Life Express’ten kamuoyuna açıklama

Kocaeli'de hizmet veren Life Express Spor Salonu asılsız iddialara jet cevap verdi.

Büyütmek için resme tıklayın

Basın açıklamasını Life Express Firma Ortağı Ufuk Aydın yaptı. Aydın açıklamasında şunları söyledi; ​Life Express Fitness Club markamız ile uzun zamandır Kocaeli İlindeki çeşitli şubelerimizde sizlere spor salonu hizmeti sunmaktayız. Bu hizmetimiz yakında açılışını gerçekleştireceğimiz 

Dolphin Alışveriş Merkezi’nde bulunan şubemiz ile de devam ettirilecektir. 

​Yeni şubemizin açılışına sayılı günler kala, yerel bir internet haber sitesinin kötü niyetli bir şekilde 29.03.2022 ve 08.04.2022 tarihinde yayınladığı haberler gerçeklerden tamamen uzak olup, hizmet verdiğimiz süre boyunca ne işletmemiz ne de çalışanlarımız yargı mercileri önünde söz konusu iddiaların odağı olmamışlardır. Yürütülen hizmetlerin tamamını toplumsal ahlak ve yasalarla belirlenen kurallara uygun bir şekilde ifa eden çalışanlarımıza karşı ileri sürülen asılsız iddialara sessiz kalabilmemiz mümkün değildir. 

Konu hakkında Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı ve Sulh Ceza Hakimliklerine gerekli şikayet ve müracaatlar yapılmış olup gerekli tüm yasal yolların kullanılacağını bildiriyoruz.

​Yeni şube açılışımızı hedef alan çirkin iddiaları kamuoyunun dikkate almamasını dileyerek, konu hakkında yaşanacak olan gelişmeleri dürüst haber yapan medya kanalları üzerinden sizlere duyuracağımızı bildiriyoruz.”

 

PERSONELİMİZ DE HUZURSUZ!

Ufuk Aydın sözlerini şöyle sürdürdü; “2000 yılından beri bu sektörün içindeyim. 2007 yılında ise Life Express’i ortağımla birlikte kurduk. Birçok ilde şubemiz bulunmakta. Kocaeli’de ise Outlet Center’de 2014 yılında ilk şubemizi açtık. Biz açtığımızda Kocaeli’de bizim ölçeğimizde de aktivite içeriklerinde herhangi bir spor kulübü mevcut değildi. Spor merkezi algısı bizim ile başka bir noktaya taşındı.

Pandemi süreci sonrasında Outlet Center AVM yönetiminde görüşülerek sözleşme süremizin bitmek üzere olması ve Dolphin AVM yönetiminin bizi istemesi ve desteklemesi sonrasında Kasım 2021 tarihinde karşılıklı mutabakat imzalanarak Mart 2022 tarihine kadar hizmet vermeye devam ettik. Üyelerimizi de bu konu ile ilgili bilgilendirdik. Şu an Kocaeli’de 40 personelimiz çalışmakta. Çıkan haberlerden ötürü personelimiz de huzursuz. Spor salonumuzun SPA Merkezini işletenlerden zerre kadar şüphemiz yok. Fuhuş yapıldığı iddia edilen haberler tamamen yalandır. Böyle bir şey katiyen olmaz. Bizim bay, bayan ve aile üyelerimiz var. Bu iftira kampanyası karşısında tüm haklarımızı kullanacağız.”

# YOK, var

11 Nis 2022 - 19:22 - Güncel