Başiskele'de Borç Azaldı, Hizmet Arttı!

AK Parti Başiskele İlçe Başkanlığı 62. Genişletilmiş İlçe Danışma Toplantısı yoğun bir katılım ve coşkuyla gerçekleştirildi.

AK Parti Başiskele İlçe Başkanı Mustafa Koral ve yönetiminin ev sahipliğinde Akrşıyaka Kültür Merkezi’nde gerçekleşen toplantıya AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Milletvekili İlyas Şeker, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Cumhurbaşkanlığı Etik Kurulu Üyesi İbrahim Karaosmanoğlu, İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Özdemir, Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü, Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, Kartepe İlçe Başkanı Sadık Yılmaz, Kandıra İlçe Başkanı Erol Ölmez, MKYK yedek yönetim kurulu üyeleri Davut Coşkun Şiviloğlu, Serpil Yılmaz, AK Parti önceki dönem il başkanları Mahmut Civelek, Şemsettin Ceyhan, il, ilçe, kadın ve gençlik kolları yöneticileri, meclis üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunması, divan kurulu seçimi ve İlçe Başkanı Mustafa Koral’ın selamlama konuşmasıyla başlayan Başiskele 62. Genişletilmiş İlçe Danışma Meclisi’nde Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü de dava arkadaşlarına bir konuşma yaparak Başiskele’de yapılan hizmetlerle ilgili bir sunum gerçekleştirdi.

BAŞKAN ÖZLÜ: SEÇİM BEYANNAMEMİZİN YÜZDE 74’Ü TAMAM

Yoğun katılımı ve partililerin heyecanını görünce bu tabloyu çok özlediğini söyleyerek konuşmasına başlayan Belediye Başkanı Yasin Özlü, “Salondaki heyecanı görünce bu tabloyu ne kadar özlediğimi hissettim. Bu tablo bana Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanlığı görevimdeki ilk danışma kurulu heyecanımı hatırlattı. Belediye Başkanlığı görevine Başiskeleli hemşehrilerimizin teveccühüyle 2019 yılının Mart ayında seçildik. Dönemimizde yaşanan ve tüm dünyayı olduğu gibi ülkemizi de etkileyen Koronavirüs salgınına rağmen 2,5 yılda seçim beyannamemizin yüzde 74’ünü tamamladık.” dedi.

BORÇ YÜKÜ AZALTILDI, HİZMETLER ARTTI

Başiskele Belediyesi’nin borç yükünün azaltılması, gelir-gider dengesinin sağlanması, kurumlar arası borçların yapılandırılması, piyasa borçlarının ödenmesi, tasarruf politikası, mali disiplinin sağlanması, belediye güven endeksinin artırılması konusunda hep birlikte başarılı işlere imza attıklarını söyleyen Başkan Özlü, “296 milyon 19 bin TL’lik eser ve hizmeti Başiskele’mize hep birlikte kazandırdık. Bu eserler arasında tamamen belediyemizin kendi imkanlarıyla yaptığı millet bahçeleri var. Döngel Vadisi Millet Bahçemiz 69 bin metrekare yüzölçümünde. Döngel’deki millet bahçesini tamamladıktan sonra Damlar Vadisi Millet Bahçesi’nde çalışmalar hemen başladık. Buranın yüzölçümü ise 150 bin metrekare. Bunlar bir ilçe belediyesi için çok önemli ve güzel işler. Semt meydanları, TIR Parkı, hizmet filomuzu yeniledik ve genişlettik, modern kapalı pazar alanları, yöresel ürün pazarı yaptık. Kocaeli Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte prestijli cadde ve yol düzenlemeleri yaptık. Hüseyin Kaptan Şehitliği’ni ihya ettik. Aile Dayanışma ve Yaşam Merkezimizi, çocuk kütüphanemizi ilçemize kazandırdık. Başiskele Kadın El Emeği Mağazası BAŞKEM’i açtık. Vatandaşlarımıza daha hızlı ve kaliteli hizmet sunabilmek için Hızlı İşler Merkezimizi kurduk. Genc-i Âlâ Gençlik Modelimiz ile ilçedeki gençlerimize birçok hizmetler yaptık.” ifadelerini kullandı.

