BELEDİYE BAŞKANI HÜRRİYETİ BOMBALADI!

AKP Kocaeli İl Başkan Yardımcısı ve KEV davasında Kocaeli Büyükşehir Belesiyesi’nin avukatı olan Halit Çokan bugün kendisine suç işlediğini söyleyen İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e çok sert sözlerle yüklenerek adeta bombaladı.

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Kocaeli Eğitim Vakfı’nın avukatlığını yaptığı iddialarını da yanıtladı. KEV’in avukatlığını yanında çalıştığı Veysi Adnan Yavuz’un yaptığını, onun Vekili olarak girdiğini söyledi. Başkan Hürriyet, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin avukatının Halit Çokan olduğunu ve UYAP’tan belge çıkarmanın suç olduğunu söylemişti. Başkan Hürriyet’e cevap veren  AKP Kocaeli İl Başkan Yardımcısı Halit Çokan şunları söyledi: “Yönetememe kabiliyetsizliğini, etrafına yalan ve iftira çamuru atarak örtmeye çalışan, şark kurnazı İzmit Belediyesinin Sayın Başkanı bu gün de bize sataşmış.  Sayın bayan başkan kendisinin davacı KEV vekili, bendenizin davalı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi vekili olarak katıldığımız bir dava ile ilgili bilgilerin benim tarafımdan bir belediye meclis üyesine verildiğini öne sürerek benim suç işlediğimi iddia etmiştir.

KENDİSİNDEN ÖĞRENMEYE MUHTAÇ OLACAK KADAR YOKSUN DEĞİLİM
Öncelikle tefahhus ve  tecessüs meraklısı, mütekehhine özentili bu bayan başkana tavsiyem şudur ki; bulanık suda avlanmaya çalışmamasıdır. Bayan başkanının bu cevaba neden olan iddiasını görünce, bilmediğinden emin olduğum bazı basit hukuki bilgileri kendisine fisebilillah vermek istedim; 2709 Sayılı Türkiye Cumhuriyeti Anayasası 141/10. Cümlesi, 6100 Sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanunun 28/1 ve 295. Maddeleri, 1086 Sayılı Mülga Hukuk Usulü Muhakemeleri Kanunun 382. Maddesi duruşmaların herkese açık ve hükümlerin alenen tefhimini amirdir.  Bu bilgiler çerçevesinde beni suç işlemekle itham edem eden sayın bayan başkana hangi eylemin suç hangisinin suç olmadığını kendisinden  öğrenmeye muhtaç olacak kadar hukuk yoksunu değilim. Zira hukuken alenileşmiş davanın içeriğindeki bilgilerin kamuoyuyla paylaşılmasını suç say(n)mak ancak hukuktan bihaber birinin öne sürebileceği bir iddiadır. Dolayısıyla Bayan başkana tavsiyem bu haliyle başkalarına hukuk öğretme cüretinde bulunmamasıdır.

SAĞA SOLA ÇATMAYI BIRAK

Beceriksizliğini ve iş bilmezliğini mağduriyet mottoları ile örtmeyi, cevabını vermekte güçlük çektiği her eylem ve işlemi varit olduğunda on parmağındaki karayı başkasına sürmeyi, izah edemediği ihale ve kamu alımları söz konusu olduğunda bağırıp çağırarak zeytinyağı gibi üste çıkmaya çalışmayı siyasi tarz edinmiş bu hanımefendiye sözümüz ve sorumuz şudur; siz sağa sola çatmayı bırakın da  -eskilere gitmek istemezdim ama- zihniyet paydaşınız ve selefiniz İzmit Büyükşehir Belediyesi önceki başkan ve yöneticileri belediyeye ait 49 dönümlük arsayı yasal şartlara aykırı olarak ve bedelini ödemeden başında bulundukları vakfa devrettiler mi devretmediler mi?

GİRDİNİZ Mİ GİRMEDİNİZ Mİ?
İlaveten aynı vakıf  belediyeye ait 10 dönüme yakın iki arsayı belediyeye kira verdi mi vermedi mi?  Siz de gasp edilen bu taşınmazların kirasını almak için açılan davalara karşı taraf avukatı olarak girdiniz mi girmediniz mi? Bu davada karşılıklı olarak bulunduk mu bulunmadık mı? Bu davalara taraf avukatları karşılıklı olarak girdik mi girmedik mi? Siz bunun cevabını veriniz. Neden bunu inkâr etme yoluna giriyorsunuz! 

ALLAH KİMSEYİ AVUKATLIĞINI İNKAR EDER DURUMA DÜŞÜRMESİN
Ortada ayıplı bir durum olduğu için Sayın Bayan Başkan dilekçelerine imza attığı, duruşmalarına girdiği davanın avukatı olmadığı yalanını söylemiştir. Şu an kamu görevi ifa eden başkan hanımefendinin alenilik kazanmış böyle bir hususta yalan söylemesi kendisinin ne kadar güvenilir bir kimse olduğunu ortaya koymaktadır. Allah kimseyi duruşmalarına girdiği ve vekili olduğu davanın avukatlığını inkâr eder duruma düşürmesin.

Şimdilik bu kadar!”

20 Tem 2022 - 20:59 - Politikagöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gündem Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gündem Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Gündem Kocaeli editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gündem Kocaeli değil haberi geçen ajanstır.