DÜNYANIN SAÇINI EKİYORUZ

Kocaeli’de yasal olarak tek yetkili saç ekim merkezi olan RST Sağlık Hizmetleri başarılı operasyonları ile sektörde emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor.

Özel Atakent Cihan Hastanesi’nde hizmet veren ve Reşat Karacan’ın sahibi olduğu RST Sağlık Hizmetleri, saç ekim merkezi olarak Kocaeli’de tek yasal izinli çalışan merkez konumunda.

Sadece yurt içinden değil, yurt dışından da hayli hastanın tercih ettiği RST Sağlık Hizmetleri’nin çalışmaları hakkında bilgi aldık.

 

Reşat Bey bize sağlık merkezinden ve yapmış olduğunuz işten bahseder misiniz?

RST Sağlık Hizmetleri olarak yaz sezonu 8, kışın ise 12 personelle çalışıyoruz. Çalışanlarımızın hepsi anestezi teknikeri ve hemşire. Saç ekibi üzerine Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği yönetmeliğe uygun hepsi belgeli olarak çalışmakta. Saç ekimi ve estetikte Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği kriterlere uygun olarak hastane ortamında tamamen tıbbi dermatoloji, plastik cerrahi doktoru kontrolünde saç ekimi işlemleri ve estetik işlemleri gerçekleştiriyoruz.

Yurt içinden ve yurt dışından ilimize birçok hasta gelmekte, gerek Avrupa ülkelerinden, gerek Arap ülkelerinden ve hatta Amerika’dan bile hasta geliyor. Başarılı operasyonlar çıkarıyor ve yüzde yüz memnuniyetle çalışıyoruz. Her yaptığımız işin arkasındayız. İster istemez sağlıkta komplikasyonlar olabiliyor, biz bunları düzeltmek için bize gelen hastaların hepsinde ücretsiz düzeltme işlemleri de yapıyoruz.

 

Saç ekimi haricinde başka işlemler de yapıyor musunuz?

Plastik cerrahi doktorlarıyla da çalışmaktayız, Turizm Şirketi olduğumuz için anlaşmalı yurt dışından gelen gerek göğüs ameliyatları, gerekse yağ aldırma, mide küçültme cerrahisini bizim anlaşmalı olduğumuz doktorlar ile yapmaktayız.

Saç ekimi haricinde botoks ve dolgu işlemleri de yapmaktayız.

 

Kocaeli’de saç ekimi yapan birçok yer var.

İnsanların sizi tercih etmesinin sebebi nedir?

Şu an piyasa da saç ekimi yapanların çoğu resmi olmadan bu işleri yapmaktalar.

Kocaeli’de saç ekimini yasal resmi izinli olarak yapan tek biziz. Hastalar bu yüzden bizi tercih etmekteler.

 

Peki bu işe nasıl başladınız?

Yaklaşık 9 yıldır bu işin içindeyim. Öncesinde Acıbadem Hastanesi’nde 15-16 yıl kalp damar cerrahisinde Perfüzyonist olarak çalıştım.

İstanbul’da çalışan bir arkadaşım vardı, saç ekim işini o bana öğretti ve sonra bu işi öğrendim ve şirketimi kurarak bu işe başladım. Ameliyatlara ben de aktif olarak girmekteyim.

24 Tem 2022 - 16:56 - Sağlık