karslı, Ardahanlı, Iğdırlı, Sivaslı, Erzurumlu hemşerim 1 kere gurur duyacaksa, Karslı hemşerim 3 sefer duyması gerekir. Mesela Sinan Şamil Sam Dünya Boks Şampiyonu bir boksörümüz. Maçlarını herkes sabah 5’te kalkar izlerdi, adamı devirdiğinde bütün Türkler gurur duyardı ama ben 5 kez gurur duyardım. Daha çok hoşuma giderdi çünkü Sinan Şamil Sam Karslı. 2 yıl başarılı bir dernek başkanlığı yaptım. Hemşehrilerimin iyi gününde kötü gününde yanlarında oldum. Hemşehrilerimden destek tabii ki çok bekliyorum, onların da hangi partili olursa olsun beni destekleyeceklerine şöyle eminim; bir insan önce kendi ailesine eşine anasına babasına ve kendi dostlarına ve dolayısıyla hemşerilerine kabul ettirirse kendini, diğerleri bundan feyz alır. Burada 30 bin kişilik nüfusa sahip olmamız elbette avantaj ama bu demek değildir ki Kars ya da Doğu milliyetçiliği yapacağız. Burada herkes yaşıyor, ben kendi hemşehrilerimi ikna edebildiysem ve beni destekleyeceklerse ne mutlu bana.

TRAFİĞE ALTERNATİF YOLLAR YAPACAĞIZ

- Darıca’nın trafik problemi hakkında ne gibi projeleriniz olacak?

Az önce saydığım projelerin olması demek ne demek biliyor musunuz? Darıca’nın 165 binlik nüfusunun hafta sonu 700 bine 1 milyona çıkması demek. Darıca şu anda sabah akşam 6-9 giriş ve çıkışların kilit olduğu bir yer. Şimdi Gebze ile Darıca’nın büyükşehir tarafından yapılan bir çalışma var sağ olsunlar, iyi bir çalışma destekliyorum. Darıca’da trafik sıkışıklığına neden olan servis araçları var, etrafında sanayi olmadığı için her sabah dışarıya taşınıyor, buralardaki küçük servis araçları inanılmaz bir trafik yoğunluğu yapıyor. Darıca’nın belediye başkanlığını aldığımızda belli saatlerde ring servisleri çıkartmayı düşünüyoruz. 100-150 kişilik büyük körüklü araçlarla insanları taşımayı düşünüyoruz. Yaklaşık 8 servisin yerine 1 tane körüklü aracın gittiğini düşünün. Belki belirli sektörü karşımıza alabilir bu fikrimiz, servisçiler rahatsız olabilir ama trafiğe alternatif yollar yaparak çözüme ulaştırmaya çalışacağız ama kilitlenme hala devam ediyorsa, vatandaşın işine daha erken gidebilmesi ve mağdur olunmaması adına bu önlemleri alacağız, birinci projemiz değil. Yolları yaptık, projeleri yaptık olmuyorsa o zaman hayata geçireceğiz.

- Belediye başkanlarının geneli sizin yaşınızda büyük ve daha oldun. Sizin ise onlara göre  yaşınız hayli genç kalıyor. Baktığımız zaman 34 yaşında 5 ayrı şirketin yönetim kurulu başkanısınız. Ticaretteki başarınız ortada. Peki, siyasette de aynı başarıyı göstereceğinize inanıyor musunuz?

Ben 30 yaşından sonra herkesi aynı düşünüyorum kafa yapısı olarak. Ama bir olgunluk var, o olgunluk sizde 30 yaşında yoksa 70 yaşında da olmayacaktır. Bazı kabiliyetler vardır bunlarda öyledir. Sobanın sıcak olduğunu elimizi yapıştırarak öğrenme zamanı geçti. Ben bir belediye başkanının iyi bir orkestra şefi, iyi bir lider, iyi bir yönetici, iyi bir stratejisi olmasından yanayım. İyi bir belediye başkanı iyi bir mühendis olmak iyi bir mimar olmak zorunda değil. Çünkü belediye başkanı hedef koyar, strateji yapar koordine eder. Yani yöneticilik doğuştan gelen bir vasıftır. O sizde varsa onu geliştirebilirsiniz, yoksa geliştiremezsiniz. Belediyenin başında iyi bir yönetici yoksa alttaki her şey kopar gider.

EVET, BELEDİYE BAŞKANI BU OLMALI

- Teşkilatınız ile uyumunuz nasıl, her hangi bir problem var mı?

İlk 1 ay tüm partimizin kolları hem fikir olmasına rağmen fitne fesat ve dedikodunun hayatımızda her yerinde olduğu gibi bizim partimizde de oldu. Bir ay birbirimizi tarttık. Şu anda sokak ağzı ile 10 numara 5 yıldızız. İnanılmaz bir uyumumuz var. İnanan bir ekip var arkamda. “Evet, belediye başkanı bu olmalı!”  diyen ekip var.

- Saffet Sancaklı’nın Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmasına nasıl bakıyorsunuz?

Ekran yüzü olan, tanınan, Kocaelispor’daki geçmişi ve futboldaki geçmişi ile gençlerin büyük bölümünün sevdiği takdir ettiği bir isim. Partimize ivme katacağına ve bizlere de fayda katacağına inanıyorum ve gönlüm hep şunu istiyor, inşallah büyükşehri Milliyetçi Hareket Partisi kadrosu alır. Çok iddialı olacağına inanıyorum. Milliyetçi Hareket Partisi’nin bu dönem Kocaeli’nde açıkladığı 3 adayın 3’nünde iddialı olduğu ortada. Ben partimize ve Kocaeli halkına hayırlı olacağına inanıyorum. Saffet Bey ile gelişen bir hukukumuz ve dostluğumuz da var. Saffet Beyin Darıca’ya ve benim üzerimdeki oylara katkısı olur, ivme kazandırır. Hiçbir problem olmaz.

- Arif Gülen sizi biraz daha yakından tanıyabilir miyiz?

1978 yılında Kars’ta doğmuş, 7 yaşında Darıca’ya yerleşmiş memur bir ailenin en küçük çocuğudur. Toplamda 3 kardeşi olan, yaramaz bir çocukluğu ama o zamanlarda da hedefleri yüksek olan, bir futbol takımı kurulacaksa futboldan çok iyi anlamamasına rağmen o takımın kaptanı olan, dersleri iyi olmamasına rağmen sınıf başkanı olan, eğitimini tersinden başlatarak tamamlamış, 19 yaşında evlenmiş, 21 yaşında şirket kurmuş daha sonra 4 yıllık üniversiteyi kamuyu açık öğretimden bitirmiş, Maltepe Üniversitesi’nde Kamu Hukuku Yüksek Lisans yapmış, okumayı yazmayı sevip bir kitap yayımlamış, aynı zamanda 2 tane kitabı hazırlıkta olan aynı zamanda Türkiye Yazarlar Birliği üyesi olan, 50’nin üzerinde yayımlanmış makalesi olan, insanlar üzerinde güven veren ve ikna kabiliyeti olduğu söyleyen, 15 yıldır evli ve bir oğlu olan, çocukluk hayali polislik olan ama polis olamayıp güvenlikçi olan,  güvenlikte de icra etmeyi çok kısa sürede tamamlayıp merdivenleri adım adım çıkan parayı sevmeyen ama paranın bir güç olduğunu kabul eden biriyim, Arif Gülen kısaca bu.

 

Röportaj: Gülten TOPKARA

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner2

banner4

banner16

banner19

banner23

banner5

banner7

banner17

banner18