‘Ölünceye kadar partimin neferiyim’
banner88

- Sabit Bey öncelikle bize biraz kendinizden bahsede misiniz?

1964 Erzurum/İspir doğumluyum. İlköğretimimi İspir’de, orta öğretimimi 1973 yılında Bitlis/Tatvan Gümüşhane ve Erzurum’da tamamladım. 1980 yılı olayları çok olduğunda o kargaşa döneminde üniversite eğitimime devam etmedim. Lisede eğitimimi keserek 1978 yılında Kocaeli’ye geldim. 1978 yılında otoban iş makinesi operatörü olarak işe başladım. Hereke tünellerinin açılışlarında çok emeğimiz var. Daha sonrası Türkiye’nin önde gelen büyük firmalarında yine otoban şantiyelerinde çalıştım. 1986 yılında İzmit Belediyesi’ne girdim. İzmit Belediyesi’ne girdiğimde, rahmetli Necati Gençoğlu Belediye Başkanıydı. Belediyede o yıllarda ülkücü MHP’li iki tane arkadaştık. İzmit’te Cemal Geçe, Gebze’ye kadar Sabit Yıldırım’dı. Başka bir kişi yoktu. Daha sonra belediyelerin ayrımında ben Derince’de yine aynı şekilde hem belediyede çalışırken siyasetin aktif olarak içerisinde devam ettim. Daha sonraki yönetimde siyasette çalıştığım zaman devam ederken MHP İlçe Teşkilatında yönetime girdim. Çalıştığım süre içerisinde hem belediyede çalışırken hem de MHP İlçe Başkan Yardımcılığını yaptım. Yirmidört senelik belediyedeki çalışma hayatımda son dört senemi sendika baş temsilcisi olarak görev yaptım ve o dönemde emekliliğim doldu bahanesiyle işten atıldım. İşten atılarak emekli oldum ve parti yönetimine devam ediyorum.

HİZMET İÇİN MECLİSE ADAYIM

- Uzun yıllar MHP’de siyaset yaptığınızı söylediniz ve meclis üyesi aday adayı olduğunuzu açıkladınız. Neden meclis üyesi adayı olmak istiyorsunuz?

Bu dönemde ilk defa yirmi dört yıl belediyeye hizmet verebileceğime emin olmam ve hem siyaset hem belediyeciliği bilmem açısından kendimi buna hazır hissettiğimden belediye meclis üyesi adayı oldum. Allah nasip ederse bunları da görürsek, sendikacı olduğum dönemde de belediye içerisinde de yaptığım mücadeleleri hayata geçirmek istiyorum. Yanlışlara karşı gelmeyi, kimsenin hakkını kimseye yedirmemeyi, belediyenin bütçesinde boşa giden israfları önlemeyi istiyorum. Çünkü; sendikacı olduğumda bunlara karşı çıkmayı bildiğim için bugün de aynı şeyleri yapmamayı hedefliyoruz. İnşallah nasip olurda gelirsek bunu da halkımıza yansıtacağız. O yıllar tek operatör ben vardım ve Derince’nin neredeyse her evinde emeğim vardır. Bu yüzden de neredeyse Derincenin % 50’sini isim olarak belki hatırlayamasam da simayen tanırım. Derinceliler de benim nasıl bir insan olduğumu ve ahlak yapımı bilirler. Kendimden emin olduğum için hizmete talip oldum.

ÖLÜNCEYE KADAR BU PARTİNİN NEFERİYİM

- İlçe yönetiminden istifa ederek meclis aday adayı olan tek kişisiniz. Şansınızı nasıl görüyorsunuz? Eğer teşkilat sizi iyi bir sıralamaya koymazsa buna tepkiniz olur mu?

Şansımı iyi görüyorum. Çünkü; uzun yıllar sonra teşkilatın içerisinden biri olarak her zaman teşkilatın var gününde de yok gününde de yanında oldum ve bu göreve talip oldum. İnşallah teşkilatta bunu bana layık görür ve beni herhangi bir yere getirir. Şurası olur burası olur gibi bir düşüncem olmaz asla çünkü; ben 1973’ten beri 41 yıldır partinin neferiyim. Hiçbir zaman bir şey beklemedim. Beklemeden de Allah nasip ederse ölünceye kadar da bu partinin neferi olarak devam edeceğim. Benim hiç başka yere gidecek veya şunu bunu yapacak şansım yok çünkü öyle bir karakter yapıda biri de değilim.

DERİNCE’Yİ BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ

- Bilindiği gibi Halit Altuntaş ile belediye seçimine gireceksiniz. Halit Altuntaş Derince’de herkesim tarafından çok sevilen ve sayılan bir isim. Halit Bey’in seçim çalışmalarına katılıyor musunuz genel olarak,  Derince’de MHP’nin şansını nasıl görüyorsunuz?

Halit Bey’in adaylığı açıklandıktan buyana her gün beraberiz ve seçim çalışmalarında ve programlarında yüzde doksan dokuz birlikteyiz özel görüşmelerinin haricinde. Halit bey’in çalışmaları çok aktif, vatandaş tarafından çok sevilen sayılan biri. Belediyede de birlikte çalıştığım arkadaşlarımdan biridir. Çalışmalarını ve gidişat hattını bildiğimiz için inandığımız ve ideallerimiz ölçüsünde bir insandır. Aksi olmuş olsaydı adaylığını kabul etmezdik. İnşallah vatandaşın teveccühü de var bu işi beraber başaracağız. İnşallah Derince’yi iyi bir şekilde yöneteceğiz.

