KSMMMO’DA BİR İLK OLACAK

Kocaeli Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası’nın 14-15 Mayıs tarihinde yapılacak 24.Olagan Genel Kurulu için geri sayım başladı.

+1
Video için play'e tıklayın

Seçimlerin en güçlü, en tecrübeli ve en şanslı adayı Tülin Keçeci Güngör gazetemizi ziyaret etti. Seçim çalışmaları ve projeleri hakkında gazetemiz aracılığıyla kamuoyunu ve meslektaşları bilgilendiren Tülin Keçeci Güngör içtenlikle sorularımızı cevaplaması bu işi ne kadar ciddi yaptığını göstermeye yetti.

Öncelikle Tülin Keçeci Güngör’ün Odayı çok iyi tanıması ve gerek komisyonlarda gerekse oda sekreterlik görevlerinde başarılı olması meslektaşlarının teveccühü ve talebi sanırız onu aday olmaya mecbur bırakmış.  Meslektaşın güç birliği ve mesleki saygınlığın kazanılması ancak siyaset üstü bir anlayışla olacağını bildiklerini, hiçbir siyasi yapılanmanın etkisinde olmayan sadece mesleğin ve meslektaşların çıkarları doğrultusunda çalışan grup ETKİN Mali Müşavirler adıyla seçimlere katılacak.

HEDEFLERİMİZ:

Başkan adayı Tülin Keçeci Güngör; ETKİN Grup olarak önceliğimiz mesleğimizi Ulusal düzeyde güvenilen ve saygınlığı artan bir statüye kavuşturmak, uluslararası sistem ile entegre olmuş çağın gelişimine uygun sürekli eğitim ve bilgi donanımı güçlü meslektaş ortaya çıkarmaktır. Meslek odamızın kurumsal kimliğini geliştirerek meslektaşlarımızın oda çalışmalarına etkin katılımını sağlamak ve meslektaşların hakları için sonuna kadar mücadele eden, ortak aklı önceleyen katılımcı ve şeffaf bir yönetim anlayışını hâkim kılmaya çalışacaklarını ifade etti.

Hizmet ürettiğimiz ortak paydaşlarımız, diğer meslek odaları ve kamu kurumlarıyla mesleğin bilgilendirici çalışmaları ve mesleki eğitimler yaparak, sosyal sorumluluk ilkeleri kapsamında toplumsal raporlar hazırlamak suretiyle de toplum nezdinde mesleğimizi öne çıkarmaya çalışacaklarını söyledi. Meslektaşların gelir düzeyini artırıcı projeler geliştireceğiz meslektaşın geliri artarsa toplum içindeki saygınlığında artar, grubumuzda her alanda 3 dönemden fazla kimse görev almayacak.

         Başta mesleki saygınlık olmak üzere, meslektaşlarımızın hayat standardını arttırmak, tahsilat sorununu çözmek, haksız rekabetin ve mesleki tekelleşmenin önlenmesi, yeni iş alanlarının açılması, bağımlı ve kadın meslektaşlarımızın öznel sorunlarını çözmek için ETKİN BİR KSMMMO yönetimine talibiz.

 

MESLEKİ EĞİTİMLERİ DEVAM ETTİRECEĞİZ

Mesleki eğitim mesleğe ilk adımın atıldığı staja başlamadan meslekten ayrılana kadar sürmesi gerektiğine inanıyoruz. Güncel bir meslek, Güncel Mevzuat ve Güncel Meslektaş projemizle sürekli eğitim programlarımızla gerek yüz yüze gerek online olarak her zaman eğitime öncülük vereceğiz.  Odamızda mesleğe yeni, girenlere ücretsiz temel mesleki eğitimi vereceğiz. Ayrıca tüm mesleki eğitimlerin Turmob tarafından finanse edilmesini isteyeceğiz.

Gelişen ve sürekli değişen bir mevzuat dünyasında Dünkü bildiklerimizle mesleği icra etmemiz çok mümkün değil. Eğitimin önemini benimseyerek, eğitimin bir angarya olmadığını bir ihtiyaç olduğunu kendimize hedef seçerek, ortak problemlerimizi ortak akıl ve çözümcü bakış acısıyla ele almaya devam edeceğiz.