ALT VE ÜST YAPI ÇALIŞMALARI

Başiskele’nin hızla büyüyen ve gelişen bir ilçe olduğunu vurgulayan Başkan Özlü, alt yapı ve üst yapı çalışmalarını da asla ihmal etmediklerini bu konuda da kalıcı ve sağlam işler yaptıklarını söyledi.

Başkan Özlü, “Hızla gelişen ve büyüyen Başiskele’mizin alt ve üst yapı çalışmaları neticesinde 2 yılda 240 cadde ve sokakta asfalt çalışması, 235 cadde ve sokakta parke yol çalışması, 440 cadde ve sokakta yol açımı çalışması gerçekleştirdik. Hiçbir zaman pandem başta olmak üzere hiçbir sorunun arkasına sığınmadan vatandaşlarımıza hizmet ettik. Çünkü hiçbir mazeret başarının yerini tutmaz. Bu yola mazeret üretmek için değil, hizmet üretmek için görevlendirdiniz ve size layık olmaya çalışıyoruz.” diye konuştu.

293 BİN METREKARE YENİ YEŞİL ALAN

Kocaeli’nin doğal güzellikleriyle ön plana çıkan ve doğal bir millet bahçesi olduğunu söyleyen Başkan Özlü, çevre dostu, doğaya saygılı bir kentleşmeyle ilçeye 293 bin metrekarelik yeni yeşil alanlar kazandırdıklarını söyledi.

“GENC-İ ÂLÂ CUMHURBAŞKANIMIZ TARAFINDAN TAÇLANDIRILDI”

Kocaeli’nin en genç ve dinamik Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, gençlere yönelik yaptığı hizmetleri kapsayan Genc-i Âlâ Gençlik Modeli’ne de değindi. Başkan Özlü sözlerini şöyle sürdürdü:

“Genc-i Âlâ dedik. Başiskele Belediyesi olarak 2021 yılını Gençlik yılı olarak ilan ettik. Biz seçim çalışmalarında hep şunu söylemiştik: Eğer gerekiyorsa birkaç kilometre daha az yol yapar, geleceğimiz olan gençlere yatırım yaparız demiştik. Oluşturduğumuz Genc-i Âlâ Modeli ile Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından ödüllendirildi ve taçlandırıldı. Bu projeyi, bu hizmeti sizler ve bizi takip edenler biliyordu ama şimdi tüm Türkiye biliyor. Şimdi sorumluluğumuz arttı. O yüzden bu hizmetlerimizi artırarak devam ettireceğiz.”

“2023’TE CUMHURBAŞKANIMIZA YİNE EN GÜÇLÜ DESTEK BAŞİSKELE’MİZDEN OLACAK”

“Önümüzde 2023 seçimleri var. Bu seçimde biz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a Başiskele’den tekrar en büyük ve en güçlü desteği vereceğiz. Bu çalışma ve hizmetlerimizin hepsini onun için yapıyoruz. Sizlerle birlikte yapıyoruz. Bize, size ve bu teşkilatımıza Cumhurbaşkanımıza en büyük desteği vermek yakışır. Dün olduğu gibi yarın da bu kutlu ak davamızın kurucusu Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a en güçlü desteği biz vereceğiz.”

BAŞKAN BÜYÜKAKIN: “BAŞİSKELE’YE 422 MİLYON 723 BİN TL’LİK YATIRIM”

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın ise kürsüde yaptığı konuşmada Başiskele’ye yapılan yatırımları anlattı.