DERİNCE’DE ALİ HAYDAR BULUT TUTMAZ

- Diğer partilerin şansını nasıl görüyorsunuz. Özellikle CHP ve AKP adaylarını nasıl değerlendiriyorsunuz. AKP adayı A.Haydar Bulut sizce bu dönem tutar mı tekrar şansı var mı?

A.Haydar Bulut’un tutup tutmayacağını tabi ki halk karar verecek. Lakin benim kendi fikrimce tutmaz. Gerçi halk tüm olanları ve A.Haydar Bulut’u da tanıyor herkes de biliyor neyin ne olduğunu. Gerçi yine son söz halkındır ve halk tercihini yapacak. CHP’nin adayı Hakan Savaş arkadaşımızı da belediyeden tanır ve bilirim. Fazla bir samimiyetimiz olmadı fakat dürüst bir insandır. Tabii kendi örgütünde ve kendi yapısında nasıl biri ve neler yapacağını bilemem. Onu da yine halk karar verecek diyorum.

DERİNCE MECLİSİ’NDE EN AZ 16 MECLİS ÜYEMİZ OLUR

-Şuan da Derince Meclisi’nde hiç meclis üyeniz yok. Belediye seçimini kazanmakta çok iddialıyız diyorsunuz. Peki kazansanız da kazanmasanız da en az bu dönem kaç meclis üyesi adayı çıkarırsınız sizce?

Otuz bir meclis üyesi var. Kazandığımız taktirde en az on altı meclis üyemiz kazanır diye hedefliyorum. Şayet kazanamazsak eğer yine en az on tane meclis adayımız olacağını düşünüyorum. Şunu da belirtmek isterim ki Allah’ın izniyle kazanacağımıza yürekten inanıyorum.

YARDIMLAŞMA DERNEĞİ OLSUN İSTİYORUM

  -Sizce Derince’nin sorunlarının başında neler geliyor, meclis üyesi olduğunuzda hangi sorunları meclise taşımak isterdiniz?

Derince’de ana caddelerin dışında arka caddelere girdiğimizde sokakların bir araçla bir yayanın rahatlıkla geçilemeyecek olduğunu görüyoruz. Sadece gösteriş olarak ana caddelerde bir gösteriş bir yapım var. Aslında bunlar hiç konuşulacak mevzular değil, çünkü bunlar bir belediyenin asil görevleri. Yoludur, kanalıdır bunlar belediyenin yapmak zorunda olduğu şeylerdir. Bunlar yapıldı diye kimse övülmeyecek. Burada yapılması gereken şeyler vatandaşın talepleri nelerdir. Halka nasıl ulaşırım? Halk ne istiyor? Halkın istediklerini halka yansıtan ve halkla beraber olarak çalışmak gerek. Benim en başında hedeflediğim vatandaşın belediyeye aktardığı parayı helalince ve yerinde kullanmaktır. Gereksiz yerlere vatandaşın verdiği parayı kullanıp da vatandaşı zor durumda bırakmak değil. Birilerine araç kiralayıp ta 24 saat ermine verip,  vatandaşın parasıyla gece gündüz gezsin diye olmaz ben kabul etmiyorum bunu. Sendikacılık dönemimde karşı olduğum bir şey daha vardı. Bunu da yapmayı hedefliyoruz nasip kısmet olursa, belediyede müteahhitler var. İşçiye soruyorum müteahhitti kimse tanımıyor. Eee soruyoruz doğrudur yalandır bilemiyoruz ama aldığımız bilgilere göre müteahhit kişi başına ortalama 500 TL para alıyormuş tabii bu söylenti. Sigortasını, vergisini işçinin maaşını belediye yatırıyor adı bile belli olmayan bir müteahhit kişi başına da 500 TL para alıyor. Ben sendikacılık dönemimde de o zaman ki başkana bunu önermiştim. Bu müteahhit olarak belediyenin yan kuruluşu Çenesuyu Şirketi var. Bu şirket adına bu işçileri alınsın ve müteahhidin kazandığı paranın yarısı işçilere verilsin, yarısı da belediyenin kasasında kalsın. Ama önerim hoş görülmedi o zaman. Şimdi düşünüyorum ya hiç kim olduğunu bile tanımadığı, ismini dahi bilmediği sadece şirket ismiyle çalışan işçilerin üzerinden kazandığı para helal midir? Çalışan o insanlar günde sekiz saat canla başla çalışacaklar günde yedi yüz-sekiz TL’ye, ee sadece ismiyle adam kişi başı 500 TL alacak. Ben bunu hak görmüyorum. Örnek veriyorum Derince Yenikent Mahhallesin’de gezdiğimizde orada olan vatandaşlarımızın bir isteği bir talebi vardı. Taziye evi diye bir talebi var. Tabii şuanda bilemiyoruz belediyenin bu bölgede bir arsası kaldı mı, var mı? Çünkü; belediyenin varlıklarının çoğunun satıldığını da biliyoruz. Benim kendi kafamda tasarladığım ve bunu başkanla da paylaşmıştım ki, inşallah da olur. Bu tür büyük mahallelerde bir bina yapmak ve o binada bir oda ayırıp bir dernek kurmak. Derincelilerle iç içe olup yoksul insanlara nasıl ulaşırız? Nasıl yardım edebiliriz? Gerçek ihtiyaç sahiplerine en doğru yardımı nasıl ulaştırırız gibi çalışmalar olsun istiyorum. Yani Derinceliyle iç içe olup benim Derince’mdeki insanım aç yatıyorsa bundan 24 saat haberdar olacak şekilde bir çalışma hedefim var.

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner85

banner83

banner16

banner23

banner4

banner89

banner82

banner84

banner7

banner18

banner19