Başkan Şanlı, adaylığını açıkladı

Türk Eğitim Sen Kocaeli 1 Nolu Şube 7. olağan genel kurulunu 14 Kasım Pazar günü saat 09:00’da Beytül Kebap’ta gerçekleştirecek. Mevcut Başkan Yaşar Şanlı, adaylığını açıklarken Maide Restoran’da düzenlenen yemeğe yeni yönetim katıldı. Adaylığını açıklayan Başkan Şanlı, yılmadan yorulmadan mücadele edeceklerini sendikal istikametten asla vazgeçmeyeceklerini ifade etti. Gerçekleşecek olan kongrede 14 kişilik yönetim kurulu, 10 kişilik denetim, 10 kişilik de disiplin kurulu ve 5 kişilik üst kurulu delegesi seçilecek. Başkan Şanlı, yeni yönetime 5 Bin üye ile devam etme hedefi koyduklarını ifade etti.

SEVDANIN NEFERLERİ!

Türk Eğitim Sen Kocaeli 1 Nolu Şube Başkanı Yaşar Şanlı, Maide Restoran’da kongre öncesi aday olacak yönetimiyle buluştu. Şanlı, yemek öncesi yaptığı açıklamada “Türk Eğitim Sen’in yiğit yolbaşçıları, her Türk Eğitim Sen yöneticisi ve Türk Eğitim Sen üyesi tek bir sevdanın neferidir: Canından çok sevdiği ülkesinin ve milletinin ilelebet payidar olacağı bu topraklarda, kendisini var eden değerlerini korumak ve bu uğurda Hakk'ın ve adaletin tarafı olmak. Zihnimizde ve yüreğimizde bayrak gibi dalgalanır bu kutlu sevda. Bu yürüyüş her şeye rağmen menziline tüm kudretiyle akar ve menzil elden ele, dilden dile ve gönülden gönüle sonsuzlukta son bulur. Bizler yağmuru anlatmaktansa yağmur olmayı yeğledik” dedi.

‘YANI BAŞINIZDAYIZ’

“Bizim derdimiz milletimize hizmetkar olmak bunun adının yerinin konumunun önemi yok” diyen Başkan Şanlı, “Biliyoruz bizler sahip olduklarımızın toplamı değil, gerçekleşeceğine hiç şüphemiz olmayan hedeflerimizin ve başarılarımızın toplamıyız. Sendikamızın insanımızın yaşam düzeyini bilinçli bir çabayla yükseltme konusundaki tartışma götürmez yeteneğinden daha cesaret verici bir gerçek bilmiyoruz. Bunu anlatma adına biriz beraberiz. Şubemizin 7. olağan genel kurulunda hep beraber adayız. Eğitim çalışanlarına yakın olmak için ‘yanı başındayızız’ mesajını her daim olduğu gibi birlikte en net biçimde verdik vermeye devam edeceğiz. Değerli arkadaşlarım siz varsanız umut vardır! Biz iyi biliyoruz ki hayat, biyolojik bir zorunluluğu yaşamaktan öte yaptıklarımızın toplamıdır” diye devam etti.

‘MÜCADELE ETMEK UZMANLIK ALANIMIZ’

Şanlı, “Eğer bir hayat edinmek istiyorsak ya da edindiğimiz bu hayatın figüranı olmak istemiyorsak mutlaka mücadele etmeliyiz. Mücadele etmek bize ve omuz omuza olduğumuz insanlara yaşamak istediğimiz hayatlar armağan eder. Varsa vaktimiz, eğitim çalışanlarının derdine derman olabilmek için; varsa ömrümüz, canımızdan çok sevdiğimiz ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesinin üstüne çıkarabilmek için; varsa yolumuz hak, adalet, eşitlik, ehliyet, liyakat ve sadece devlete sadakat içre olanlarla istikbale yürümek içindir. Unutulmamalıdır ki biz bulunduğumuz camianın gerçek ve cesur sesiyiz. Kader bizi mücadeleye programlamış. Mücadele etmek ve teşkilatlanmak bizim uzmanlık alanımız. Eğitim çalışanları mutlu günleri bizim sesimizin güçlü yankılandığı ve sedamızın adaleti tesis ettiği günlerde ancak bulabilir” diye konuştu.

‘HER BİR ÜYE ÇOK ÖNEMLİ’

Sendikaya yapılacak her bir üyenin çok önemli olduğunu belirten Şanlı, “Her bir üyelik, derin anlamlar taşımaktadır. Niteliği ve niceliği birlikte tesis etmemiz elzemdir. Şube olarak birlikte başarabileceğimiz hedeflerimiz var. Allah bu yolda zor işimizi kolay kılsın. Temel sloganımız; Türkiye sevdamız, ekmek için kavgamızdır. 1992 yılında bu sendikayı kuran büyüklerimizin bize miras bıraktığı bu slogan ekmek kavgamızın özünü net bir şekilde ifade eder. Ekmek, hayatta kalma irademizin, hasbelkader sahibi olduğumuz ömürlerimize tutunma çabamızın yalın, kutlu ve romantik sembolüdür. Ekmek geçimdir. Hayatla kurduğumuz bağın temsilidir. Toplumcu anlayışımızda bu kutlu sembolün içeriğini oluşturan insanca bir yaşamı bu toprağın gerçek sahiplerine vermek ülkeyi yönetenlerin en asli vazifesi olmalıdır” dedi.

‘İSTİKAMETİMİZDEN VAZGEÇMEYECEĞİZ’

Sözlerini sürdüren Başkan Şanlı, “Adaletsiz gelir dağılımı neticesinde, ekmeğin hayatla kurduğu bağ kopmuştur. Ayrıca Türk Eğitim-Sen olarak: Kurumlarda huzur, eşit yarışma koşulları, ehliyet, liyakat ve adalet istiyoruz. Ve bunun sonuna kadar takipçisi olacağımızı buradan bir kere daha tüm kamuoyuna ilan ediyoruz. Türk Eğitim Sen olarak eğitim çalışanlarının umuduyuz. Üyelerimiz bize güveniyor, eğitim çalışanları bize güveniyor. Çünkü sendikal mücadelemiz ve performansımızla bu güveni ve kariyeri hak ettik. Bu güveni, boşa çıkarmayacağız. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Hak mücadelesini yani gerçek manada sendikacılığı yapmaya devam edeceğiz. Sendikal istikametimizden zerre taviz vermeyeceğiz. Başta yiğit teşkilatımız ile Türk Eğitim Sen'in yürekli üyeleri birlik ve beraberlik içerisinde bunu başaracak yetkinliktedir” dedi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner7

banner85

banner23

banner96

banner84

banner18

banner82

banner19