İlçe genelinde üst yapı işlerinde 26 cadde ve sokak ile 20 kilometre üst yapı hizmetine 26 Milyon 615 Bin TL’lik bir bütçeyle vatandaşların taleplerine cevap verdiklerini dile getiren Başkan Büyükakın, teşkilat üyelerine yatırımlar hakkında detaylı bir sunum yaptı.

10 Milyon 200 Bin TL’lik yatırımla Kirazlıbahçe ve Beyoğlu Caddeleri’nin alt ve üst yapı çalışmalarını tamamladıklarını vurgulayan Başkan Büyükakın sözlerini şöyle sürdürdü:

“İl Emniyet Müdürlüğü binamızın yolları ve otoparkı için 8 Milyon 250 Bin TL’lik bir bütçe kullandık. Selahattin Eyyübi Caddesi’ni tamamlarken, ilçe genelinde yol bakım çalışmaları gerçekleştirdik. Başiskele Belediyemize parke ve bordürün yanı sıra asfalt verdik. Bu iki kalem çalışmaya 6 Milyon 588 Bin TL’lik bir bütçe kullandık.”

“ALT YAPI VE ÜST YAPIYA ÇOK BÜYÜK ÖNEM VERDİK”

Başiskele ilçesinde 55 kilometre içme suyu, 32 kilometre kanal, 6 kilometre yağmur suyu ve bir adet terfi merkezi, bir adet dere ıslahı olmak üzere 86 Milyon 307 Bin TL’lik altyapı yatırımları yaptıklarını da dile getiren Başkan Büyükakın, “Yuvacık Arıtma Tesislerine 16 Milyon 836 Bin TL’lik GES yatırımı gerçekleştirdik. Bunun yanı sıra Hoca Ahmet Yesevi Caddesinin duble yol yapılması, 2 adet kavşak düzenlemesi, dere ıslahı ve aydınlatma çalışmalarına 23 Milyon 350 Bin TL’lik bütçe ayırdık. İlçe geneli cadde ve üst yapı düzenlemeleri, Başyiğit Caddesi köprü ve bağlantı yolları gibi projelerinin yapımına devam ediyoruz. Diğer bir taraftan Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Distilasyon Tesisinin yapımı devam ederken, çiftçi desteklerimize de devam ediyoruz. Tabi aslında diğer bir önemli devam eden çalışmamız ise alt yapı yatırımlarımızdır. 45 Milyon 688 Bin TL’lik yatırım programımızla 40 kilometre içme suyu ve 4 adet depo, 3 kilometre kanal ve 1 kilometrelik yağmur suyu projemiz devam ediyor. Devam eden İSU üst yapı çalışmalarımızda da 5 Milyon TL’lik bir yatırımı devam ettiriyoruz” şeklinde konuştu.

BAŞKAN BÜYÜKAKIN’DAN TERMAL TESİS MÜJDESİ

Danışma Meclisi toplantısında 17 Ağustos Caddesi ve Hürler Caddesi Kesişimi Kavşak Düzenlemesini hayata geçireceklerini belirten Başkan Büyükakın, “Eski Bağdat Caddesi ile Mesan Sokak arasındaki kesişimde kavşak düzenlemesini yapacağız. Bununla birlikte diğer bir kavşak düzenlememiz Hoca Ahmet Yesevi ve Pasinler Caddesinde olacak. Yine Hacı Mahmut ve Ulu Önder Cadeleri’nin kesişimi ile Hürler ve Yakacık Caddeleri, Başöğretmen ve Ayazma Caddesi Kesişimin de kavşak düzenlemesi yapacağız. Diğer bir taraftan Başiskele ilçemize inşaat alanı on bin metrekareye bulacak Termal Tesislerimizi kazandıracağız.” vurgusu yaparak konuşmasını tamamladı.

#

30 Kas 2021 - 15:48 - Güncelgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gündem Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gündem Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Gündem Kocaeli editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gündem Kocaeli değil haberi geçen ajanstır.