İş dünyasının ve sistemin görünmeyen emekçileri halindeki bizlerin her zamankinden daha çok birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var.  Bu seçim döneminde de geçmiş dönemlerdeki gibi birlik ve beraberliğimizi muhafaza ederek, Meslektaşlarımız yetki verdiğiniz taktirde; onlara en iyi hizmeti vermeye devam edeceğiz.

GENÇLER İÇİN

Biz gençleri staja başladığı andan ruhsatını alana ve işini kurana kadar yalnız bırakmayan bir anlayışı benimsiyoruz. Staj anında verdiğimiz eğitimler ile temel muhasebe bilgisinin gelişmesine stajdan sonra verdiğimiz sürekli eğitim seminerleri olsun, Yüksek Lisans eğitimleri olsun devamlı bilgilerini taze tutmayı ve çağın gelişimine ayak uydurmaları için devamlı yanlarında olmayı arzuluyoruz.

Yeni ofis açan meslektaşlarımıza KOSGEB desteği için çalışacağız.

Ayrıca mesleğe girdikten sonra iş alanlarına yönlendirme, ofis açanların mükellef bulması için Zamana dayalı tarife ve kota sisteminin getirilmesi için gerekli çalışmaları yapacağız bu meslekte sınırsız sayıda defter tutma diye bir şey olmamalı.  Yeni mesleğe giren gençlere belirli şartlar dahilinde ofis desteği vereceğiz bunun için GENÇ OFİS projemiz hazır seçimleri kazandığımız taktirde bunu meslek camiamızla paylaşacağız. Kısacası meslektaşlarımız arasında kuşak çatışması yerine gençlerin enerjisi ile tecrübelilerin deneyiminden bir sinerji yaratıp kuşaklar arasında kaynaşmayı sağlayacağız.

 

MESLEK YASAMIZIN GÜNCELLENMESİ ve MESLEKİ ÇÖZÜMLERİMİZ

33 Yılı bulan meslek yasamızı çağın şartlarına ve gelişen ve dijitalleşen dünyaya uygun demokratik, katılımcı ve ortak aklı esas alan bir şekilde Meslektaşlarımızın haklarını koruyarak yeniden revize edilmesi gerektiğine inanıyoruz.  Üst birliğimiz Turmob’ta gerek ymmm gerek smmm’lerin eşit şekilde temsil edilmesi ve smmm’lerin de üye oldukları bu örgüte aday olabilmeleri için gerekli yasal değişikliğin yapılması için mücadele edeceğiz.

Mali tatil hakkımız ile mücbir sebep halinin daha anlamlı ve uygulanabilir olmasına çalışacağız.

E-Birlik sistemini daha da geliştirip meslektaşlar arasındaki diyalog sayesinde birlik ve dayanışmayı sağlayarak ücret ve tahsilat sorununu azaltmayı hedefliyoruz.

Meslektaşlarımızın KDV iade hakları, Ticari ve iş mahkemelerinde arabuluculuk, uzlaştırmacılık ve bilirkişilik yapma hak ve imkanlarına kavuşmaları için ilgili kurumlara ve siyasi erke ısrarcı taleplerimizi ileteceğiz.

Meslektaşlarımızın üzerindeki KDV yükünün indirilmesine çalışacağız

Meslek mensupları ve aileleri için sosyal projeler geliştireceğiz, odamıza sosyal bir tesis kazandıracağız.

Geleceğin Etkin- Üretken- Katılımcı saygın Meslektaş odasını oluşturmak için birlik olalım Beraber yönetelim

 

HUKUKİ VE MALİ DANIŞMANLIK BİRİMİ KURACAĞIZ

Meslektaşlarımız gerek maliye gerek SGK incelemelerinde müteselsil sorumluluk kapsamında mağduriyetler yaşamaktadır, müteselsil sorumluluğunun net olarak yeniden tanımlanmasını ve kapsamının daraltılmasını talep edeceğiz.

- Meslek mensupları için her gün sabah saat:09:00- 11:00 saatleri arasında oda binasında olacağım mesleki konu ve konuları ilgilendiren sorunları çalışanlarımızın sorunlarını dinleyip çözüm üretmeye çalışacağız.

tulin-kececi-video.mp4

13 May 2022 - 08:41 - Güncelgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gündem Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gündem Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Gündem Kocaeli editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gündem Kocaeli değil haberi geçen ajanstır.